zsuctaren
07.02.11,10:05
Dorbý deň. Chcem sa spýtať: Prišiel mi príkaz na začatie exekúcie mojmu zamestnancovi. Je tam napísane: Platteľovi mzdy povinného sa prikazuje, aby odo dňa doručenia tohto príkazu na začatie exekúcie vykonával zrážky z jednej tretiny mzdy a zrazené sumy nevyplácal povinnému.
Povinný stráca dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil tento príkaz na začatie exekúcie, právo na vyplatenie tej časti mzdy, ktorá zodpovedá určenej výšky zrážok.
Platiteľ mzdy vyplatí opravnonému zrazené sumy až po doručení exekučného príkazu.
Volala som exekútorke a povedala mi, že až do exekutorskeho príkazu budem vyplácať zrážku opravnenemu.
Teraz sa chcem spýtať, nieje mi jasne: ja zamestnancovi mám zrážať zrážku zo mzdy a kde to mam posielať, alebo čo vlastne mam s tou zrážkou robiť, ked ju ešte nemožem posielať??? vlastne možem mu ju zrážať? Ešte exekútorka mi spomínala nejaký depozit. Prosím Vás, viete mi niekto poradiť????? Ďakujem pekne
intro
07.02.11,09:23
Zrážky je treba vykonávať po doručení príkazu na začatie exekúcie .
Až v exekučnom príkaze /, ktorý dôjde neskôr/ bude uvedený účet /príp. variabilný symbol -číslo exekúcie alebo rodné číslo číslo povinného/ , resp. adresa kam treba zrazené sumy poukázať . Depozitom bude účet /ak nemá zamestnávateľ účet , tak pokladňa / zamestnávateľa, kde zrazené sumy budú do doby doručenia exekučného príkazu - príkazu na vykonanie exekúcie .
zsuctaren
07.02.11,09:38
Dakujem velmi pekne