ramina
06.02.11,21:27
Je učiteľ kvalifikovaný pre 1-4 ročník zároveň kvalifikovaný učiť predmety výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova na druhom stupni - ročníky 5- 9?
Ak áno, prečo?
Ďakujem....
Sabadka
07.02.11,11:49
Je učiteľ kvalifikovaný pre 1-4 ročník zároveň kvalifikovaný učiť predmety výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova na druhom stupni - ročníky 5- 9?
Ak áno, prečo?
Ďakujem....

Áno. Pozri vyhlášku 437/2009 Časť V - Učiteľ druhého stupňa základnej školy bod 22.
InggaH
08.02.11,12:37
Dobry den.
Rada by som sa opytala, ked uz sa bavime o tychto predmetoch - Vytvarna vychova, Hud. vychova, telesna vychova. Je ucitel II. stupna aprobacie Matematika - Chemia kvalifikovany vyucovat na II stup. ZS predmet vytvarna vychova?
Vdaka za odpoved.
ivka70
08.02.11,12:42
Dobry den.
Rada by som sa opytala, ked uz sa bavime o tychto predmetoch - Vytvarna vychova, Hud. vychova, telesna vychova. Je ucitel II. stupna aprobacie Matematika - Chemia kvalifikovany vyucovat na II stup. ZS predmet vytvarna vychova?
Vdaka za odpoved.

Nie je.
InggaH
08.02.11,14:31
Dobry den,
Ivka dakujem Vam za rychlu odpoved.
Myslela som si, ze je to tak. Bohuzial, na tej ZS to funguje takto vo velkom.
Ze ucitelky ucia predmety mimo svojej aprobacie.
Pani riaditelka si tak riesi situaciu na skole, aby nemusela zamestnat kvalif. silu.
Bohuzial, realita dneska.
Pekny den.
Mária Takáčová
14.02.11,19:03
Potrebovala by som potvrdiť, či s uvedenou kvalifikáciou pre primárne vzdelávanie môžem učiť vyv. na ZUŠ ? VĎAKA
Slayer666
17.02.11,10:15
Potrebovala by som potvrdiť, či s uvedenou kvalifikáciou pre primárne vzdelávanie môžem učiť vyv. na ZUŠ ? VĎAKA

Ako pozeram vyhlasku, tak nie je.
ramina
19.02.11,12:39
Ak to správne chápem, tak ľudia, čo študujú päť rokov na VŠ pedagogického smeru odbor výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova a mali k tomu didaktiku svojho predmetu...sú na tej istej úrovni ako učiteľ 1-4, bez didaktiky a špecializácie na daný predmet!!!
Mária Takáčová
05.11.11,17:18
Potom čo znamená tento bod vyhlášky č. 437/2009 Časť V - Učiteľ druhého stupňa základnej školy bod 22.
len na vyučovanie predmetov hudobná výchova, telesná výchova, športová výchova a výtvarná výchova - študijný odbor učiteľstvo pre 1. - 4. ročník základnej školy ?
Vebi34
07.11.11,10:59
Ak má pedagóg pre primárne vzdelávanie napr. rigoróznu prácu z hudobnej pedagogiky, tak je kvalifikovaný na učenie teórie na ZUŠ, ale na hru na hud. nástroji nie.