jadranka111
07.02.11,12:19
ako mám účtovať priamy vklad SZČO do podnikania? Do pokladne či na bakový účet. Ide o SZČO, ktorý vlastne nemá "fyzickú" pokladňu? Akosi tomu nerozumiem.:(
evina
07.02.11,11:28
ako mám účtovať priamy vklad SZČO do podnikania? Do pokladne či na bakový účet. Ide o SZČO, ktorý vlastne nemá "fyzickú" pokladňu? Akosi tomu nerozumiem.:(

No tam, kde to vložil....
Banku účtuješ presne podľa bankových výpisov, takže čo nie je tam je v pokladni....
Zita5
07.02.11,11:28
Ak vloží do pokladne , tak účtujete v pokladni , ak vloží vklad na bežný účet , o tomto vklade účtujete na bežnom účte na základe bankového výpisu .
jadranka111
07.02.11,11:47
vďaka
JarkaL
07.02.11,11:49
Pokladňou sa nemyslí registračná pokladňa, môže to byť aj peňaženka, obálka alebo aj detská pokladnička, to je jedno.:)
mondes
07.02.11,15:38
Pokladňou sa nemyslí registračná pokladňa, môže to byť aj peňaženka, obálka alebo aj detská pokladnička, to je jedno.:)

Ja len doplním, že pokladňu účtuješ len papierovo, sama si určíš koľko do pokladne vložíš. Napr. ZS v pokladni si určíš 1000 eur a všetko čo neplatíš z podnikateľského účtu, platíš v hotovosti z tých 1000 eur. Ak ich minieš, opäť vyberieš z podnikateľského účtu, koľko potrebuješ na nákup v hotovosti. Zaúčtuješ ako :BV - výber z účtu - priebežné položky - príjem
Pokladňa - príjem - priebežné položky - výdaj.
Vedieš pokladničnú knihu.