Ejo
07.02.11,11:21
Dobrý deň. Poprosila by som poradiť. Živnostník, neplatca DPH, vedie JÚ, má reštauráciu. Može vystaviť faktúru pre druhého živnostníka, že sa celý rok u neho stravoval? Myslím, že vystaví faktúru 30.12.2010, kde bude uvedené: dodávka dennej ponuky za rok 2010 - napr. 200 ks?
Ďakujem
doktor01
07.02.11,12:07
Dobrý deň. Poprosila by som poradiť. Živnostník, neplatca DPH, vedie JÚ, má reštauráciu. Može vystaviť faktúru pre druhého živnostníka, že sa celý rok u neho stravoval? Myslím, že vystaví faktúru 30.12.2010, kde bude uvedené: dodávka dennej ponuky za rok 2010 - napr. 200 ks?
Ďakujem
Pokiaľ viem, tak pri opakovanej dodávke služieb (reštauračné služby) sa môže vystavovať faktúra najviac za mesiac. Osobne by som vystavil faktúru, kde by som uviedol že stáva bola poskytnutá (200 ks) v jednom mesiaci.
babi2
07.02.11,12:22
Pokiaľ viem, tak pri opakovanej dodávke služieb (reštauračné služby) sa môže vystavovať faktúra najviac za mesiac. Osobne by som vystavil faktúru, kde by som uviedol že stáva bola poskytnutá (200 ks) v jednom mesiaci.
Keďže chce mať na faktúre uvedených 200 obedov, zrejme je to živnostník bez zamestnancov, 200 obedov v nákladoch v jednom mesiaci by si predpokladám neobhájil;)
doktor01
07.02.11,16:12
Keďže chce mať na faktúre uvedených 200 obedov, zrejme je to živnostník bez zamestnancov, 200 obedov v nákladoch v jednom mesiaci by si predpokladám neobhájil;)
Prepáč, až teraz som si všimol, že ide o neplatcov

Zákon o DPH rieši len platcov

§ 75
Vyhotovenie faktúry
(1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.
evina
07.02.11,17:03
Dobrý deň. Poprosila by som poradiť. Živnostník, neplatca DPH, vedie JÚ, má reštauráciu. Može vystaviť faktúru pre druhého živnostníka, že sa celý rok u neho stravoval? Myslím, že vystaví faktúru 30.12.2010, kde bude uvedené: dodávka dennej ponuky za rok 2010 - napr. 200 ks?
Ďakujem

Z môjho pohľadu môže byť faktúra vystavená na konci roka za celý rok. Počet by som prispôsobila pracovným dňom, aby som sa vyhla zbytočným konverzáciám....
Ejo
08.02.11,06:52
Z môjho pohľadu môže byť faktúra vystavená na konci roka za celý rok. Počet by som prispôsobila pracovným dňom, aby som sa vyhla zbytočným konverzáciám....
Áno aj ja by som sa prikláňala k tomuto názoru. Na faktúre rozpíšem počet dní: napr. za január 20 ks, február 15 ks, marec 19 ks..... , spolu 200 ks dennej ponuky. A táto faktúra bude uhradená v hotovosti, bude vystavený PPD.
Ďakujem za názory