adad
12.12.05,08:19
Ahojte poráďáci.... moja šéfka je SZČO a zistila som, že má strašný neporiadok v odvodoch do SP a ZP. Prosím Vás poraďte mi ako sa platia odvody mesiac dozadu alebo mesiac vopred. A ešte sa chcem spýtať čo ju čaká keď od augusta nemá vyplatené odvody SP (samozrejme že to hneď teraz všetko doplatí). Ďakujem
Evanka
12.12.05,07:21
Ahojte poráďáci.... moja šéfka je SZČO a zistila som, že má strašný neporiadok v odvodoch do SP a ZP. Prosím Vás poraďte mi ako sa platia odvody mesiac dozadu alebo mesiac vopred. A ešte sa chcem spýtať čo ju čaká keď od augusta nemá vyplatené odvody SP (samozrejme že to hneď teraz všetko doplatí). Ďakujem Odvody sa platia do 8. dňa za predchádzajúci mesiac. Za oneskorené platby - penále.
Daska
12.12.05,08:11
To znamena ze za januar treba zaplatit do 8. februara atd....
Vera
02.01.06,07:34
Ahojte,

k tomuto by som potrebovala odobriť túto vec. Keďže sa menil VZ aj na ZP, tak sa bude platiť min. 966. Túto sumu zaplatí SZČO až k 8.2.2006??
K 8.1.2006 platí ešte starú sumu, keďže je to za december. Dobre tomu rozumiem??


Ďakujem.
bredikova
02.01.06,07:35
Správne. Myslím, že súhlasia viacerí.
Daniela
03.01.06,05:23
Manžel začína od 1. januára ako SZČO. Všetky odvody do 31.12.2005 za neho teda urobí predchádzajúci zamestnávateľ t.j. v januári 2006.
Prišiel však s takou teóriou že, SP-prvá platba až vo februári no v ZP mu povedali že už v januári by mal platiť 966,- teda do ZP prídu dve platby.
Určite sa ženská zmýlila, čo vy na to?
STRELEC
03.01.06,05:28
Manžel začína od 1. januára ako SZČO. Všetky odvody do 31.12.2005 za neho teda urobí predchádzajúci zamestnávateľ t.j. v januári 2006.
Prišiel však s takou teóriou že, SP-prvá platba až vo februári no v ZP mu povedali že už v januári by mal platiť 966,- teda do ZP prídu dve platby.
Určite sa ženská zmýlila, čo vy na to?
Ako živnostník platí preddavky za bežný mesiac s termínom do 8-eho ďalšieho mesiaca. Dosť živnostníkov si dáva trvalý príkaz alebo platí posledného v príslušnom mesiaci, aby sa mu to neplietlo.
S paňou na zdravotke došlo asi k malému slovnému nedorozumeniu. Ani by som to nenazval omylom.