jarkakon
07.02.11,11:48
Ako správne zaúčtujem peniaze do pokladne, Niekto radí pôžiku podnikatela, niekto vklad, je to treba potom vrátiť.
Zita5
07.02.11,10:54
Ak podnikateľ platil výdavky v súvislosti s podnikaním zo svojich peňazí , vlastne vložil vklad do podnikania .

Tento vklad treba zaúčtovať v príslušnej výške , pokladňa účtovaním výdavkov vlastne z nulového zostatku nemôže byť .Pokladňa nemôže ísť do mínusu .

Takže záver , berte platby z jeho finančných prostriedkov zároveň aj ako vklad do podnikania .Tu sa nejedná o pôžičku , lebo FO a SZČO je jedna a tá istá osoba .

Najskôr účtujte napr. príjmový pokladničný doklad - vklad podnikateľa 1000 euro - príjem neovplyvňujúci ZD /účel vklad podnikateľa, potom účtujte cez pokladňu ostatné výdavky, ktoré boli platené v hotovosti .
jarkakon
07.02.11,11:02
ďakujem
mabena
07.02.11,14:59
Čítam tu vaše príspevky a chcem sa spýtať, lebo som teraz v pomykove:
ja keď nemám dosť peňazí v pokladni a účtujem tak viem, že pokladňa nemôže byť v mínuse ale ja to učtujem - ID a vklad podnikateľa.Je to podľa Vás správne alebo nie?
sova*
07.02.11,15:03
netreba cez ID - tam sa uctuju nepenazne operacie...ale rovno PPD - vklad podnikatela - prijem do pokladne.
ankajanko
01.01.12,11:24
jeden účtovník mi povedal, že nákup tovaru alebo akýkoľvek hotovostný výdaj v priebehu dňa musím previesť cez pokladňu spôsobom- kúpim toaletný papier v predajni, tak musím ho dať do pokladne ako výber hotovosti, ak nakúpim tovar za hotové a nemám ešte toľko tržby, tak na základe dokladu z pokladne mám dať vklad hotovosti a následne výber hotovosti podľa poklad. dokladu. Zdá sa mi to ako nezmysel ,ale je to vraj kôli kontrole.
KEJKA
01.01.12,12:36
jeden účtovník mi povedal, že nákup tovaru alebo akýkoľvek hotovostný výdaj v priebehu dňa musím previesť cez pokladňu spôsobom- kúpim toaletný papier v predajni, tak musím ho dať do pokladne ako výber hotovosti, ak nakúpim tovar za hotové a nemám ešte toľko tržby, tak na základe dokladu z pokladne mám dať vklad hotovosti a následne výber hotovosti podľa poklad. dokladu. Zdá sa mi to ako nezmysel ,ale je to vraj kôli kontrole.
tiež si myslím, že nezmysel. Aj ked mi nie je celkom jasné, či máš na mysli bežnú pokladnicu, alebo ERP, asi ERP, že?
ankajanko
01.01.12,16:43
Díky Kejka, predajne ktorým on robí učtovníctvo to robia od samého začiatku. Ráno vklad drobných minci, a v priebehu dňa každý výdaj na nákup robia cez ERP, údajne aby sa nemohlo krátiť tržby a tomu prispôsobiť výdaj. vraj je to povinné aby neboli úniky tržieb.
Zita5
01.01.12,16:48
Díky Kejka, predajne ktorým on robí učtovníctvo to robia od samého začiatku. Ráno vklad drobných minci, a v priebehu dňa každý výdaj na nákup robia cez ERP, údajne aby sa nemohlo krátiť tržby a tomu prispôsobiť výdaj. vraj je to povinné aby neboli úniky tržieb.

Povinné sú vklady do registračnej pokladne, ale výber v RP povinný nie je .
Zita5
01.01.12,16:51
jeden účtovník mi povedal, že nákup tovaru alebo akýkoľvek hotovostný výdaj v priebehu dňa musím previesť cez pokladňu spôsobom- kúpim toaletný papier v predajni, tak musím ho dať do pokladne ako výber hotovosti, ak nakúpim tovar za hotové a nemám ešte toľko tržby, tak na základe dokladu z pokladne mám dať vklad hotovosti a následne výber hotovosti podľa poklad. dokladu. Zdá sa mi to ako nezmysel ,ale je to vraj kôli kontrole.

Prečítajte sú odpoveď z DRSR
http://www.porada.sk/t174252-trzby-z-erp-a-skutocny-stav-hotovosti.html#post1834607

okrem toho v Zákon o RP nerieši výber z RP , ale pod sankciou rieši vklad- to je povinnosť .