lusko
12.12.05,08:40
Zdravim,
idem si prenajat bytove priestory na podnikanie, konkretne rodinny dom, s tym, ze aj v zmluve je uvedene, ze ho budem vyuzivat na ubytovanie v sukromi. Vzhladom na vyssi najom, by som si ho potreboval dat do nakladov. Preto sa chcem opytat, ci a do akej vysky si mozem dat ten najom do nakladov, nakolko v rodinnom dome budem aj byvat???
Zita5
12.12.05,08:05
Musíš odčleniť m2 určené na bývanie a taktiež pomer elektriny , plynu , vodného a ost.poplatkov za užívanie bytu . Zvyšok , ktorý budeš dávať do prenájmu / neviem aký prenájom máš na mysli/ môže ísť do výdavkov . Ale treba zvážiť či to bude len prípežitostný prenájom , alebo celoročný turistický alebo aký .Prenájom sa týka podnikateľskej činnosti , ktorú máš v ŽL ?

Nie je to všetko celkom jasné zo zadania otázky .
lusko
12.12.05,15:12
jj, jedna sa o najom rodinneho domu, ktory bude celorocne vyuzivany na ubytovavanie s vynimkou malej izby, kde budem byvat ja, nieco ako rodinny penzion v rakusku, mam aj v ZL ubytovacie sluzby. dakujem za odpoved, no este by ma zaujimalo, ci to mam oddelit hned v najomnej zmluve?
Kremnicka
06.07.07,09:06
môžeš mi, prosím, poradiť, čo všetko k tomu treba? Mam podobne predstavy. ďakujem