majtnerova
07.02.11,09:36
Ak zamestnancovi spracujem RZD a prinesie mi potvrdenie o zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa, kde má príjem zdanený zrážkovou daňou, môžem mu tento príjem zahrnúť do RZD alebo si musí podať daňové priznanie?
Janinkaaa
07.02.11,08:47
Ak zamestnancovi spracujem RZD a prinesie mi potvrdenie o zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa, kde má príjem zdanený zrážkovou daňou, môžem mu tento príjem zahrnúť do RZD alebo si musí podať daňové priznanie?


Môžeš aj nemusíš.
Zrážkoú daň môžeš považovať za vysporiadanú.
Ale do RZD kľudne môžeš zahrnúť aj zrážkovú daň, nemusí si on podávať DP:
topper1
09.02.11,06:52
ahojte,

čo ak po zahrnutí príjmu z ktorého bola zaplatená zrážková daň dôjde k zvýšeniu základu dane nad hranicu, kde sa už kráti základna nezdanitelná čiastka na danovníka. Musí vtedy zamestnávateľ zahrnúť takýto príjem do ročného zúčtovania dane? dakujem
ewita888
09.02.11,06:56
zaplatenú zrážkovú daň možno považovať za vysporiadanú, takže nemusí zahrnúť
rennka
09.02.11,10:40
Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?
ewita888
09.02.11,10:42
Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?
áno
Tweety
09.02.11,10:43
Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?
ÁNo, a len tak naokraj, keby si čítala príspevky vyššie, odpoveď na rovnakú otázku by si bola ľahko našla.
rennka
10.02.11,08:37
Ewita 888, Twety, dakujem. Bola a som v casovej tiesni, nemam kedy citat, a nebola som si ista, tak....
Este raz vdaka.
mirhu
15.02.11,14:24
ahojte,

čo ak po zahrnutí príjmu z ktorého bola zaplatená zrážková daň dôjde k zvýšeniu základu dane nad hranicu, kde sa už kráti základna nezdanitelná čiastka na danovníka. Musí vtedy zamestnávateľ zahrnúť takýto príjem do ročného zúčtovania dane? dakujem

Ak to správne chápem, tak ak si chcem zahrnúť aj zrážkovú daň, ( z dohôd ) musím tam dať aj príjmy z dohôd..
Anja111
15.02.11,14:37
Ak to správne chápem, tak ak si chcem zahrnúť aj zrážkovú daň, ( z dohôd ) musím tam dať aj príjmy z dohôd..
Samozrejme.
mirhu
15.02.11,14:51
Samozrejme.

ja viem, blbá otázka.. viem, že je to tak,ale dnes mi niekto tvrdil niečo iné, tak ma to zneistilo :)