dara
12.12.05,06:38
Bývam v paneláku a tiež mám "šťastie" na susedov. Myslím v tom zmysle, že nonstop počúvam diskotéku, z bytu nadomnou, či oproti. Nehovorím o tom ako dunia panely.
V byte je neskutočný hľuk, s nimi neni dohody, tak rozmýšlam nad odhlučnením máte niekto s tým skúsenosti?

PS: A môžete prihodiť aj radu čo s takýmito susedmi?
sway
12.12.05,05:54
Bývam v paneláku a tiež mám "šťastie" na susedov. Myslím v tom zmysle, že nonstop počúvam diskotéku, z bytu nadomnou, či oproti. Nehovorím o tom ako dunia panely.
V byte je neskutočný hľuk, s nimi neni dohody, tak rozmýšlam nad odhlučnením máte niekto s tým skúsenosti?

PS: A môžete prihodiť aj radu čo s takýmito susedmi?

Sesternica akurát pred nedávnom dávala na steny polystyrén 5-ťku (robota jak blázon) a na to potom stierku, trochu to pomohlo.;)
dara
12.12.05,05:58
A mala také isté problémy? Trocha...:( Sway u nás sa nedá v kľude sedieť, radšej ideš do zimy sa von prechádzať ako to počúvať.....

Robila im to neaká firma?
sway
12.12.05,06:10
A mala také isté problémy? Trocha...:( Sway u nás sa nedá v kľude sedieť, radšej ideš do zimy sa von prechádzať ako to počúvať.....

Robila im to neaká firma?

No, mala veľký problém - nahluchlého suseda - dôchodcu, čo kukal telku aj do 4 ráno - nedalo sa tom existovať. Robil jej to kamoš, ale myslím, že určite sa dá zohnať firma. Ale určite je to lačnejšie ak to zvládnete sami..., My sme to urobili tiež, ale z dôvodu iného - prerobila som garáž na kanceláriu a kôli teplu, už som nechcela narúšať fasádu zvonku, tak sme znútra lepili polystyrén a naň sme lepili také "obkladové " štvorce tiež z polystyrénu cca 5 mm - majú vzorku a je to umývateľné, Vyšlo nás to cca 12 000 5x10 metrov miestnosť dokola. Robila som to sama s mužom za 1 deň to bolo hotovo - ale neviem či by sa ti to páčilo aj v byte. Mne sa to páči.:)
kaktusy
12.12.05,06:25
Ja som mala a aj mám, ale podstatne menšie, tie isté problémy. Nič ti nepomôže, ak sa s nimi nedohodneš, pretože niektorí susedia aj napriek upozorneniam a hlavne prosbám, reagujú naschvál opačne - začnú robiť napriek. Aj ten polystyrén ti pomôže iba trocha, pretože hluk sa šíri po stenách všade dookola po obvode. Ja som si aj stropy znižovala, ale to vôbec nepomohlo. A ešte chcem podotknúť, že ten polystyrén môže mať aj negatívny dopad, pretože ti môžu začať plesnivieť steny, nebudú "dýchať".
Takže ostáva jedine sa dohodnúť a ešte lepšie riešenie je, že sa skamarátite.
Veľa šťastia.
dara
12.12.05,06:37
No kaktusy to si ma teda veľmi nepotešila, kamarátiť sa s "blbcami" nemienim.

Ak má ešte niekto skúsenosť napíšte prosím...
r.galovic
12.12.05,07:03
Musím vás sklamať, ale polystyrén nie je zvuková izolácia. Zvuková izolácia musí byť mäkký vláknitý materiál typu "kamenná vlna", najlepšie nobasil (to je ale neprípustná reklama ...), ale sú aj iní výrobcovia.
dara
12.12.05,07:07
P. Galovič, takže keď sa použije nobasil výsledok je zaručený?
bepo
12.12.05,07:24
Výsledok nie je zaručený ak sa so zvukovou izoláciou nepočíta v projekte,podľa mňa v paneláku hluk vždy budeš počuť,dodatočné izolácie už nie sú tak účinné.Nobasil sa nepoužíva ako zvuková ochrana na steny takže to by som neskúšal,je to v prvom rade tepelná izolácia a používa sa na podlahy ako kroková zvuková izolácia lebo je mäkký a tým neprenáša zvuk.
dara
12.12.05,07:42
Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?:mee:
r.galovic
12.12.05,08:09
BEPO neviem do akej miery si odborník sa problematiku akustiky, ale tentoraz sa mýliš. Nobasil je vláknitý materiál, ktorý má výborné akusitcké vlastnosti, teda nielen dobrý index krokovej nepriezvučnosti ale aj vzduchovej nepriezvučnosti, čiže nielen podlahy, ale sa v pohode hodí ako zvuková izoácia fasád, ale aj do interiéru (napr. sadrokartónové priečky ...). Ale aby som nevyzeral ako obchodný zástupca Izomatu, tak výborné izolácie sú aj ORSIL, ISOVER, ROCKWOOL a mnohé ďalšie.
Chobot
12.12.05,08:09
Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?:mee:

Z celého spektra zvuku nízke frekvencie - basy - prenikajú cez pevné materiály najľahšie. Preto pri jeho diskotéke počuješ hlavne basy, výšky ľahko zastaví panel alebo podlahová krytina.

Zvuková izolácia u Teba preto nebude účinná, pretože vždy sa nájde kus steny alebo nekrytý panel, cez ktorý k Tebe prenikne chvenie. To by si musel sused zvukovo odizolovať byt podobne ako je to v prípade zvukového štúdia.

Aby si Ty nič nepočula u seba, by si musela úplne celú izbu odizolovať - všetky steny, strop, vrátane podlahy. A taká úprava by Ti zmenšila byt aj o 10 cm v každom rozmere a bola by dosť nákladná.

Polystyrén skutočne nie je zvukový izolant, je určený na tepelnú izoláciu. Ak chceš predsa len niečo urobiť, možes skúsiť dať kazetový obkald na strop a pod neho minerálnu vlnu.

Predtým si prever, či ten hluk sa k Tebe nešíri aj prostredníctvom spoločnej šachty. Potom by pomohlo zamurovanie vývodu tej šachty u Teba. Susedka mala podobný problém s horným susedom. Cez otvor digestora počula aj kedy si otvoril pivo (to sú tie panelákové garsónky:mee: ). Tak si nechala zamurovať tento otvor a vraví, že sa to zlepšilo.
r.galovic
12.12.05,08:14
Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?:mee: No nerád, ale musím ťa sklamať. Aj keby si si na strop dala nejakú tú zvukovú izoláciu, tak by sa ten hluk šíril cez stavebnú koštrukciu do priečok a obvodových múrov rovno k tebe do obývačky. Ale možno by to trochu pomohlo, ale neručím za nič. Ten hluk si svoju cestičku vždy nájde.
bepo
12.12.05,09:19
BEPO neviem do akej miery si odborník sa problematiku akustiky, ale tentoraz sa mýliš.
V čom sa mýlim? Že sa s tým nedá skoro nič urobiť,len mierne zlepšiť?Že do paneláku by som neodporúčal dávať Nobasil na steny? A na fasády sa používa z trochu iného dôvodu,nie je to primárne zvuková izolácia.
dara
12.12.05,09:38
Ďakujem Ti chobot, máme murované jadro, aj šachta je zamurovaná takže tade to nemôže ísť. Ani digestor nemáme, ale komínový ak hovorím správne, ktorý ide von cez také malé okno je to odsávač. Chceli sme to na obyvačku, pretože tam je ten hluk najhorší, doslava tam stále niečo duní a tie basy počujeme nonstop stále, máme tam pri stene aj sedačku a vôbec v tej obývačke sa nedá existovať, bojím sa, že mi z toho šibne....

Najviac ma štve, že existujú takto kmaslí ľudia, ktorí tie byty odkúpili za pár korún od štátu, mladí ľudia musia makať aby splatili tie byty, všetko a prosto ešte musíte aj toto znášať, v byte si má človek oddýchnuť a s totálnou nechuťou tam chodím :)

Naozaj nejestvuje nič čo by zabránilo brneniu tých panelov?????
Chobot
12.12.05,10:19
Nie, proti tým hlbokým frekvenciám nič účinné nejestvuje. To je podobné ako keď pred týždňom o tri poschodia nižšie pod nami prerábali nebytové priestory a stále buchotali až do polnoci. Tak som tam išiel pozrieť, čo robia a oni ukladali podlahu. Gumeným kladivom upravovali položené kachličky, pričom mali pustené hlasno rádio a tiež niečo pílili. To rádio ani píla u nás neboli počuť, len ten monotónny zvuk gumeného kladiva, pričom oni si mysleli, že to je najtichší zvuk. Len sa to tak stračne šírilio v tých paneloch dokola.

Dá sa ešte urobiť to, že na neho zavoláš mestskú políciu, že ruší nočný kľud.
dara
13.12.05,05:18
Už nik neporadí?
Chobot
13.12.05,08:24
Už nik neporadí?

Existujú ešte upchávky do uší a sú celkom lacné (pár za pár korún).:D :D :D
dara
13.12.05,08:32
No ďakujem chobot, tebe možno do smiechu je. Dopriala by som Ti takýchto susedov. Najlepšie je smiať sa z cudzieho nešťastia.
pyton
13.12.05,08:37
Existujú ešte upchávky do uší a sú celkom lacné (pár za pár korún).:D :D :D
:D :D :D

dara, veď už si dostala super rady, už len vybrať si :)
janasv
13.12.05,17:40
Ten hluk si svoju cestičku vždy nájde.........

A nie len hluk, ale aj cigaretovy smrad :eek::eek::eek::eek:.
evuša
13.12.05,18:25
Poznám tento problém. Tiež máme hore susedov, ktorí majú malé dieťa. Chvíľu boli ticho,keď sa malý narodil, ale to som si ani ja nemohla pomaly ani kýchnuť, aby sa neprišli sťažovať, že ich dieťatko spí. Teraz dieťa podrástlo a oni v byte robia diskotéky, behajú ako stádo koňov a najlepšie sa im pristáva na radiátoroch, aby celý panelák počul, že sú doma. Prerobili sme kôli nim celý byt. Každú škáročku sme poctivo zalepili, zaizolovali novými stierkami, dali sme sadrokartóny,drevené obklady na odhlučnenie ale nič nepomohlo. Jednoducho, niektorí ľudia sú bezohľadní a v tom prípade pomôže zrejme už len posledná vec - sťažnosť pre porušenie zákona o občianskom spolužití u správcu paneláku - teda buď Mestský úrad alebo bytové družstvo. Nech to riešia s nimi oni. A aby som nezabudla je tu ešte Lampáreň. Možno, keď si ich pozrie celé Slovensko, uvedomia si, akí sú bezohľadní.
aaaaaa
03.03.06,13:18
Ja mam zase iny problem: slusna rodina s manzelkou mame dieta, t.c. 13mes., nerobi ziaden hluk, ktory by presahoval unosnu mieru a hlavne o 21 uz spinka...pod nami vsak byva sused, kt. vadi vsetko, bol by asi najradsej, keby nad nim nebyval nikto, a pritom normalne chodime, kazdemu sa stane, ze mu raz za cas nieco padne na zem...Neviem, co s nim mam robit, bojim sa, lebo manzelka je s malou na materskej a ja som v praci aby im neublizil.Tiez sa obavam, ci mi neposkodi majetok /autio/, lebo napr. vcera nam znicil zvoncek . co mi radite?
aaaaaa
03.03.06,13:22
Ja mam zase iny problem: slusna rodina s manzelkou mame dieta, t.c. 13mes., nerobi ziaden hluk, ktory by presahoval unosnu mieru a hlavne o 21 uz spinka...pod nami vsak byva sused, kt. vadi vsetko, bol by asi najradsej, keby nad nim nebyval nikto, a pritom normalne chodime, kazdemu sa stane, ze mu raz za cas nieco padne na zem...Neviem, co s nim mam robit, bojim sa, lebo manzelka je s malou na materskej a ja som v praci aby im neublizil.Tiez sa obavam, ci mi neposkodi majetok /auto/, lebo napr. vcera nam znicil zvoncek a neviem ci mi neberie postu zo schranky. Co mam robit?
dara
03.03.06,13:22
Dať mu po hube!!!! :)
sklenkova
03.03.06,13:36
no na dlážku max.koberec s takou penovou hmotou,niečo také ako je pod parketami-ale najlepšie by bolo dobrý psychiater pre suseda-no koberce už má dnes málokto.
Čo sa týka bytu nad,znížila by som strop tehlami z polystyrénu,sú dosť hrubé ako tehla,pokial to spravíš poriadne,nie z fugami byt ti to odhluční.Ja som to robila,ked som byvala v starom byte,samozrejme treba si upchať šachtu,alebo obložiť dvere
dara
06.03.06,06:09
No čo sa týka odhlučnenia bytu, robili sme to. Bývali sme v paneláku. Vôbec to nepomohlo, takže zbytočne vyhodené peniaze.
Barbara
31.03.06,09:09
Ja som mala a aj mám, ale podstatne menšie, tie isté problémy. Nič ti nepomôže, ak sa s nimi nedohodneš, pretože niektorí susedia aj napriek upozorneniam a hlavne prosbám, reagujú naschvál opačne - začnú robiť napriek. Aj ten polystyrén ti pomôže iba trocha, pretože hluk sa šíri po stenách všade dookola po obvode. Ja som si aj stropy znižovala, ale to vôbec nepomohlo. A ešte chcem podotknúť, že ten polystyrén môže mať aj negatívny dopad, pretože ti môžu začať plesnivieť steny, nebudú "dýchať".
Takže ostáva jedine sa dohodnúť a ešte lepšie riešenie je, že sa skamarátite.
Veľa šťastia.


súhlasím buď sa skamarátiť, alebo sa odsťahovať, ale to je tiež riskantné, lebo boh ví či by tam nebolo ešte horšie??? no nemám pravdu???
ja tvrdím, že kde bývajú ľudia, tam potíže vždy budú.:(
bohužiaľ keď nemáme peniaze na rod. dom. tak sme nútení takto žiť.
LubicaN
31.03.06,10:47
...aj my máme hlučných susedov. Minule mi prišla trojročná dcéra z detskej izby s otázkou (pardon za výraz): Čo je to štepená sviňa? Dievčatko za stenou asi neposlúchalo a maminka mu takto povedala!

A ešte lepšie je keď tomu dievčatku tatino nadáva do K... a P... (dievčatko má možno 10 rokov).

Na nich čo pomôže keď ich izba jednou stenou susedí s mojou detskou, druhou stenou s obývačkou???

Janiela
01.10.06,16:44
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, koľko decibelov je únosná miera hlučnosti? Sused mi totiž vyzváňa aj za bieleho dňa. Vadí mu televízor (pozerám vždy na optimálnom nastavení výrobcu, niekedy aj menej - sluch mám výborný).
monr
02.10.06,12:23
u nas zas pravidelne po polnoci do cca piatej rana pocujeme tupe udery. prve noci po nastahovani ma z toho skoro svihlo, ale teraz sa snazim si to nevsimat. aj ked ma stve, ze niekedy to budi moju stvorrocnu dceru. je to taky buchot, ako keby niekto buchal kladivom do panelu, a ozyva sa nam to po vsetkych izbach. raz je to pravidelne, rychle, pomale, sem-tam nepravidelne, ale je to na porazenie. Najradsej by som bola, keby som sa mohla aspon jednu noc vyspat uplne v pohode a tichu.
pepe66
12.01.07,07:30
My bývame v nadstavbe, kde sú spoločné steny sadrokartónové :confused:. Nemusím asi písať prečo som navštívil tieto stránky. Dal som si tú robotu, že som urobil predstavenú stenu, odstup od pôvodnej steny je 2cm a potom som vkladal minerálnu vlnu hrúbka 6 cm a na to sadrokartón 1,5 cm. Zvuky bežné t.j. hlasy, televízor, domáce práce... už niesú vnímateľné (samozrejme keď si priložím ucho k stene tak je to počuť ale nedá sa rozumieť) ale počúvanie hudby od vedľa je stále počuť, ale prenikajú len basy (hlboké tóny) s tým sa nedá asi nič urobiť, len sa odsťahovať niekde do hradu kde boli 2 metrové kamenné múry :) . Takže ak budete rozmýšľať o dodatočnom odhlučnení pomôže to len na bežné zvuky. Takže búchanie, hlasná hudba, skákanie detí a tak podobne sa odstrániť nedajú. Moja skúsenosť.
doomquake
01.09.07,20:48
u nas zas pravidelne po polnoci do cca piatej rana pocujeme tupe udery. prve noci po nastahovani ma z toho skoro svihlo, ale teraz sa snazim si to nevsimat. aj ked ma stve, ze niekedy to budi moju stvorrocnu dceru. je to taky buchot, ako keby niekto buchal kladivom do panelu, a ozyva sa nam to po vsetkych izbach. raz je to pravidelne, rychle, pomale, sem-tam nepravidelne, ale je to na porazenie. Najradsej by som bola, keby som sa mohla aspon jednu noc vyspat uplne v pohode a tichu.

to je,nieco ine..pls,napis mi na m@il..
doomquake
01.09.07,21:00
ja by som poradil.-technika,-co by najprv zmeral ten hluk..-a potom navrhol riesenie..-zvycajne to zavesny podhlad..v ktorom je mineralna vlna,alebo nobasil..je to maximum-co je mozno utlmit tymto..-avsak udery na obvodove steny,a podlahu,strop.-sa prenasaju dalej,-konstrukciou panela,-zeleznou armaturou..su vsak i ine moznosti,-do zavesu,je mozne dat pohlcovace zvuku,ake su v studiach..-ale najucinejsie,je...vybojovat si pravo,na klud..-napis mi na mail..dam rady,-s vlastnej skusenosti,a 100% ucinkom..-garantujem..8)
Llívia
04.11.07,19:13
Polystyrén skutočne nie je zvukový izolant, je určený na tepelnú izoláciu. Ak chceš predsa len niečo urobiť, možes skúsiť dať kazetový obkald na strop a pod neho minerálnu vlnu.

Naši susedia síce veľa hluku nerobia, ale tak o 22.00, keď je už v celom dome ticho, je od nich cez stenu počuť všetko - aj bežný rozhovor a občas aj hádky, kvôli ktorým sa v noci nedá spať. A samozrejme takisto oni môžu od nás všetko počuť. Pomohlo by dať na spoločnú stenu minerálnu vatu a na to sadrokartón? Bude cez takúto izoláciu počuť štekot ich psa? Keďže máme dosť vlhký byt, nemôžu byť problémy s plesňou? Dá sa takáto úprava spraviť aj vlastnoručne, alebo je lepšie dať to spraviť firme? Ďakujem.
Llívia
04.11.07,19:16
Ako sa dá urobiť zvuková izolácia na podlahu? Ide o to, že niekoľkokrát do týždňa doma cvičím napr. aerobic. Susedia pod nami sa síce zatiaľ nesťažovali, ale chcela by som vyriešiť tento "problém" ešte predtým, než sa začnú :)
Chobot
05.11.07,09:23
Ako sa dá urobiť zvuková izolácia na podlahu? Ide o to, že niekoľkokrát do týždňa doma cvičím napr. aerobic. Susedia pod nami sa síce zatiaľ nesťažovali, ale chcela by som vyriešiť tento "problém" ešte predtým, než sa začnú :)

Je viacej možností, záleží od tvojich finančných možností. Dá sa to urobiť zložitejšie, ale dokonale tak, že na holú zem (betón, panel) sa uloží zvukový izolant (izolačné dosky) a tie sa zalejú poterom. Poter však musí mať dostatočnú hrúbku (5-10 cm), aby bol pevný.

Ty chceš ale asi niečo jednoduchšie a nie tak nákladné. Potom by som doporučil pred položením plávajúcej podlahy dať pod ňu nejakú zvukový izolant (mávajú to v Baumaxe) a býva v hrúbke cca 1-2 cm. Ten potom tlmí zvuky z laminátovej podlahy.

Alebo ak nechceš meniť laminátovú podlahu, tak dať do izby hrubší koberec s penovým (latexovým) spodkom.
Chobot
05.11.07,09:29
Naši susedia síce veľa hluku nerobia, ale tak o 22.00, keď je už v celom dome ticho, je od nich cez stenu počuť všetko - aj bežný rozhovor a občas aj hádky, kvôli ktorým sa v noci nedá spať. A samozrejme takisto oni môžu od nás všetko počuť. Pomohlo by dať na spoločnú stenu minerálnu vatu a na to sadrokartón? Bude cez takúto izoláciu počuť štekot ich psa? Keďže máme dosť vlhký byt, nemôžu byť problémy s plesňou? Dá sa takáto úprava spraviť aj vlastnoručne, alebo je lepšie dať to spraviť firme? Ďakujem.

Dá sa to. Ak si dosť zručná, alebo máš zručného manžela - domáceho majstra, zvládnete to aj sami. Robí sa to tak, že najprv na stenu uchytíte drevené profily - laťky (napr. 5x5 cm), medzi ne potom na stenu vložíte tú vlnu a na dosky budete pripevňovať sadrokartón vrutmi. Nakoniec sa spoje a vruty zakryjú stierkou a celé sa to namaľuje.

Či bude počuť psa - dopredu sa to nedá povedať. Lebo môže byť, že ten zvuk nepočujete cez stenu, ale napr. cez spoločnú šachtu.

S plesňou by problém nemal byť, lebo to nie je vonkajšia stena, teda na oboch stranách by mala byť relatívne rovnako teplá a nebude dochádzať k tepelným mostom.
lemaaa
21.01.08,08:37
Neviem akymi zvukmi presne suseda rusite. Mozno vam sa ta miera zda unosna, ale ked to clovek pocuva z ineho bytu, obcas je to sirenie zvuku dost zaujimave...

Ak ste skutocne tichy ludia, zrejme ide o cloveka, ktory nie je ani tak citlivy na akekolvek zvuky, ale o cloveka ktory "si lieci" svoje problemy na inych. O tom svedci aj ten rozbity zvoncek. Na takych ludi treba tvrdo, ale vramci zakona, bez nadavok, slusne. Dorazne upozornit, ze ak bude obtazovat, a nieco poskodi, zavolate policiu a popripade date na sud za poskodzovanie veci. (aj ked to s tym sudom nebudete mysliet vazne, mozno sa zlakne). a pekne hlavu hore, zazerat a nebat sa ho. Na takych plati jedine to.
tOPsEEK
23.01.08,19:42
Ahoj(te),


s podobným problémom som sa stretol... Niekoľko postrehov, ktoré možno pomôžu alebo aspoň poskytnú inšpiráciu:

1. Určite sa treba pokúsiť s "narušiteľmi" komunikovať. Neznámy/neviditeľný nepriateľ sa zdá byť vždy horší ako v skutočnosti je.

2. Zadovážiť si malé deti ;-) Mne sa pri našich prah citlivosti na hluk výrazne posunul (a samozrejme sa tak dá "vytrestať" aj sused).

3. Existuje aj isté "vedecké" riešenie, ktoré ma pred časom zaujalo, bohužiaľ reálne aplikácie sú zatiaľ len na poli slúchadiel, kresiel a pod. Pre začiatok odporúčam napr. tieto linky (pred tretí a štvrtý je treba dopísať www - nemôžem ešte vkladať linky):

en.wikipedia.org/wiki/Antinoise (úvod do problematiky)
doctord.dyndns.org:8000/Pubs/POTENT.htm (odborný príspevok)
school-for-champions.com/science/noise_cancellation.htm (výborný prehľad s ďalšími odkazmi)
amazon.com/theBoom-Office-Cancelling-Computer-Headset/dp/B0002M75YK (príklad aplikácie)

4. Čakať, kým to prejde. Ak ide o decká, tie z toho po čase vyrastú. Ak ide o starých ľudí, tí po čase... Bože čo to trepem ;-)

5. Nahrať si zvuky, ktoré susedia produkujú a tieto im v uzavretej slučke dlhodobo prehrávať dostatočne silnou aparatúrou (pri výbere je treba klásť dôraz najmä na subwoofer ;-) upevnenou na príslušnú stenu.

Viem, že to pravdepodobne nepomôže, ale aspoň viete, že podobný problém má okrem Vás aj kopec ďalších ľudí. Okrem toho, stále si treba pripomínať, že by to mohlo byť aj oveľa horšie (rozvojové krajiny, bezdomovci a pod.)


Pekný a kľudný večer,


ts
StanoG
23.03.08,15:52
Ahoj doomquake! Chcel som ti napisat e-mail, ale hlasilo mi, ze nemas povolene, aby sa ti zasielali e-maily. Ako ta teda mozem kontaktovat?
tonito
16.12.08,21:13
Ja mam zase iny problem: slusna rodina s manzelkou mame dieta, t.c. 13mes., nerobi ziaden hluk, ktory by presahoval unosnu mieru a hlavne o 21 uz spinka...pod nami vsak byva sused, kt. vadi vsetko, bol by asi najradsej, keby nad nim nebyval nikto, a pritom normalne chodime, kazdemu sa stane, ze mu raz za cas nieco padne na zem...Neviem, co s nim mam robit, bojim sa, lebo manzelka je s malou na materskej a ja som v praci aby im neublizil.Tiez sa obavam, ci mi neposkodi majetok /auto/, lebo napr. vcera nam znicil zvoncek a neviem ci mi neberie postu zo schranky. Co mam robit?
Ja mam tiez maleho syna ktory ma 5 rokov nerozprava je autista.Vedla nas sa nastahovali susedia a ty nam zacali robit peklo.Vadi im ked sa vecer sprchujeme.Syn ma aj epilepsiu a ked ma vecer zachvat tak ho musim umyt.Nasi susedia to jednoducho nezvladaju.Suseda ma dokonca aj napadla.Myslel som ze mi jednu streli.Mal som chut poslat ju do p...Zacali nam rano o vyzvanat na zvocnek vo vchode.Ked som ho vypol zacali trieskat na stenu.Chlapcovi sa zhorsili zachvaty .To som uz nevydrzal a udal som ich na policii.Oni mna udali na stavebnom urade.Dokonca pisali list mojmu zamestnancovi aby ma prepustil,pretoze mu rozkradam firmu.Co je totalna hlupost.Pre nas pokoj som predal byt ktory doteraz splacam a kupil som stary dom, ktory rekonstrujeme.Zacinam od nuly.Niektory ludia su neskutocne svine a plati na nich asi len jedno.....Dokonca po pol roku kedy uz niesom majitelom bytu ma byvali sused chodi obtazovat do zamestnania.Je to normalne?
Chobot
17.12.08,07:19
Ja mam tiez maleho syna ktory ma 5 rokov nerozprava je autista.Vedla nas sa nastahovali susedia a ty nam zacali robit peklo.Vadi im ked sa vecer sprchujeme.Syn ma aj epilepsiu a ked ma vecer zachvat tak ho musim umyt.Nasi susedia to jednoducho nezvladaju.Suseda ma dokonca aj napadla.Myslel som ze mi jednu streli.Mal som chut poslat ju do p...Zacali nam rano o vyzvanat na zvocnek vo vchode.Ked som ho vypol zacali trieskat na stenu.Chlapcovi sa zhorsili zachvaty .To som uz nevydrzal a udal som ich na policii.Oni mna udali na stavebnom urade.Dokonca pisali list mojmu zamestnancovi aby ma prepustil,pretoze mu rozkradam firmu.Co je totalna hlupost.Pre nas pokoj som predal byt ktory doteraz splacam a kupil som stary dom, ktory rekonstrujeme.Zacinam od nuly.

To bolo asi najlepšie, čo ste mohli urobiť. Plne to schvaľujem.


Niektory ludia su neskutocne svine a plati na nich asi len jedno.....Dokonca po pol roku kedy uz niesom majitelom bytu ma byvali sused chodi obtazovat do zamestnania.Je to normalne?

Nie je to normálne. A pod akou zámienkou chodí za tebou?
tonito
17.12.08,10:08
Na stavebnom urade sme spisal zapisnicu a navrhol som ze na svoje naklady zrealizujem a uhradim zvukovu izolaciu z jeho strany.On s tym suhlasil no zena mu to pravdepodobne zamietla a tak sa stazuje dalej.Dokonca bol za mnou pytat 50000,- pretoze ak by bola izolacia z jeho strany prisiel by o cca 8cm z jednej strany izby.Ja uz s nim nekomunikujem a najal som si pravnika, ktory ma plnu moc v tejto veci konat.Chodi teraz ten sused za mnou a vyhraza sa ze to este neskoncilo, ze som vsetky posudky sfalsoval a pod hluposti.Pojdem ho asi udat na policiu za obtazovanie.Ja mam horsie starosti a stale sa musim k tomu vracat.....
Kstefan
17.02.10,12:03
Ochrana proti hluku
Žijeme v hlučnom svete a stále viac sme vystavení negatívnym vplyvom hluku. Hlučný sused nám dokáže poriadne znepríjemniť chvíle oddychu vo vlastnom byte a bráni nám pri relaxácii, hluk na pracovisku znižuje našu schopnosť sústrediť sa, vyrušuje nás pri práci a má tak priamy vplyv na naše pracovné výsledky a produktivitu práce. Vysoká hladina hluku alebo dlhodobý pobyt v hlučnom prostredí vedie často až k trvalému poškodeniu sluchu alebo môže spôsobiť iné závažné zdravotné problémy (výskyt psychických porúch, poruchy spánku, stres, kardiovaskulárne ochorenia a pod.). Velmi dobre absorpčné vlastnosti vláknitých materiálov umožnujú ochranu nie len pre rušivým hlukom zo susedných miestností ale tiež pred hlukom prichádzajúcim z vonkajšieho prostredia. P. Galovič má úplnu pravdu! je to zaručené 1cm izolačného materiálu má vlasnosti 15cm tehly a tých druhov mäkkej izolácie je viac.
roman29
05.12.10,16:55
je to zaručené 1cm izolačného materiálu má vlasnosti 15cm tehly a tých druhov mäkkej izolácie je viac.

tak nato by som sa pozrel. rozmyslam nad niecim takym, zvukovo odizolovat stenu od susedov, v tehlovej bytovke. Susedia su slusni, tichi, zrejme sami si uvedomuju ze architekti tych starych tehlovych bytoviek to nejako nezvladli - je medzi nami 15cm tehlova stena, ale podla toho co vsetko pocut mi to pripada ako tenka sadrokartonova stena.

hlavne teda vecer ked je vsade ticho, pri zaspavani pocujem odvedla kazde zakaslanie, chrapanie, bezne hovorene slovo ... no a kedze su to spalne tak je to osemetna zalezitost, clovek si nemoze byt isty co vsetko oni pocuju :)
no ale je to o nervy aby sa clovek nemohol vo vlastnej spalni vecer ani normalne zasmiat, alebo len normalne porozpravat ... lebo by tym rusil susedov.
z uvedenej citacie mi vyplyva ze staci ze dam 2cm izolaciu a budem mat akokeby 45cm tehlovu stenu (povodnych 15cm + 2x 15cm).
tak to by som bral :) Ja milerad obetujem aj 5cm z izby.
ihreal
29.12.10,11:29
Ja mám tiež problémy s "inteligentnými" a slušnými susedmi / rodičia so synom, všetci traja dospelí a VŠ! / nado mnou. Ide o ich duniace a ťažkopádne kroky, šramoty, buchoty, šuchoty - počas dňa by sa to dalo ako tak "prežiť" zväčša sú v práci, ale horšie na tom je to, že tejto rodinke úžasných stačia asi 4 až 5 hodín spánku, dokonca nezaľahnú ani k TV a "úradujú najmä nohami" takmer permanentne. Čiže nepozriem si v kľude ani Tv noviny, ani film, ak sa mi podarí náhodou zaspať okolo 23 hod, ich kroky ma zobudia, chodia niekedy do 3 hod rannej a od 5 - 6 hod zas ! Cez víkendy pred 7 hod, dup dup....Nepomohlo mojich pár listov, ani cca 12 návštev prevažne v noci, privolaná hliadka polície. Oni argumentujú, že sú vo vlastnom byte, lietať nevedia a dokonca že to nejde od nich! Zrekapitulujem: po dobrom to nejde, oficiálne tiež nie, takže mi zrejme zostávajú len tieto možnosti : po zlom /neviem si to predstaviť, uvítam tipy a dôkladne zvážim/, odhlučnenie / ?/, odsťahovanie sa / byt som nákladne a komplexne zrekonštruovala a som na dobrom mieste/ právnik?! ....Rada by som vedela, ak je tu niekto s odhlučneným bytom, aké mal náklady, či to vôbec splnilo účel, alebo ako sa vysporiadal s podobným problémom. Ďakujem za všetky rady a informácie.
marleau
29.12.10,12:32
mimotemyPotom sa niekto sťažuje,že si iný kúpi slúchadlá - modré...mimotemy
A zasa sme pri tom,ako aj s fajčením:čo na Slovensku nezakáže alebo neprikáže zákon,to sa veselo porušuje,akoby to sposobovalo blažený pocit.Jednoducho sú ľudia,ktorým robí dobre,že úmyselne strpčujú susedom život.A príde doba,keď čoraz viac ľudí pochopí devínsku novú ves.....
Ak možem poradiť,tak polystyrén nie,skor sklenú alebo kamennú vatu a na to by bolo vhodné niečo pórovité,čo zachytáva zvuk,lenže vhodnejšie je to do miestnosti,z ktorej hluk prichádza a nie do ktorej sa nemá dostať.
Viď nahrávacie štúdiá,jazykové učebne a pod.
MajkyRY
11.01.11,15:24
Ak mozem poradit:modry sadrokarton na profily,profil aj natlkacie hmozdiny odizolovat od nosnej steny
izolacnou paskou,a medzi to mineralnu vlnu dost hrubo natlacit.Lenze hluk sa prenasa po celej konstrukcii bytu takze tymto sposobom by trebalo izolovat aj strop,atd...
Fiatt22
17.06.12,15:33
Dobry den,ja patrim medzi tych susedou, co vam otravuju zivot (teda nie tak celkom),mam rad hudbu na plne gule,ale tolerujem ostatnych,a ja by som chcel poradit ako by som mohol odhlucnit izbu kde mam aparaturu,byvam v dome,ale kvoli rodicom to nepustam ani na stvrtinu,inak susedouv tolerujem a niekedy oni mna :-) za kazdu radu dakujem vopred :-)
srska
17.06.12,15:48
Dobry den,ja patrim medzi tych susedou, co vam otravuju zivot (teda nie tak celkom),mam rad hudbu na plne gule,ale tolerujem ostatnych,a ja by som chcel poradit ako by som mohol odhlucnit izbu kde mam aparaturu,byvam v dome,ale kvoli rodicom to nepustam ani na stvrtinu,inak susedouv tolerujem a niekedy oni mna :-) za kazdu radu dakujem vopred :-)otapetuj si týmto celý byt http://www.dreamstime.com/packaging-eggs-image8431696
Fiatt22
17.06.12,16:22
otapetuj si týmto celý byt http://www.dreamstime.com/packaging-eggs-image8431696

je to sice lacne az moc :-) ale neviem ci by sa mi to pacilo na stene,katrony na vejcia :-D pocul som ze je dobry aj molytan s takym vrubkovanim ako te kartony,len kde by sa to dalo zohnat?
kutilko
17.06.12,17:49
Dnes je v panelákoch vela zvukových vodičov(pláv.podlahy,sadrokarton....)pričom sme povyhadzovali koberce,závesy,skrine... a všetko čo dobre tlmilo hluk.Takže žneme čo sme zasiali.Máme na výber ostat pri "klasike" alebo si zvyknut na tie tvrdé materiály okolo nás.To len tak trocha na úvahu.
jurajB.
18.06.12,07:14
Súhlasím, problém zvukovej izolácie sa najúčinnejšie rieši na strane vzniku nežiadúceho hluku.
scopulus
08.02.13,07:48
Dobrý deň prajem,

Bývame v novostavbe, napriek tomu od susedov všetko počuť. Nie sú na vine oni, ale steny aj keď je to nová budova. Ja by som potreboval vedieť vaše skúsenosti s odhľučnením, do čoho sa oplatí investovať? Nobasil PP ? Wolf systém ?
Ďakujem
guliana
13.02.13,07:36
Pokial viem, tak kombinacia sadrokarton + mineralna vlna je zatial najlepsia zvukova izolacia, co sa pouziva :) cele to ma mat 12,5 cm hrubku. Ta vlna pohlti siroke spektrum zvukov a sadrokarton nizke zvuky (dunenie). ale treba odizolovat aj spoje s ostatnymi castami konstrukcie (podlaha, druha stena, strop), aby nevznikli zvukove mosty
guliana
19.02.13,12:26
SAdrokarton a mineralna vlna to zmiernia, ale uplne to neodstranis, to by si musela cely byt obalit :)
Zuzana1655
01.04.13,09:58
Dobrý deň. My máme takisto problém s hlučnýmsusedom nad nami auvažujeme o zvukovej izolácii stropu. Máte niekto prosím skúsenosti s Phonestar, Wolf izoláciou....?