MimiSami
07.02.11,16:48
Dobrý deň.
Chcela by som začať podnikať v oblasti stravovania a služieb. Nemám žiadne skúsenosti s podnikaním. Momentálne som na úrade práce a chcela by som získať aj dotáciu od štátu. Neviem ako by som mala postupovať ďalej,nemám ani živnosť vybavenú a len dva týždne som na úrade práce. Poradí mi niekto?
terezamaria
07.02.11,16:15
Dobrý deň.
Chcela by som začať podnikať v oblasti stravovania a služieb. Nemám žiadne skúsenosti s podnikaním. Momentálne som na úrade práce a chcela by som získať aj dotáciu od štátu. Neviem ako by som mala postupovať ďalej,nemám ani živnosť vybavenú a len dva týždne som na úrade práce. Poradí mi niekto?

Musíš byť najmenej evidovaná 3 mesiace, aby si dostala dotáciu na podnikanie.

Dáš si žiadosť o dotáciu, vypracuješ alebo dáš si vypracovať podnikateľský zámer na Tvoju konkrétnu činnosť v ktorej budeš podnikať a vyčísliš to zariadenie, na ktoré chceš, aby Ti dotáciu poskytli. V prvom rade budeš potrebovať registačnú pokladňu, no a potom vyčísliš napr. kancelársky nábytok, koberec.........Neviem čo chceš konkrétne robiť, porozmýšľaj.:)

Živnostenský list budeš vybavovať až potom. Zájdi si na ÚPSV a R, na oddelenie príspevkov a poraď sa, určite Ti vyjdú v ústrety.
MimiSami
08.02.11,05:44
chcela by som otvorit reštauráciu na dost frekventovanom mieste. Čiže potrebujem všetko zariadenie do kuchyne a stoly zo stoličkami. tá dotácia od štátu zavisí od čoho. vie niketoaj aká je výška dotácie,či záleží v čom sabude podnikat a na kolko vyčíslené sú náklady?
Zoltán Kovács
08.02.11,05:58
Výška dotácie je rôzna podľa krajov, a pevne stanovená. Myslím si, že na zariadenie reštaurácie tá dotácia z ďaleka nepostačuje.
Danielle369
08.02.11,06:02
Dúfam že máš nejaké financie,lebo z dotácie neotvoríš reštauráciu, ved len vybavenie kuchyne ťa bude stáť velké peniaze, zariadenie z nerezu a pod...
MimiSami
10.02.11,08:43
Čo všetko by mal obsahovat ten podnikatelský zámer? Vie mi niekto poradit aspon nejaké body podla čoho by som mala postupovat?
Danielle369
10.02.11,10:52
MimiSami
19.02.11,14:07
dobrý den.
vedel by mi niekto povedat kolko je dotácia v levickom okrese? Kolko musím byt evidovaná na úrade práce aby som dostala dotáciu a mohla si podat žiadost?
MimiSami
19.02.11,14:08
a ešte by som potrebovala vediet,že na aký druh živnosti poskytujú v tom levickom okrese dotáciu?
terezamaria
19.02.11,14:27
dobrý den.
vedel by mi niekto povedat kolko je dotácia v levickom okrese? Kolko musím byt evidovaná na úrade práce aby som dostala dotáciu a mohla si podat žiadost?

Už som Ti písala, že musíš byť najmenej evidovaná na ÚPSV a R 3 mesiace, aby si mohla požiadať o príspevok na podnikanie.


a ešte by som potrebovala vediet,že na aký druh živnosti poskytujú v tom levickom okrese dotáciu?

To Ti tu nikto nepovie. Mení sa to podľa momentálnej potreby.
Zájdi na ÚPSV a R, oddelenie príspevkov a spýtaj sa pracovníčiek, tie Ti budú môcť dať fundovanú odpoveď, čo sa týka druhu živnosti, i výšky príspevku.
Ale i tak Ti nepovedia presnú čiastku, len od - do. Tá presná čiastka bude záležať od členov Správneho výboru, ako posúdia Tvoj podnikateľský zámer.
pepsikova
19.02.11,14:32
...mimisami, ty chceš podnikať??...šak vybehni na gúglik, zadaj upsvar levice a tam ti všetko pekne povedia-len prečítaj...lebo tu ti asi nestačí....