Janiela
08.02.11,06:48
Dobrý deň, neviete mi poradiť ako môžem nájsť zverejnené účtovné závierky organizácií v obchodnom vestníku?
Ďakujem.
anelly
24.02.11,12:09
V obchodnom vestníku nájdeš iba zoznam účtovných závierok za obdobia, ale kompletne zverejnené nie sú. Sú 2 možnosti: elektronicky sa prihlásiť, mať elektronický podpis k tomu, ale ako som sa bavila s jedným IT-kom, tak samotný právnici s tým majú veľký problém, pretože SW nefunguje tak ako by mal. No a druhá možnosť je (tak ako som to musela urobiť aj ja), ísť priamo - osobne na kokrétny registrovný súd a požiadať o kópie účtovných závierok (za poplatok). Treba sa ozbrojiť pevnou trpezlivosťou, lebo mne sa stalo, že učt. závierky, o ktoré som žiadala nemali naskenované, takže ich vyhľadávali v archíve, potom si ich naskenovali pod ich číslom a až potom mi ich mohli vytlačiť. Strávila som tam skoro celý deň. A pozor - pripravte si drobné :), pretože neplatíte kolkami, ale v hotovosti a oni nemajú výdavok :), tak som obehala okolité bufety a obchody :)
Janiela
26.02.11,15:54
Ďakujem za radu.
alušik
14.07.11,09:18
Poraďáci, prosím Vás, na stránke ministerstva som ohľadom obchodného vestníku našla takúto informáciu:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-vestnik/Uvod.aspx
Neviem sa však zatiaľ dovolať pani, ktorá má na starosti účtovné závierky. Prosím Vás, neviete mi poradiť, ak ste tam náhodou niekto volal, či elektronickému podaniu teda podliehajú už aj účtovné závierky? :confused:
KEJKA
14.07.11,09:44
do vestníka áno.
alušik
14.07.11,11:15
Už som sa aj dovolala. Je to tak, už len elektronicky. Zase ďalšia novinka. A to som na stránku ministerstva išla len úplnou náhodou pozrieť, či sa nezmenil poplatok. Nechápem, že na inej časti stránky:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-vestnik/Podmienky-zverejnovania-podani/Uctovne-zavierky.aspx
nechajú starú informáciu, kde je v dolnej časti ako forma zasielania stále napísané poštou, alebo osobne v podateľni. :o Preto ma to zmiatlo. Kolegyňa uhradila už aj poplatok a teraz treba žiadať o jeho vrátenie, lebo to vraj nebudú vedieť spárovať. Platí sa teraz až potom, čo sa odošle elektronické podanie a následne bude doručený platobný výmer.
Je to zvláštne, že aj keď kolegyňa písala otázku cez uad.sk, tak jej z Verslagu odpísali koncom júna, že pri zverejňovaní nie je žiadna zmena. :(
KEJKA
14.07.11,11:19
aspoň že to, my máme všetko odoslané v máji, júni, tak netreba nič riešiť. O rok dovidenia.