karpis
12.12.05,09:15
Prosím o pomoc

DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.
Jana Acsová
12.12.05,08:34
Prosím o pomoc

DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.Obráťte sa na dotyčný hypermarket so žiadosťou o doplnenie náležitostí dokladu, resp. vystavenie dokladu so všetkými náležitosťami v zmysle ZDPH. Je to od DÚ ústretový krok ... Mali by ste však mať k dispozícii pôvodne vystavený doklad.
Marína
12.12.05,08:37
Obráť sa na uvedený hypermarket a vyžiadaj si od nich faktúru k danému dokladu z ERP. Ja som už raz takýto prípad riešila presne takto.
Marína
12.12.05,08:38
Obráťte sa na dotyčný hypermarket so žiadosťou o doplnenie náležitostí dokladu, resp. vystavenie dokladu so všetkými náležitosťami v zmysle ZDPH. Je to od DÚ ústretový krok ... Mali by ste však mať k dispozícii pôvodne vystavený doklad.
AVO, Ty si teda rýchla.
Karina
12.12.05,14:10
Nepreháňajú to trošku??? Zaoberajú sa takýmito maličkosťami a veľké veci nechávajú preplávať iba tak.Ale čo už. Veď ak je na doklade DPH a suma celkom, každý normálny si vie DPH vypočítať aj zo sumy celkom. To ja iba naokraj.
durisovad
12.12.05,15:34
Ja som na takyto doklad pripisala danovy zaklad a danovy urad bol spokojny.
Nepozadovali, aby danovy zaklad vypisal autor dokladu (bolo to TESCO).
Jana Acsová
12.12.05,15:49
DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.Len upozorním, že v tomto príspevku už ide o riešenie, ku ktorému bol daňový subjekt vyzvaný DÚ pri kontrole.
karpis
13.12.05,06:58
Dakujem Vám všetkým. Uz som navštívíla hypermarket a predložila som doplnené doklady na DU.
pyton
13.12.05,07:57
To je hotové Kocúrkovo. Miesto toho aby boli upozornené a popoťahované hypermarkety, tak druhá strana má takéto problémy.:o
pyton
13.12.05,08:00
Ja som na takyto doklad pripisala danovy zaklad a danovy urad bol spokojny.
Nepozadovali, aby danovy zaklad vypisal autor dokladu (bolo to TESCO).
Racionálne riešenie. Kľudne sa to mohlo vyriešiť dodatočne takto aj v tomto prípade.
Jana Acsová
13.12.05,14:26
Racionálne riešenie. Kľudne sa to mohlo vyriešiť dodatočne takto aj v tomto prípade.Práve mi prebieha daňová kontrola a môžem vám zodpovedne povedať, že takéto riešenie nepovažujú za racionálne a plne sa s tým stotožňujem. Dopĺňanie náležitostí faktúry subjektom, ktorý prijal dodávku tovaru alebo služby nerieši žiadny § ZDPH. Rieši iba povinnosti platiteľa, ktorý ho vyhotovuje.
pyton
13.12.05,14:35
A hypermarkety nech si naďalej vydávajú doklady aké chcú, nie ;)
Jana Acsová
13.12.05,14:38
To by ho s takou samozrejmosťou nedoplnili .-)

Ale to nebolo predmetom otázky zadávateľa a nepredpokladám ani, že by sme to dokázali vyriešiť tu a teraz.
pyton
13.12.05,14:44
To len k tej racionalite ;)