jadranka111
07.02.11,12:02
ahojte poraďáci, rada by som sa skontaktovala s nejakou začínajúcou účtovníčkou/kom, ktorá pracuje v money s3. Aby sme si navzájom poradili a povzbudili do ďalšej práce:).
Ejo
07.02.11,11:25
ahojte poraďáci, rada by som sa skontaktovala s nejakou začínajúcou účtovníčkou/kom, ktorá pracuje v money s3. Aby sme si navzájom poradili a povzbudili do ďalšej práce:).
Ja účtujem tiež v money. Ak by som si mala znovu vybrať program na účtovanie, určite by som si ho nevybrala. Ale keď som už investovala, tak sa s ním dajako vždy popasujem, prípadne zavolám, aby poradili..
jadranka111
07.02.11,11:36
no mne sa zdá veľmi zložitý, vybrala som si ho preto, že má JU, PU a potrebovala som nejakú "dobrú sumu" dať na pod. zámeru pre úrad práce. Ale ako tak pozerám, neviem, neviem, či ho zvládnem. Tiež si začala podnikať s dotáciou z ÚP. Neviem totiž, či by som si napokon mohla kúpiť nejaký iný program, lebo taká Alfa je oveľa jednoduchšia. Hm a ešte otázku - začala som robiť v tom money /stiahla som si zatiaľ demo/ - ale stále pýta nejaké predkontácie, napr. som chcela zaúčtovať vklad podnikateľa na účet, a pýta predkontáciu?
wallie
07.02.11,11:57
áno pýta, lebo aj v jednoduchom účte používa predkontácie, niektoré už v ňom máš vložené a iné čo tam nenájdeš si môžeš potom pridávať, v JÚ nie je predkontácia daná ako v PÚ že 211/221 a pod. ale máš tu nastavené predkontácie pod nejakou skratkou a každá z nich má k nej prednastavený zápis do určitých stĺpcov v peň. denníku,treba rozkliknúť také trojbodky a zobrazí sa ti výber možných predkontácií, ja používam Pohodu ale je to s Money S3 veľmi podobné, ak robíš nejakú operáciu, ktorú potrebuješ zaúčtovať v peň. denníku, ideš do agendy buď banka alebo pokladňa/pokladnica alebo interný doklad, vytvoríš doklad výdaj/príjem a zvolíš správnu predkontáciu a program ti danú sumu zaúčtuje automaticky do všetkých potrebných stĺpcov v peň. denníku, ktoré sú priradené práve k vybranej predkontácii
neviem či som to podala zrozumiteľne :D
jadranka111
07.02.11,12:05
len ja tam akosi nemám vložené nič, žiadne predkontácie