beatrice86
06.02.11,22:37
Vediem manželovi účtovníctvo a za rok 2009 som mu viedla JÚ. Teraz by som chcela prejsť na paušálne výdavky. Je to možné?? Ešte chcem vedieť, ako mám dať do paušálnych výdavkov zvyšok dotácie. Mam k príjmom pripočítať zvyšok dotácie, ktorý som ešte nezdanila?
veronikasad
06.02.11,21:38
Zita5
07.02.11,06:58
Vediem manželovi účtovníctvo a za rok 2009 som mu viedla JÚ. Teraz by som chcela prejsť na paušálne výdavky. Je to možné?? Ešte chcem vedieť, ako mám dať do paušálnych výdavkov zvyšok dotácie. Mam k príjmom pripočítať zvyšok dotácie, ktorý som ešte nezdanila?

Citujem z Pokynu k dotáciám

Z ustanovenia § 17 ods. 3 písm. h) ZDP vyplýva, že dotácia, podpora a príspevok, ktoré príjme daňovník účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva a ktoré nepoužije na úhradu daňových výdavkov v roku, v ktorom mu boli poskytnuté, sa zahrnú do základu dane až v tom zdaňovacom období, kedy dôjde k ich použitiu (čerpaniu).

http://www.porada.sk/1645912-post7.html



Uvedené platí aj vtedy, ak tento daňovník v zdaňovacom období, v ktorom dôjde k použitiu týchto prostriedkov zmení spôsob uplatňovania výdavkov na spôsob podľa § 6 ods. 10 ZDP, t. j. ak v roku čerpania dotácie, podpory a príspevky uplatní tzv. paušálne výdavky (príklad č. 5 a 7).
beatrice86
07.02.11,07:51
Ak som pochopila spravne, tak je mozne prejst na pausalne vydavky? Z tychto vsetkych prispevkov, co som si tu precitala, tak uz fakt neviem, ci sa to da alebo neda.