Sandrus
07.02.11,16:42
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som poradiť, ohľadom žiadosti o ročné zúčtovanie dane za rok 2010. Chcela by som si ho podať sama, nie cez zamestnávateľa, len neviem ako nato. Preto sa chcem s Vami poradiť, prípadne aj nájsť niekoho kto by bol ochotný za symbolickú cenu mi ho vypísať. Jedná sa o to, že v roku 2010 som bola od Januára do Apríla na PN-ke, od 1. maja som zamestnaná. Moja otázka je, či sa mi vôbec oplatí podávať túto žiadosť? Ak by sa niekto našiel, kto by mi vedel poradiť, bola by som nesmierne vďačná. Ďakujem Vám.
Tweety
07.02.11,15:54
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som poradiť, ohľadom žiadosti o ročné zúčtovanie dane za rok 2010. Chcela by som si ho podať sama, nie cez zamestnávateľa, len neviem ako nato. Preto sa chcem s Vami poradiť, prípadne aj nájsť niekoho kto by bol ochotný za symbolickú cenu mi ho vypísať. Jedná sa o to, že v roku 2010 som bola od Januára do Apríla na PN-ke, od 1. maja som zamestnaná. Moja otázka je, či sa mi vôbec oplatí podávať túto žiadosť? Ak by sa niekto našiel, kto by mi vedel poradiť, bola by som nesmierne vďačná. Ďakujem Vám.
AK si chceš DP podať sama, zamestnáv. o RZD nežiadaš. ALe ak nemáš tzv. ani šajnu, ako DP máš urobiť, prečo nechceš požiadať zamestnáv. o RZD?
Tamila
07.02.11,15:59
Ak ti z príjmu zo zamestnania zrážali daň, určite sa ti vyplatí podať daňové priznanie alebo požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane.
horvatka
11.02.11,13:28
Dobrý deň, môžete mi poradiť. Občan ČR pracoval do septembra 2010 v našej firme na SR. V ČR je SZČO a od oktobra už pracuje len v ČR a s nami už spolupracuje len na faktúru. Keďže si neuplatňoval v SR nezdanitelnú časť, môže si podať sám DP na SR, kde si uplatní nezdanit.časť, tiež na manželku, ktorá bola na MD? Daňový úrad mu daň vráti a v ČR si urobí DP za podnikanie na území ČR? Takáto je jeho predstava, pretože keby som mu urobila ročné zúčtovanie, tak peniaze prídu na účet firmy a firma práve končí svoju činnosť.