inspirovana
07.02.11,15:57
nevedel by mi niekto prosím poradiť - je možné vykonať ročné zúčtovanie aj spätne za roky 2005-2010?pracovala som na zaklade dohody o brigadnickej praci studenta a chcela by som si spravit rocne zuctovanie dodatocne , je to este mozne? dakujem
JarkaL
07.02.11,15:01
Ak si nepožiadala o vykonanie RZD v termíne, tak už nie. Môžeš podať ale daňové priznanie a tak si žiadať zrazenú daň späť, ale treba rátať s pokutou za oneskorené podanie DP. Treba si vyrátať, či sa to oplatí. Pokuta za 1 DP bude cca 66 €.
inspirovana
07.02.11,15:10
ďakujem veľmi pekne.
inspirovana
07.02.11,15:13
a takú vysokú pokutu by som dostala aj keď som bola študentka a daň som mala iba z dohdoy, čiže zrážkovú a nemala som povinnosť predkladať DP iba možnosť a tú som nevyužila?
JarkaL
07.02.11,15:31
Áno. Keďže si DP nepodala v termíne, každé DP, ktoré by si podala teraz, bude považované za oneskorene podané.
Keby si však mala vykonané ročné zúčtovanie, ale napríklad nesprávne, alebo si nevyužila napr. možnosť odpočítania zaplateného životného poistenia, ak by si teraz podala DP, považovalo by sa za dodatočné a vtedy by si pokutu neplatila (ročné zúčtovanie by bolo považované za podané riadne DP).
inspirovana
07.02.11,15:33
ďakujem ešte raz :)