LENDŽA
07.02.11,10:28
Dobrý deň. Mohol by mi niekto prosím poradiť. Ak som zobrala z Úradu práce dotáciu a kúpila som z nej aj prívesný vozík k autu, musím platiť cestnú daň? Auto neevidujem v účtovníctve. Ďakujem
doktor01
07.02.11,12:23
Pokiaľ viem, tak daň sa platí za motorové vozidlá a prípojné vozidlo kategórie M, N a O, ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov´

http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/dan-z-motorovych-vozidiel
LENDŽA
07.02.11,14:34
A ako mám teraz zaúčtovať : prívesný vozík bude účtovaný vo firme a auto nie? Ak som brala príspevok z ÚP a z neho som platila aj tento vozík, tak by som ho mala mať evidovaný aj v účtovníctve. A auto budem mať v osobnom vlastníctve ?
doktor01
07.02.11,16:34
A ako mám teraz zaúčtovať : prívesný vozík bude účtovaný vo firme a auto nie? Ak som brala príspevok z ÚP a z neho som platila aj tento vozík, tak by som ho mala mať evidovaný aj v účtovníctve. A auto budem mať v osobnom vlastníctve ?
Prečitaj si článok http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/uctovnictvo/list/6/article/auto-v-podnikani-2010-kupa-lizing-sukromne.xhtml

Hlavne jeho časť na konci Súkromné auto využívané na podnikanie

PS: Auto môžeš mať aj v osobnom vlastníctve a vozík v JÚ (a taktiež do JU zahrnieš aj daň z motorových vozidiel). Daň sa platí za používanie automobilu na podnikanie. Sú tam určite oslobodenia, ale príspevok od UPSVaR tam nie je definovaný.
kataria
07.02.11,16:51
cestná daň sa platí za vozidlá kategórie M1, M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4...je to uvedené v technickom preukaze, ja za vozík cestnú daň platím
LENDŽA
07.02.11,18:12
Ďakujem.
LENDŽA
07.02.11,18:30
Ešte jedna otázka. Môžem si uplatniť cestovné náhrady, ak nemám auto vo firme, ale prívesný vozík áno? Ak áno aká je suma za rok 2010?
Minna
15.03.11,18:35
Prosím o radu: SZČO kúpil v roku 2010 prívesný vozík z dotácie, obstarávaciu cenu zaúčtoval ako VOZD-réžia (auto nemá v majetku). V roku 2010 ho však na podnikanie nepoužíval, plánuje ho využiť až v tomto roku. Daň z MV za 2010 za vozík však nepodal, pretože sa riadil §, kde sa píše:
(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
Ja si však myslím, že kedže nákup vozíka si dal do výdavkov, mal aj povinnosť nahlásiť ho na DÚ a zaplatiť zaň cestnú daň. Ak je to tak, má teraz podať DzMV aj keď je už po termíne, alebo radšej vyradiť vozík z výdavkov ? (ale to asi nemôže lebo ho mal v podn.pláne ktorý predkladal k dotácii).
Ďakujem každému, kto si nájde čas mi odpovedať.
Minna
16.03.11,14:35
Prosím o radu: SZČO kúpil v roku 2010 prívesný vozík z dotácie, obstarávaciu cenu zaúčtoval ako VOZD-réžia (auto nemá v majetku). V roku 2010 ho však na podnikanie nepoužíval, plánuje ho využiť až v tomto roku. Daň z MV za 2010 za vozík však nepodal, pretože sa riadil §, kde sa píše:
(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
Ja si však myslím, že kedže nákup vozíka si dal do výdavkov, mal aj povinnosť nahlásiť ho na DÚ a zaplatiť zaň cestnú daň. Ak je to tak, má teraz podať DzMV aj keď je už po termíne, alebo radšej vyradiť vozík z výdavkov ? (ale to asi nemôže lebo ho mal v podn.pláne ktorý predkladal k dotácii).
Ďakujem každému, kto si nájde čas mi odpovedať.

Prosím nájde sa niekto, kto pripojí svoj názor? Má doplatiť daň z MV alebo stačí keď prihlási vozík na podnikanie v tomto roku?
motor111
31.01.14,13:03
Ahoj ja mám presne tento istý problém a nikto mi nevie poradiť asi je to veľmi špecifické