Ján Forro
07.02.11,21:57
Ahojte, prajem všetkým pekný deň. Zaujímal by ma Váš názor a odborný výklad k veci:Nakoľko v minulých voľbách sme si nezvolili starostu tak na ustanovujúcej schôdzi obecného zastupiteľstva dňa 31.12.2010 sa diali veci.Po rôznych ceremoniálnych záležitostiach novozvolení poslanci zložili sľub poslanca.Nakoľko aj existujúca starostka bola zvolená za poslankyňu, tak aj ona si zložila sľub poslanca, dokonca do svojich vlastných rúk, tak je to v uznesení. Takto v dvojitej funkcii , starostka-poslankyňa viedla schôdzu ďalej, dokonca hlasovala za všetky uznesenia prijaté na tej schôdzi, aj za tie ktoré sa jej týkali, teda že je riadne zvolená za poslankyňu a nie je známa nijaká prekážka ktorá by to nemala dovoliť.Teda , že jej funkcia starostky je zlučiteľná s funkciou poslanca. Keď som sa spýtal predsedu mandátového výboru,ako je toto možné, tak mi napísal, že je to všetko OK lebo pani starostka do 30 dní sa vzdala mandátu starostky. Ako predposledný bod programu bolo že starostka sa vzdala mandátu starostu, a v zápätí v poslednom bode programu sa dala zvoliť za zástupkyňu starostu, len neviem ktorého.Nakoľko mi tu nesedia veci podľa zákona o obecnom zriadení, poprosil by som o váš názor, veď viac ľudí viacej vie.Ešte by som chcel vedieť váš názor na vec , vyplatenie odstupného starostovi, ktorý si nedokončí svoj mandát , v zmysle zákona o obecnom zriadení, kde je napísané, že funkčné obdobie starostu sa skončí zložením sľubu nového starostu.Naša starostka v tom zmysle nedokončila svoj mandát, síce bola vo funkcii celé štyri roky, veď aj kvôli tomu porušila zákon a nezvolala ustanovujúcu schôdzu do 27.12.2010, ale sa vzdala mandátu pred zložením sľubu nového starostu. Prosím vás mne to pripadá veľmi veľmi nesprávne. Ak odídeš z práce na vlastnú žiadosť je to tvoja vec, nedostaneš nič.

Ďakujem všetkým Ján Forro