ivana7
07.02.11,11:11
Zdravím, chcem Vás poprosiť o radu.
Som tehotná a 30 apríla mi končí pracovný pomer na dobu určitú.
Nástup na materskú je na prelome máj/jún.
Vznikne mi nárok na poberanie materskej aj ked budem ten cca mesiac evidovaná na úrade práce?
Možnosť predľženia precovnej zmluvy o mesiac zo strany zamestnávateľa nepredpokladám, nakoľko som na rizikovom (PN)a nie sú nadšení veľmi mojím tehotenstvom.:mee:
Ďakujem za odpovede.
Chobot
07.02.11,10:23
Zdravím, chcem Vás poprosiť o radu.
Som tehotná a 30 apríla mi končí pracovný pomer na dobu určitú.
Nástup na materskú je na prelome máj/jún.
Vznikne mi nárok na poberanie materskej aj ked budem ten cca mesiac evidovaná na úrade práce?
Možnosť predľženia precovnej zmluvy o mesiac zo strany zamestnávateľa nepredpokladám, nakoľko som na rizikovom (PN)a nie sú nadšení veľmi mojím tehotenstvom.:mee:
Ďakujem za odpovede.

Pred nástupom na MD ako dlho si bola poistená? Teda ako dlho si pracovala v posledných 2 rokoch?
ivana7
07.02.11,10:25
rok, teda od polovice apríla 2010,toto tehotenstvo nebolo plánované, mala som v umysle v tej praci ostat
Chobot
07.02.11,10:39
rok, teda od polovice apríla 2010,toto tehotenstvo nebolo plánované, mala som v umysle v tej praci ostat

Budeš mať nárok na materské.
ivana7
07.02.11,13:54
Ďakujem za odpoveď, našla som niekde na nete, že je tam ochranna lehota aj po skončení prac.pomeru, len som nevedela, či sa niečo zmenilo od noveho roku
Andyke
07.02.11,21:40
Ochranná lehota je 8 mesiacov po zániku nemoc.poistenia od 1.1.2011 v Tvojom prípade.