luebchenko
20.08.04,09:40
Ozaj, ako ste pripojení na internet - ja mám ISDN cez Slov.Telekom - je to relatívne lacné ale šľak ma z toho triafa - viete poradiť dačo cenovo prijateľné a ozaj dobré. Tí dealeri samozrejme vychvaľujú to svoje, vždy je to super a naj, ale ak by som sa v tom mala dokonale zorientovať, zabijem týždeň študovaním ponúk - takže moji rádcové - raďte prosím.
vladan
20.08.04,07:44
neviem čo je podľa teba relatívne lacné, my máme aDSL cez ST a je to celkom fajn (mesačne nás vyjde - firmu - internet na 2 129 Sk, v tom je aj splátka modemu - 319 Sk). Môžme "spapať" mesačne 3,5 GB údajov.
ANNA
20.08.04,08:55
Tiež mám DSL. Najprv som mala akciový program s agregáciou ale to bola slimačia hrôza. Teraz mám program bez a je to super.
rosemary
20.08.04,08:56
My máme pripojenie cez mikrovlnku, na sieti nás je asi 20 účastníkov /vo firme/, platíme mesačne 900 bez DPH, sme prihlásený on line. Toto isté mám aj doma. Je to super.
Daniela
20.08.04,09:42
My tiež. Mikrovlnka je super asi 30 počítačov na ňu beží za 900,- Sk. Dá sa to aj v bytovke, len musí byť okolo Vás viac tykých, kto má o to záujem. Prvotná invstícia cca 5000,- na rodinu a potom od 600,- do 900,-
luebchenko
20.08.04,12:17
Ono tu asi nie je povolená reklama, ale tá mikrovlnka, to je kto - aspoň ma nasmerujte prosím. Ľuba
ajacik
20.08.04,14:01
neviem čo je podľa teba relatívne lacné, my máme aDSL cez ST a je to celkom fajn (mesačne nás vyjde - firmu - internet na 2 129 Sk, v tom je aj splátka modemu - 319 Sk). Môžme "spapať" mesačne 3,5 GB údajov.
a to si sa ako dopracoval k tej cene 2 129? Ja mam tiez DSL, ale ak by som mala taky modem ako ty (319 Sk) a bez pevnej IP-adresy (99 bez DPH), pri 3,5 GB, tak mi to robi: 249 (ST stand) + 319 (modem) + 711 (DSL data) + 1099 (pouzivanie ST DSL) = 2 378 Sk bez DPH. Bdem rada, ak odpises, lebo niekedy operatori uctuju viac, ako maju. Dakujem
bepo
20.08.04,14:38
ajacik- a so zlavou pri viazanosti na 12 alebo 24 mesiacov nepocitas?
ajacik
20.08.04,14:55
ja mam DSL od 9/2003 a vtedy ziadna taka zlava nebola. Dokonca ma stala aktivacia 5 000 Sk. a asi o dva mesiace bola zadarmo :-(
Paula
20.08.04,15:56
Ja mám pripojenie v "bytovke" cez kábel. Inštalácia stála 3450,- vrátane sieťovej karty.Mesačne platím 540,- za nonstop pripojenie. Vďačne som zrušila pevnú tel.linku.
Heni
20.08.04,17:44
ja tiež frčím na STDSL, predtým to bola nextra a orange cez CD. Ale už by som nemenila, DSL je to pravé orechové - aspoň pre mňa.
bepo
20.08.04,21:21
ajacik-mozes to vyuzit aj ked uz mas aktivovany dsl pristup-pri viazanosti 12 mesiacov 10% a 24 mesiacov 20%.to hovorim o ST
vladan
22.08.04,20:36
a to si sa ako dopracoval k tej cene 2 129? Ja mam tiez DSL, ale ak by som mala taky modem ako ty (319 Sk) a bez pevnej IP-adresy (99 bez DPH), pri 3,5 GB, tak mi to robi: 249 (ST stand) + 319 (modem) + 711 (DSL data) + 1099 (pouzivanie ST DSL) = 2 378 Sk bez DPH. Bdem rada, ak odpises, lebo niekedy operatori uctuju viac, ako maju. Dakujem

ja som myslela bez toho tvojho ST stand 249 Sk. Inak by to malo byť to isté. Lebo ak sa niekto pýtal na internet, tak pre mňa to je mesačne 2 129 Sk, to ST stand, resp. iný paušál sa týka pevnej linky, nie internetu, nie?
la-dy
11.10.04,18:55
Ozaj, ako ste pripojení na internet - ja mám ISDN cez Slov.Telekom - je to relatívne lacné ale šľak ma z toho triafa - viete poradiť dačo cenovo prijateľné a ozaj dobré. Tí dealeri samozrejme vychvaľujú to svoje, vždy je to super a naj, ale ak by som sa v tom mala dokonale zorientovať, zabijem týždeň študovaním ponúk - takže moji rádcové - raďte prosím.
Zdravím.Ja som tiež prypojený cez aDSL.Mám neobmedzený pristup, jak časovo, tak na dáta.Ale s telefónnou linkou to víde asi na 1040 Sk mesačne /este so neplatil faktúru/, ale sme zas na to 3. tak sa to rozdelí.
la-dy
11.10.04,19:00
Zdravim. Mikrovlnka, je pripojenie pomocou akejsi vysielacky a nie kablom.Aspoň tak som to ochopil ja.Teda aspon prepojenie medzi viacerimi uzivatelmy jedneho modemu.A tá vysilacka pracuje v mikrovlnnom pásme, preto mikrovlnka.Dúfam, ze stačí.Viac ani ja neviem.
M3G
11.10.04,19:39
Môj názor:

Najjednoduchšie riešenie:
ADSL, avšak najskôr kliknite na http://www.st.sk/Default.aspx?CatID=515&Section=smallbusiness kde si overíte dostupnosť. Ak nie je dostupné Vaše číslo pre ADSL u ST, tak u ostatných poskytovateľov tiež nebude a v priebehu 2-3 rokov na to môžete zabudnúť. Cena od cca 500 Sk bez DPH/mesiac


Najlacnejšie riešenie:
Nemám rád ST, ale teraz im urobím reklamu: momentálne najlacnejšie je rodinný internet cez obyčajný modem - síce pomalé ale lacné-neobmedzené pripojenie po 18h, cena cca 300 Sk bez DPH/mesiac

Najhoršie riešenie: ISDN cez stonline - drahé, pomalé, zastaralé....oničom, pretože platíte za impulzy - to je systém, ktorý funguje asi iba v afrike a u nás. Cena min 600 Sk bez DPH/mesiac+impulzy


Najkomplikovanejšie riešenie: mikrovlny - drahé, rýchle, ale nespoľahlivé a nie všade dostupné, zriadenie: 10 000Sk, cena min 2000 Sk bez DPH/mesiac


Ostatné: cez mobil - pomalé ale neobmedzené, zriadenie - mobil, cena cca 1000 Sk bez DPH/mesiac
Hlinkovx
11.10.04,20:03
Ja sa napr. pripájam cez Rodinný internet.. 299Sk, 81 Sk pripojenie, 249 linka ..takže tak lacné to nie je... to vychádza nejakých 750Sk / mesačne s DPH
mikrovlnka sa bohužiaľ u mňa nedá zriadiť.. nie je viditeľný bod...
M3G
11.10.04,20:44
Myslel som relatívne lacné. Tj. najlacnejšie zo všetkých možných pripojení v danej lokalite. Samozrejme to nie je lacné v tej lokalite, kde je prístup ADSL. Ale je to určite najlacnejšie pripojenie v hocijakom zapadákove..., kde ešte 2-5 rokov nebudú chyrovať o inom pripojení(tak ako u nás napríklad)

A linku 249 Sk bez DPH som nerátal - to ste museli platiť aj keď nebol rodinný internet.
Hlinkovx
11.10.04,20:54
Je mi jasné, že to bolo myslené relatívne... ja som iba napísala..že aj toto k tomu potrebuješ....
bea
12.10.04,05:59
M3G, ja mám mikrovlny doma. Nie je to taká drahá investícia, ako píšete. Pri inštalácii som platila 3900,-- Sk a mesačne 475,-- (ceny s DPH). Je fakt, že nie je to veľmi spoľahlivé pripojenie, zdá sa mi, že dosť často vypadáva, ale na doma to mne a hlavne deťom úplne stačí.
jess
12.10.04,11:52
Óčuvajte, ja mám mikrovlnku v práci od včera, malo by ma to vyjsť na cca 1.000,-SKK mesačne - nič naviac a som pripojená furt. Počiatočné náklady asi 9000-10000, lebo sme prikúpili nejaký roouter /ochrana, aby sa mi nikto nenapichol do počítačovej siete a nelabóroval mi v počítači zvonku/. No horšie, že robota stojí, lebo sa od PORADY nemôžem odtrhnúť. Furt sú nejaké nové príspevky, takže sa zdokonaľujem on-line.
brm
12.10.04,17:10
ja mam mikrovlnku a je to super...telekomunikácie sa mozu...
bea
13.10.04,06:00
jess a karkulka, máte pripojenie na mikrovlnku bez prerušenia? Lebo, ako som ja už skôr písala, tak mesačné poplatky sú nízke, ale dosť často vypadne spojenie. Zaujímalo by ma, či je to pri tomto spôsobe pripojenia "normálne", alebo je to spôsobené nezodpovedným dodávateľom.
Beata
13.10.04,08:15
Dovoľujem si oponovať M3G v tom bode, kde píšeš o mikrvlnnom pripojení. Dnes už nie je zriaďovací poplatok taký drahý, ako uvádzaš, nakoľko tie zariadenia už nie sú také drahé. Aj ja mám mikrovlnné pripojenie, zriadenie ma vyšlo do 2.000,- Sk a mesačne platím 499,- Sk za 128 kbps, k tomu mám hosting s 20 MB priestorom a dve mailové schránky. Toto pripojenie mi stačí aj na robotu, aj na zábavu. Samozrejme, že niekedy sa stane, že je malý výpadok, ale väčšinou (klop-klop-klop) to ide OK. No a môžem si surfovať, či pracovať kedy sa mi len zachce a nemusím čakať na hodinu "H" ako pri Telekome... už nikdy by som nechcela Telekom, zodrali ma z peňazí, lebo som mala mesačné účty okolo 3.000,- Sk a to som vôbec nechodievala na net cez deň, iba v noci a soboty, nedele. Deti sa ma stále vypytovali: "kedy môžem ísť na net?", "dnes idem ja na net", "ako dlho môžem byť pripojený?" a išlo mi to na nervy... pod úroveň, v dnešnej dobe, keď internet by mal byť za facku, pretože počítače a internet sú v dnešnej dobe nevyhnutné... no nebudem sa o tom ďalej ani rozširovať, isto to všetci chápete.
Skrátka, ja som dnes spokojná, že mám mikrovlnku, nemenila by som ju, jedine by som pristala na vyššiu rýchlosť, ale aj to bude, keď budem veľká a budem mať viac peniažkov, tak si doprajem :)
No a ešte k tej ADSL. Uvádzaš, že je to najvýhodnejšie. Ja to tak nevidím, nakoľko si zabudol na to, že u tohoto pripojenia veľmi záleží aj na programe, ktorý si zvolíš. Sú tam isté obmedzenia a to agregácia - mnohokrát je dosť vysoká, a potom obmedzenia na UL a DL, čiže ak máš nad limit, platíš aj za množstvo prekročených dát a to sú potom iné pálky.
M3G
13.10.04,20:38
V podstate s Vami súhlasim Beata, niečo podobné som zažíval počas pripojení cez ST počas 5 rokov a ešte som sa nezbavil zlozvyku pozerania sa, koľko som ešte pripojený.
Len tie programy som myslel z globálneho hľadiska a keď idete takto do podrobností, dá sa oponovať rôznymi drobnosťami napr.

- mikrovlnka, zaplatíte síce 2000 Sk ako zriadenie, ale máte to viazané podobne ako pri mobiloch. Neplatíte alebo chcete zrušiť tento typ pripojenia, v lepšom prípade Vám zoberú toto zariadenie v hodnote cca 10tis v horšom prípade ešte naparia pokutu. Alebo príde búrka, 50 metrov od Vás udrie blesk a počítač už nemusíte nikdy naštartovať.

- adsl - pre bežného použivateľa asi najlepší program, aj keď je agregované, málokedy sa stane, že je pomalšie ako dial up.
a keď nechcete agregované a iba surfujete bez sťahovania, vystačíte si v pohode 5 GB na mesiac. A ak máte šťastie a nájdete dobrú firmu, tak Vám nebude účtovať pokuty za prekročenie 5 GB, ale malú sumu v porovnaní s celým paušálom. Teda ak napr. prekročíte o 5 GB, tak budete mať dvojnásobný paušál, takže nič hrozné.
Beata
13.10.04,21:23
Je to na každom ako sa rozhodne, všetko má svoje pre i proti. My dosť sťahujeme, takže nám toto vyhovuje... Ale zariadenie, ktoré mám ja, je moje a nikto mi to nezoberie. Zložili sme sa štyria po 2000 a keď ukončíme náhodou zmluvu s terajším dodávateľom, zariadenie nám zostane.
bea
14.10.04,05:14
Pri mikrovlnkách je ozaj riziko, že napr. pri víchrici môže strhnúť vedenia, ale myslím si, že kým firma neskončí činnosť, tak by to malo fungovať. Keď sa rozhodnem, že už nechcem mikrovlnku, jednoducho vypoviem zmluvu a koniec. Nie je to viazané na 2 roky ako mobil. Ale určite všetko má svoje pre a proti. Pre mňa bolo lákavé, že je to zatiaľ lacnejšie pripojenie ako každé iné a keď mi náhodou doma nepôjde, tak idem do roboty!
EFA
18.10.04,06:16
Od minuleho tyzdna som pripojena cez kablovku. Tento mesiac je akcia: inštalacia 0.- Sk, prenajom modemu 1.- Sk, rychlost 256 kbs (overovana skutocnost 220 - 245 kbs). Je to bez agregacie. Mesacny poplatok 799.- Sk aj s DPH bez obmedzenia casu alebo MB. Zatial som spokojna.
Zuzka 335
26.11.10,08:27
Tak pozerám, že oživujem prastarú tému, ale som naozaj laik a rada by som požiadala o pomoc. Mám doma internet v jednom PC, ale chcela by som ho mať aj v druhom. Každý je v inej miestnosti, ale nie sú vzájomne prepojené - tie PC. Je možné používať internet v oboch počítačoch bez vzájomného prepojenia do siete?
Internet mám cez penú linku - Magio internet.