hrošík
06.02.11,17:32
Dobrý deň,
mám možnosť kúpiť si záhradku v neďalekej záhradkárskej osade. Krížom cez celú osadu (a teda aj cez "moju" záhradku) vedie potrubie neďalekej teplárne pod povrchom pôdy a to pekne stredom cez všetky pozemky. Nachádza sa tam ešte od čias, keď tieto záhradky (a možno aj tepláreň) boli majetkom blízkej školy, neskôr sa záhradky odkúpili do osobného vlastníctva (bez ohľadu na potrubie pod zemou). Zaujímavé pre mňa je aj zistenie, že potrubie pred 4 rokmi vymieňali za nové; vtedy už všetky záhradky boli súkromné pozemky. Nikto sa neohradil aby sa potrubie zakopalo o 10 metrov ďalej, pod nespevenú cestu, ktorá je tiež súčasťou osady, ale kde by to mohli kedykoľvek v prípade poruchy rozkopať bez zničenia záhradiek. Keď sa pýtam pána, ktorý mi záhradku chce predať, že prečo sa vtedy spolu záhradkári nedohodli a neoslovili tepláreň, aby potrubie išlo inakade, aj keď im vtedy komplet rozkopali záhradky, tak mi nevie odpovedať..
Veci si samozrejme pozisťujem ešte pred prípadnou kúpou záhradky na okolitých úradoch aj priamo v teplárni, ale budem Vám veľmi povďačná, ak mi skúsite poradiť, čo by pre mňa znamenalo mať tam potrubie, keď si tú záhradku kúpim? (okrem toho, že mi pekne porastú jahody na teplom potrubí :D).
Aha - dôležité - potrubie nie je vecným bremenom v liste vlastníctva.
Veľká vďaka:)
viktorviktor
06.02.11,18:22
wabi
06.02.11,20:21
Nuž také teplo zadarmo by sa hodilo!:D
Aj ja by som chcel také potrubie. Urobil by som si skleník a mal by som vykurovanie zadarmo. Citrusy, iné subtropické veci. Skleník sa tá urobiť zo starých okien skoro zdarma. Stačil by aj foliovník s dvojitou fóliou. Dokonca by mi to nikto nemohol ani vyčítať, pretože tam de facto oficiálne nie je.:D
Ak by si do toho búšil, maximálne dosiahneš že to dajú aj do ťarchy na kataster a bude to oficiálne, inak je to jedno. Môže tiež poslúžiť ako dobrý dôvod na zníženie kúpnej ceny za pozemok.:)
Iné využitie potrubia ma nenapadá...
pavol54
07.02.11,18:11
Na Ukrajine navŕtali ropovod alebo plynovod, ak navŕtaš teplovod maximálne sa obaríš ani kráter nebude.