Feli
06.02.11,16:49
Dobry den,
prosim, vie niekto poradit, co sa tyka dopravy do Florencie z Bratislavy alebo z Viedne - je vyhodnejsie cestovat letecky (akou spolocnostu?) alebo vlakom alebo autobusom? Ma niekto nejaky overeny tip na slusny a lacny hotel? Chceme tam cestovat v maji na 4 noci. Pripadne uvitam dalsie skusenosti....
Dakujem vopred za info.
Tatikat
06.02.11,22:01
ahoj Feli, ja som vo Florencii bola presne minuly rok v maji a letela som do Pisa, kde som teda stravila 1 den a odtial vlakom do Florencie, je to kusok. Hotel som mala priamo na namesti a kusok od vlakovej stanice, bol to Hotel Domus Floreniae ( http://www.venere.com/hotels/florence/hotel-domus-florentiae/?sd=17&sm=02&sy=2011&ed=18&em=02&ey=2011&pval=2&rval=1 ), mozem vrelo odporucat. a hlavne naozaj odtial pesi bolo vsade blizko.
Ja som potom vlakom pokracovala do Rima a letela odtial naspat, ale tebe by som teda odporucala letiel do aj z Pisa, lieta tam ryanair. A ked naozaj tak poletite, tak urcite stravte 1 den aj tam, sikma veza s celym tym namestim je krasna a Pisa je malebne malinke mestecko.
Feli
07.02.11,10:13
Ahoj Tatikat,
dakujem za informacie. Trochu som sa obavala toho "prestupu" v Pise, preto sme hladali priame spojenie. Este by ma zaujimalo, ako to je s autobusovou dopravou. Snad niekto napise svoju skuenost aj s takymto typom dopravy :-)
Hotel vyzera na pohlad skvele, prestudujem ho a necham sa inspirovat ;-)
Este sa predsa spytam, aku mas skusenost s navstevou muzei a galerii? Kupila si si vopred vstupenky? Lebo vraj je to istejsie, vraj sa stoja inak dlhe rady...
Dakujem!
Tatikat
07.02.11,11:54
ahoj Feli,
autobus som ani neriesila, kedze vlaky su uplne v pohode. A ked nechces stravit nejaky cas v Pise, tak mozes ist priamo z letiska vlakom do Florencie, je to cca 1 hodina cesty, naozaj uplne bezproblemovo, listok na vlak sa kupuje priamo v letiskovej hale pri vychode. Nemusis mat obavy, vlaky su uplne ineho standardu ako u nas :)
co sa tyka navstev muzei a galerii, nic som vopred neriesila, vzdy som kupovala namieste - najviac strasili na vystup do sikmej veze, ale uplne v pohode, nakolko nejdes v lete, kedy sa tam neda pohnut, detto vo Florencii.
keby si mala akekolvek dalsie otazky, kludne pis, ja som si to minuly rok zorganizovala sama, takze viem poradit.
heja3
07.02.11,12:06
Nevieš dať aspoň nejaké cenové relácie? Hotel, let, vlak, múzeá. Stačí cca.
Tatikat
07.02.11,13:13
Nevieš dať aspoň nejaké cenové relácie? Hotel, let, vlak, múzeá. Stačí cca.

ono je to velmi zavisle od terminu, kedy by si tam isla, ja som letenku BA-Pisa a spat Rim-BA mala cez Ryanair za 74 EUR, hotel vo florencii na 2 noci za 190 eur dvojpostelova izba (t.j. na osobu 95 eur), vlak pisa-florencia je cca 5,80 EUR a vstupy do kulturnych pamiatok vo Florencii zavisia od toho, do akych a co vsetko chcete vidiet - pohybuju sa od 8 do 30 eur.
Feli
09.02.11,20:10
Dakujem este raz za informacie. Trocha sme doma surfovali, nasli sme dalsie styri hotely - v okoli centra ich je ale velmi vela. Rozhodli sme sa, ze pojdeme este v marci, kedze ubytko tak vyjde aj o polovicu lacnejsie ako v maji. Potom napisem svoju skusenost, ked sa vratime :-) V marci tam snad bude prijatelne pocasie, v maji vraj vie byt uz dost horuco...
Ak by mal niekto dalsi nejake ine skusenosti, velmi ich uvitam!
Tatikat
09.02.11,20:34
ahoj Feli, ano je tam vela hotelov pokope, je si z coho vyberat. prajem vam teda krasnu dovolenku a nech si to uzijete podla predstav! :)