katuliK1986
07.02.11,11:59
potrebovala by som poradiť čo s DPH v týchto dvoch prípadoch

1/ dodanie tovaru do ČR, výrobok bol zaslaný na Slovensko na "otestovanie určitej funkcie",
faktúra za službu bola vyfaktúrovaná spolu s balným a poštovným a zaslaný späť do ČR.
Faktúra bola vyhotovená bez DPH. Ja si myslím, že má byť s DPH, práce boli uskutočnené
na území SR pre odberateľa z ČR zaregistrovaného v ČR.
DP DPH r. 03,04 /DPH 20%/,

2/ v ČR nám zostalo vlani havarované MV. 5 mesiacov bolo na stráženom parkovisku.
Česká spoločnosť nám službu spolu s platnou DPH vyfaktúrovala, služba sa uskutočnila
na území ČR a bola vyfaktúrovaná zdaniteľnej osobe s DIČ pre DPH /čiže DKT/. Dávam to do výkazu
DPH ? Ak vôbec, tak kam?

Ďakujem veľmi pekne :-)
IvoM
07.02.11,12:15
potrebovala by som poradiť čo s DPH v týchto dvoch prípadoch

1/ dodanie tovaru do ČR, výrobok bol zaslaný na Slovensko na "otestovanie určitej funkcie",
faktúra za službu bola vyfaktúrovaná spolu s balným a poštovným a zaslaný späť do ČR.
Faktúra bola vyhotovená bez DPH. Ja si myslím, že má byť s DPH, práce boli uskutočnené
na území SR pre odberateľa z ČR zaregistrovaného v ČR.
DP DPH r. 03,04 /DPH 20%/,
Nemyslíš dobre, je to bez DPH /§15.1/

2/ v ČR nám zostalo vlani havarované MV. 5 mesiacov bolo na stráženom parkovisku.
Česká spoločnosť nám službu spolu s platnou DPH vyfaktúrovala, služba sa uskutočnila
na území ČR a bola vyfaktúrovaná zdaniteľnej osobe s DIČ pre DPH /čiže DKT/. Dávam to do výkazu
DPH ? Ak vôbec, tak kam?
Miesto dodania je v ČR, takže je to OK a v SK to s DPH nemá nič.

Ďakujem veľmi pekne :-)
.