didka111
07.02.11,08:22
Ahojte

neviem ze ci si mozme uplatnit povinne zakonne poistenie a havarijne poistenie na auto
pokial vlastnikom auta je konatelova manzelka - zamestnankyna
a drzitel osvedcenia je firma. auto je prihlásené na DÚ
mozme si taketo naklady auta dat do nakladov

http://www.podnikam.webnoviny.sk/automobil/automobil-v-podnikani-lepsie-je-ho-mat-v-majetku-firmy-alebo-pozicany-/17157

Ďakujem
Stanislav 1975
07.02.11,07:26
Ahojte

neviem ze ci si mozme uplatnit povinne zakonne poistenie a havarijne poistenie na auto
pokial vlastnikom auta je konatelova manzelka - zamestnankyna
a drzitel osvedcenia je firma. auto je prihlásené na DÚ
mozme si taketo naklady auta dat do nakladov

http://www.podnikam.webnoviny.sk/automobil/automobil-v-podnikani-lepsie-je-ho-mat-v-majetku-firmy-alebo-pozicany-/17157

Ďakujem

Záleží na tom, kto je poistníkom na zmluve, ak firma a nie manželka,tak by som to dal...
janka104
25.08.12,07:18
Dobrý deň, oplatí sa mať havarijné poistenie auta ak mám auto 3,5 rokov staré a v akej poisťovni ďakujem
bubkoch
25.08.12,08:10
Dobrý deň, oplatí sa mať havarijné poistenie auta ak mám auto 3,5 rokov staré a v akej poisťovni ďakujem

to ci sa oplati HP nezavisi od veku auta, ale od pomeru casovej ceny auta a vysky poistneho ... HP sa casto oplati aj pre 10r auto, nie to este pre 3,5rocne
lujza.j
25.08.12,08:29
Dobrý deň, oplatí sa mať havarijné poistenie auta ak mám auto 3,5 rokov staré a v akej poisťovni ďakujem
ty musíš vedieť či HP chceš....ja som mala poistené HP ďaleko starie auto....ale ja bez HP nie...aj teraz mám HP, nie že by som sa bála, že by mi tú krabicu niekto ukradol:Dale možno aj taký úchyliak by sa našiel:eek::D....pre mňa je HP pre istotu a lepší pocit....
bubkoch
25.08.12,08:37
ty musíš vedieť či HP chceš....ja som mala poistené HP ďaleko starie auto....ale ja bez HP nie...aj teraz mám HP, nie že by som sa bála, že by mi tú krabicu niekto ukradol:Dale možno aj taký úchyliak by sa našiel:eek::D....pre mňa je HP pre istotu a lepší pocit....

tak nemusia ti ho ukradnut ... staci totalka :-)

ja som mal auto (ako inak korejca :D), ktore nove stalo 350 000 Sk a ako 10r malo hodnotu cca 85 000
v HP som po roznych bonusoch za bezskodovy priebeh zaplatil v 10. roku poistne 6000 Sk nasledne čo cert nechcel, totalka ... od poistovne som dostal po odpocitani spoluucasti a hodnoty pouzitelnych zvyskov cca 75 000 Sk ... plus samozrejme vrak som za tych 10 000 este predal ... a nech mi tu niekto rozprava ze HP sa neoplati pre stare auta ...
lujza.j
25.08.12,08:55
tak totalka je nepríjemná vec a navyše si účinkujúci pri nej.....pokiaľ ti ju nespôsobí niekto komu si káru požičal:(
janka104
25.08.12,18:23
auto má hodnotu kupnu 11300 eur a koľko by sa pohybovali ceny? viete mi poradiť poisťovňu? ďakujem
bubkoch
25.08.12,18:29
auto má hodnotu kupnu 11300 eur a koľko by sa pohybovali ceny? viete mi poradiť poisťovňu? ďakujem

co preboha cakas ze sa ti tu poradi ? poistne okrem ceny auta zavisi od znacky auta, tvojej historie, ponukanych bonusov, a dalsich x faktorov ... v kazdej poistovni je to ine, najlepsie spravis ked si ich obehas a v kazdej das spravit ponuku
lujza.j
25.08.12,18:31
poradiť neviem...ja mám v uniqe, muž v alianci...
janka104
26.08.12,09:54
ďakujem, ešte sa opýtam čakala som na vyjadrenie poisťovne ohľadom poistnej udalosti 1,5 mesiaca po doložení všetkých dokladov a bola som nie svojou vinou bez auta, stále bežalo PZP kto mi nahradí poistku do odhlásenia vozidla bola to totálna škoda môžem si nárokovať vrátenie peňazí odkedy auto nebolo pojazdné? ďakujem dúfam,že mi poradíte:-)
bubkoch
26.08.12,19:06
ďakujem, ešte sa opýtam čakala som na vyjadrenie poisťovne ohľadom poistnej udalosti 1,5 mesiaca po doložení všetkých dokladov a bola som nie svojou vinou bez auta, stále bežalo PZP kto mi nahradí poistku do odhlásenia vozidla bola to totálna škoda môžem si nárokovať vrátenie peňazí odkedy auto nebolo pojazdné? ďakujem dúfam,že mi poradíte:-)

PZP konci dnom odhlasenia auta na policii ... to ci je pojazdne alebo nie nema na plynutie PZP nijaky vplyv
odhlasene bolo z akeho dovodu ? predaj ci zosrotovanie ? a preco si na odhlasenie cakala az do vybavenia poistnej udalosti ???
janka104
27.08.12,11:07
odhlasene je až teraz a to z dôvodu prepisu, čakali sme lebo auto bolo na aukcii z poisťovne lebo to bola totálka a čakali sme na vyjadrenie poisťovne za koľko ho vydražili, tak sme ho nepredávali, môžem si nárokovať vrátenie PZP ak auto muselo stáť ?