danasimi
07.02.11,11:50
Dobrý deň
rada by som sa spýtala ak som v minulom roku bola 6 mesiacov SZČO, potom som až do teraz nezamestnaná aký druh daňového priznania si mám podať?? B-čkové? V tom prípade ako identifikačné číslo na priznaní mám ešte zadať moje pôvodné DIČ, alebo už rodné číslo? A ako je to so zúčtovaním do ZP. Keď som nezamestnaná urobí ho za mňa poisťovňa, alebo si ho musím urobiť sama?
A ešte jedna otázka... ak si chcem od svojich svokrovcov ( obaja na dôchodku ) prenajať garáž na podnikateľské účely ( ako skladové priestory ) sú aj oni povinní platiť z tohto prenájmu dane a odvody do ZP, alebo sa to dôchodcov netýka?
Za odpovede vopred ďakujem.
wallie
07.02.11,10:55
Dobrý deň
rada by som sa spýtala ak som v minulom roku bola 6 mesiacov SZČO, potom som až do teraz nezamestnaná aký druh daňového priznania si mám podať?? B-čkové? Áno. V tom prípade ako identifikačné číslo na priznaní mám ešte zadať moje pôvodné DIČ, alebo už rodné číslo? DIČ. A ako je to so zúčtovaním do ZP. Keď som nezamestnaná urobí ho za mňa poisťovňa, alebo si ho musím urobiť sama? Sama ako SZČO.
A ešte jedna otázka... ak si chcem od svojich svokrovcov ( obaja na dôchodku ) prenajať garáž na podnikateľské účely ( ako skladové priestory ) sú aj oni povinní platiť z tohto prenájmu dane a odvody do ZP, alebo sa to dôchodcov netýka? týka sa všetkých prenajímateľov rovnako, prenajímateľ je chápaný ako SZČO
Za odpovede vopred ďakujem.
v texte...