Mary102
07.02.11,20:54
Dobrý večer, potrebujem poradiť.
Aké doklady potrebujem k RZ dane za minulý rok ak,
som január pracovala, od februára som bola evidovaná na UPSVaR a poberala som podporu v nezamestnanosti zo SP. Od marca som bola aj na absolventskej praxi. V decembri som bola zamestnaná na dohodu. Cez december som sa vyradila z evidencie UPSVaR, dané dni som si zaplatila v zdravotnej poisťovni. Koncom decembra som opäť evidovaná. Potrebujem nejaké doklady zo SP alebo UPSVaR, treba doložiť aj doklad zo ZP o zaplatí časti poistného?
Ďakujem za odpovede.
rodina1
07.02.11,20:11
Dobrý večer, potrebujem poradiť.
Aké doklady potrebujem k RZ dane za minulý rok ak,
som január pracovala, od februára som bola evidovaná na UPSVaR a poberala som podporu v nezamestnanosti zo SP. Od marca som bola aj na absolventskej praxi. V decembri som bola zamestnaná na dohodu. Cez december som sa vyradila z evidencie UPSVaR, dané dni som si zaplatila v zdravotnej poisťovni. Koncom decembra som opäť evidovaná. Potrebujem nejaké doklady zo SP alebo UPSVaR, treba doložiť aj doklad zo ZP o zaplatí časti poistného?
Ďakujem za odpovede.
Potrebuješ potvrdenie o evidencii na úrade práce, ak si ZP zaplatila z účtu, treba výpis z účtu, a ešte potrebuješ potvrdenie o príjme z dohody.
Mary102
10.02.11,15:45
Chcem si DP robiť sama, tak mi prosím pomôžte.
Mám potvrdenie o príjme za január, potvrdenie o príjme z dohody za december, PPD zo ZP o zaplatení poistného, potvrdenie o evidencii na UPSVaR a doklad o platí životnej poistky.
Akú sumu mám dať na zníženie základu dane? (Za jeden mesiac, dva mesiace alebo za celý rok - 4.025,70€).
Je v tom aj nejaký iný zádrheľ, ktorý som neobjavila?
Tweety
10.02.11,15:46
Chcem si DP robiť sama, tak mi prosím pomôžte.
Mám potvrdenie o príjme za január, potvrdenie o príjme z dohody za december, PPD zo ZP o zaplatení poistného, potvrdenie o evidencii na UPSVaR a doklad o platí životnej poistky.
Akú sumu mám dať na zníženie základu dane? (Za jeden mesiac, dva mesiace alebo za celý rok - 4.025,70€). Tretia možnosť je správna.
Je v tom aj nejaký iný zádrheľ, ktorý som neobjavila?
V texte.