drag0p
07.02.11,09:53
Som zamestnanec a chcel by som darovat 2% dane z prijmov. Budem si robit sam danove priznanie v SR, kedze som bol zamestnany prve 3 mesiace v SR a zvysnu cast roka v CR.
Niekto by mi mal vyplnit potvrdenei o zaplateni dane z prijmov zo zavislej cinnosti. Avsak ako to realizovat ? Ziadat oboch zamestnavatelov aby mi to vyplnili a potom scitat ? alebo ? CR zamestavatel ten formular asi nepozna a nebudu mi ho urcite vediet vyplnit ...:mad:
ivka70
07.02.11,08:56
Otazne je, c si mas robit DP v SR, ak si 9 mesiacov pracoval v CR a len 3 v SR, tak by si mal byt danovym rezidentom CR a tam podavat DP.
Na podanie DP potrebujes potvrdenia od oboch zamestnavatelov, prepocitat s kurzom a hodnoty dat do jedneho DP.
wallie
07.02.11,08:58
príjmy v ČR, ak ti boli zdanené v ČR, tak logicky nemôže náš štát odviesť 2% z dane, ktorú si zaplatil v Čechách, keď ju tu nemáme :)
2% môžeš poukázať len z dane zaplatenej na Slovensku, a aj to len vtedy ak suma tých 2% bude aspoň 3,32 Eur, čo neviem neviem či ti vyjde z tých príjmov za 3 mesiace, záleží od výšky príjmu a odvedenej dane
drag0p
08.02.11,10:02
Bohuzial to s danovou rezidenturou som uz riesil- kedze mam v SR trvaly pobyt a obcianstvo - som danovy rezident, aj ked som tu menej ako 183 dni.
Subeh danovych rezidentur nie je vyluceny. Tj. jedna FO moze byt danovym rezidentom viacerych krajin.
Preto musim podat najprv DP v ČR.
Potom v SR z celosvetových príjmov a s uplatnením metódy zápočtu dane. To uz mam nastudovane:)

Aleeeeee
pravdepodobne to vyjde tak, ze podam danove priznanie v CR , tam kedze som platil preddavky na dan, ci ako sa to vola, v spravnej vyske nebudem musiet doplacat takmer nic. Potom podam danove priznanie v SR zo vsetkych prijmov (CR aj SR prijmy), a vyjde mi nedoplatok na dani , pretoze CR dane su nizsie (uz sa mi to stalo pred 2 rokmi, v CR som mal maly preplatok, v SR som musel doplatit 20 000 Sk, pretoze su tu vyssie dane - ked sa vsetko zohladnilo, vysli dane v SR jednoducho vyssie...)
Noo a v SR teda platit dane za prve tri mesiace (tie su zaplatene uz formou preddavku) a plus rozdiel medzi CR a SR zdanenim - tj napr 20 000 nedoplatok...

Limit 3,32 eur prekonam s velkou pravdepdobnostou, no stale neviem ktore dane mam zohladnit ktore mozem pouzit, ako postupovat , vzhladom na moj prijem su tie 2 percenta dost velka suma.... tak mi je luto ju darovat statu....

neviete niekto poradit ?:mee:
veronikasad
08.02.11,10:11
Bohuzial to s danovou rezidenturou som uz riesil- kedze mam v SR trvaly pobyt a obcianstvo - som danovy rezident, aj ked som tu menej ako 183 dni.
Subeh danovych rezidentur nie je vyluceny. Tj. jedna FO moze byt danovym rezidentom viacerych krajin.
Preto musim podat najprv DP v ČR.
Potom v SR z celosvetových príjmov a s uplatnením metódy zápočtu dane. To uz mam nastudovane:)

Aleeeeee
pravdepodobne to vyjde tak, ze podam danove priznanie v CR , tam kedze som platil preddavky na dan, ci ako sa to vola, v spravnej vyske nebudem musiet doplacat takmer nic. Potom podam danove priznanie v SR zo vsetkych prijmov (CR aj SR prijmy), a vyjde mi nedoplatok na dani , pretoze CR dane su nizsie (uz sa mi to stalo pred 2 rokmi, v CR som mal maly preplatok, v SR som musel doplatit 20 000 Sk, pretoze su tu vyssie dane - ked sa vsetko zohladnilo, vysli dane v SR jednoducho vyssie...)
Noo a v SR teda platit dane za prve tri mesiace (tie su zaplatene uz formou preddavku) a plus rozdiel medzi CR a SR zdanenim - tj napr 20 000 nedoplatok...

Limit 3,32 eur prekonam s velkou pravdepdobnostou, no stale neviem ktore dane mam zohladnit ktore mozem pouzit, ako postupovat , vzhladom na moj prijem su tie 2 percenta dost velka suma.... tak mi je luto ju darovat statu....

neviete niekto poradit ?:mee:
Málo si študoval. Od r. 2009 si môžeš pri príjmoch z ČR uplatniť metodu vyňatia.
wallie
08.02.11,10:52
stačí postupovať podľa návodu na vyplnenie tlačiva daň. priznania typ A a pre české príjmy zo zamestnania uplatniť metódu vyňatia príjmov, vyplň to cez internet na drsr.sk po ten riadok vyňatia z príjmov (tu uvedieš hrubý príjem z ČR znížený o české poistné) a zvyšok ti doráta aplikácia už aj sama len budeš dávať dvojklik myšou do vysvietených políčok :)