belanka
07.02.11,18:26
Dobrý deň!
Moje dieťa je narodené 30.apríla 2OO9 a keďže teraz budú prebiehať zápisy do MŠ,musím riešiť svoj nástup do práce.September 2011 je príliš skoro,január alebo február 2012 nie je veľmi vhodný termín pre zamestnávateľa,keďže šk.rok bude v strede.Uvažujem až o septembri 2012.Čiže mi tu zostáva pár mesiacov,kedy budem mať po riadnej rodičovskej dovolenke a musím ich nejak vykriť.Viete mi prosím poradiť aké mám možnosti?Rada by som ich poznala ešte predtým,ako sa pôjdem dohodnúť s vedením školy.
Ďakujem:)
InggaH
08.02.11,12:33
Dobry den,
1. najskor by som si na Vasom mieste zistila, ak je momentalna situacia v MS. Nakolko momentalne je o MS velky zaujem, MS je malo, deti vela.
Vase dieta bude mat k sept. 2011 len 2.5 roka, mnohe skolky taketo male deti ani neprijimaju, vacsinou az od 3 rokov.
2. januar - februar 2012 , ako termin nastupu do MS je pre MS nie moc vyhovujuci, nakolko Vam musia drzat miesto uz od septembra.
3. september 2012, sice zrely vek pre skolky, dieta ma 3.5 roka, ale Vy ukonci RD k aprilu a co do septembra. Tu vela zavisi od zamestnavatela, ako sa dohodnete, pripadne ci je Vam ochotny miesto drzat do sept. 2012.
4. na Vasom mieste by som porozmyslala, ci neni moznost dieta niekde umiestnit - stara mama, prestriedat sa s muzom, resp. nejaka mamicka na RD, kt. by si rada privyrobila a postrazila Vase dieta.
A nastupila do prace k prvemu moznemu terminu.
Vela stastia.
belanka
08.02.11,15:08
Ďakujem pekne za odpoveď.Dieťa zatiaľ nemám kam inam umiestniť.Musím sa dohodnúť so zamestnávateľom,aby mi podržali v prípade potreby miesto a v najhoršom si predĺžim rodič.dovolenku,žiaľ bez nároku na príspevok.
martinka77
09.02.11,10:54
dobry den, ja som v podobnej situacii, ale nastupit som musela do prace uz teraz od februara, pretoze nemal kto ucit. Dcera je tiez narodena v aprili 2009. Inac som planovala nastupit, az v septembri, dceru by mi vzali bez problemov do skolky a podla skusenosti so starsim synon , viem ze v tomto veku 2,5 roka uz ma tak nepotreboval, bol vhodny do skolky. Takze ak by ste aj tak nechceli nastupit do prace od septembra, radim Vam od polroka - februara 2012. Este k tomu Vam aj rodicovsky prispevok do aprila ostane, aj ked dieta budete mat v skolke. Z vlastnej skusenosti, co som teraz druhy tyzden v robote, Vam mozem povedat, ze ziadne stresy pre ziakov alebo pre mna nie su. Ja aj ziaci sme si rychlo zvykli a vyucovanie prebieha normalne dalej.
belanka
09.02.11,12:53
dohodla som sa s riaditeľom,že ak mi dieťa zoberú od januára do škôlky,tak vo februári nastúpim.škôlku som už zisťovala,ale naisto budem vedieť až v polovici marca.u nás je teraz normálne problém dostať škôlku,ak dieťa nemá 3roky.staršia dcéra bola marcová a pred 4rokmi išla bez problémov,keď mala 2r.5mes.ak ju nezoberú,budú mi v práci ešte držať miesto a asi na 3 mesiace pôjdem na predĺženú rodič.dovolenku a nastúpim až v septembri 2012.ďakujem za odpovede a želám pekný deň :)