bebat
07.02.11,16:32
Ahojte,

Chcela by som sa opýtať, ako je to so skončním pracovného pomeru pri dobe určitej.

PP končí 28.2.2011 a zamestnávateľ už nechce predĺžiť PP na dobu neurčitú.
Ako dlho pred ukončením PP má oznámiť zamestnancovi ukončenie PP? Nikde v zákonníku som to nenašla.
Ak by zamestnávateľ chcel dať odstupné (ktoré podľa zákonníka v tomto prípade nie je povinnosťou), je potrebný nejaký dokument o tom, že zamestnanec dostane odstupné?

Ďakujem.
Tweety
07.02.11,15:35
Ahojte,

Chcela by som sa opýtať, ako je to so skončním pracovného pomeru pri dobe určitej.

PP končí 28.2.2011 a zamestnávateľ už nechce predĺžiť PP na dobu neurčitú.
Ako dlho pred ukončením PP má oznámiť zamestnancovi ukončenie PP? Nikde v zákonníku som to nenašla. Pretože taká povinnosť nie je, je tam len formulka, že skončenie oznámi spravidla 3dni vopred, ale ak neoznámi, nič sa tým neporuší.
Ak by zamestnávateľ chcel dať odstupné (ktoré podľa zákonníka v tomto prípade nie je povinnosťou), je potrebný nejaký dokument o tom, že zamestnanec dostane odstupné? Nie, nie je, odstupné nad rámec zákona, nie je daňovo uznaným nákladom.

Ďakujem.






V texte.
terezamaria
07.02.11,16:19
Ahojte,

Chcela by som sa opýtať, ako je to so skončním pracovného pomeru pri dobe určitej.

PP končí 28.2.2011 a zamestnávateľ už nechce predĺžiť PP na dobu neurčitú.
Ako dlho pred ukončením PP má oznámiť zamestnancovi ukončenie PP? Nikde v zákonníku som to nenašla.
Ak by zamestnávateľ chcel dať odstupné (ktoré podľa zákonníka v tomto prípade nie je povinnosťou), je potrebný nejaký dokument o tom, že zamestnanec dostane odstupné?

Ďakujem.







3 dni pred ukončením pracovného pomeru mu dajte podpísať skončenie doby určitej.
Pokiaľ mu chcete dať odmenu, dajte mu mimoriadnu odmenu, ktorú si vedúci odôvodní. Odstupné mu neprislúcha, teda by som ho nedávala.:)
katkarbk
07.02.11,16:25
Prosím Vás, a ako je to so skončením PP na dobu určitú pred ukončením tohto PP - mám na mysli toto: PP na dobu určitú uzatvorený do 31.12.2011, zamestnanec chce odísť k 28.02.2011.
Má podať zamestnávateľovi výpoveď? Je tu aj nejaká výpovedná lehota? Aké sú v tomto prípade povinnosti, záväzky a nároky zamestnanca a zamestnávateľa? Vopred ďakujem!
Tweety
07.02.11,16:28
Prosím Vás, a ako je to so skončením PP na dobu určitú pred ukončením tohto PP - mám na mysli toto: PP na dobu určitú uzatvorený do 31.12.2011, zamestnanec chce odísť k 28.02.2011.
Má podať zamestnávateľovi výpoveď? Je tu aj nejaká výpovedná lehota? Aké sú v tomto prípade povinnosti, záväzky a nároky zamestnanca a zamestnávateľa? Vopred ďakujem!
Ak chce skončiť PP skôr, ako je dobou určitou,( ak nebeží SD) môže dať výpoveď, alebo skončiť PP dohodou podľa §60 ZP. A aké nároky máš na mysli?
drobeceva
07.02.11,16:28
Prosím Vás, a ako je to so skončením PP na dobu určitú pred ukončením tohto PP - mám na mysli toto: PP na dobu určitú uzatvorený do 31.12.2011, zamestnanec chce odísť k 28.02.2011.
Má podať zamestnávateľovi výpoveď? Je tu aj nejaká výpovedná lehota? Aké sú v tomto prípade povinnosti, záväzky a nároky zamestnanca a zamestnávateľa? Vopred ďakujem!
Je zamestnanec ešte v skúšobnej dobe?
Ak nie, pokúsiť sa o dohodu, ak ani to nie, tak musí podať výpoveď .
katkarbk
07.02.11,16:40
Zamestnanec už nie je v skúšobnej dobe. Tými nárokmi som myslela napr. výpovednú lehotu, či má zamestnávateľ nárok ukončiť takýto PP s výpovednou lehotou, ak áno, koľko mesačnou, alebo ak s ním počítal na určitých projektoch, ktoré mali byť ukončené do 31.12.2011, teda do ukončenia jeho PP, či má nárok vyžadovať od neho nejakú súčinnosť a pod. A tiež by ma zaujímalo, ako je to s prípadným preplatením dovolenky.
drobeceva
07.02.11,16:51
Zamestnanec už nie je v skúšobnej dobe. Tými nárokmi som myslela napr. výpovednú lehotu, či má zamestnávateľ nárok ukončiť takýto PP s výpovednou lehotou, ak áno, koľko mesačnou, alebo ak s ním počítal na určitých projektoch, ktoré mali byť ukončené do 31.12.2011, teda do ukončenia jeho PP, či má nárok vyžadovať od neho nejakú súčinnosť a pod. A tiež by ma zaujímalo, ako je to s prípadným preplatením dovolenky.
Dohodu zamestnanca akceptovať nemusíte. Výpoveď - plynie dvojmesačná výpovedná lehota. Počas výpovednej lehoty si zamestnanec musí riadne plniť pracovné povinnosti. Pri výstupe je povinnosť preplatenia dovolenky.
bebat
07.02.11,16:55
Ďakujem za odpovede.
bebat
07.02.11,17:01
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať kde presne sa spomína 3 dni vopred.
ďakujem.
drobeceva
07.02.11,17:06
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať kde presne sa spomína 3 dni vopred.
ďakujem.

Pozri ZP, par. 71-72
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Tweety
07.02.11,17:21
[QUOTE=bebat;1647442]Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať kde presne sa spomína 3 dni vopred.
ný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Tie tri dni sú len pri skončení PP počas SD.
katkarbk
07.02.11,17:24
Ďakujem aj ja.