selia5
07.02.11,07:57
Dobrý deň,
práve mi prišla faktúra od Slovak Telekomu a je v nej dvojaká DPH, na niektoré služby (pravidelné poplatky) 19 % DPH a na ostatné služby 20% DPH. Faktúra je s dátumom dodania služby 31.01.2011. Nerozumiem tomu, prečo sú tam dve DPH-čky a ako si vôbec môžem uplatniť odpočet tejto DPH-čky, keď od 1.1.2011 platí sadzba 20%? Ani softvér mi neumožňuje sadzbu 19 % nahodiť. Máte s tým niekto podobný problém?
IvoM
07.02.11,07:53
Zrejme to bude nejaké dofakturovanie za 12/2010, to že Ti neumožnuje sofvér nahodiť 19% je problém softvéru ktorý musíš nejako obísť, napríklad prepísanim hodnoty základu dane a DPH, kľudne ale môžeš tento rok dostať dobropis na dodaný tovar/službu ktorý bude s 19% DPH a je to v súlade so zákonom.
BTW, aj na tlačive DP DPH už nie je uvedená sadzba DPH v %.
gita
08.02.11,09:08
Ja mám ešte fa Slovak Telekom za december, ktorá neskoro došla, nebola v DPH za IV. Q, ako môžem DPH odpočítať v januári? keď nechcem robiť opravné? Dať do nákladov 2010? hodí mi tu niekto účty?
selia5
08.02.11,16:39
Zrejme to bude nejaké dofakturovanie za 12/2010, to že Ti neumožnuje sofvér nahodiť 19% je problém softvéru ktorý musíš nejako obísť, napríklad prepísanim hodnoty základu dane a DPH, kľudne ale môžeš tento rok dostať dobropis na dodaný tovar/službu ktorý bude s 19% DPH a je to v súlade so zákonom.
BTW, aj na tlačive DP DPH už nie je uvedená sadzba DPH v %.

ďakujem za odpoveď
vo faktúre je napísané, že sú to paušálne poplatky, ktoré boli zmluvne dohodnuté do 31.12.2010
v softvéri sa mi dala prepísať tá hodnota DPH, tak dúfam,že to bude takto v poriadku, veď ja som si len uplatnila odpočet DPH v takej výške,ako bolo uvedené na faktúre...
selia5
08.02.11,16:41
Ja mám ešte fa Slovak Telekom za december, ktorá neskoro došla, nebola v DPH za IV. Q, ako môžem DPH odpočítať v januári? keď nechcem robiť opravné? Dať do nákladov 2010? hodí mi tu niekto účty?

skús pozrieť zákon o DPH, myslím, že je tam nejaký §, ktorý umožňuje odpočet DPH aj v januári,ale sú tam nejaké podmienky...
IvoM
08.02.11,16:46
skús pozrieť zákon o DPH, myslím, že je tam nejaký §, ktorý umožňuje odpočet DPH aj v januári,ale sú tam nejaké podmienky...

Nie nejaký, ale je to §51.2 a umožňuje uplatnenie DPH aj v nasledujúcom kalendárnom roku a to v tom zdaňovacom období kedy tento dokald obdržíte.