adrika
12.12.05,10:34
Ahojte, prosím vás o radu, ako mám v Olympe zadať, ak sa bude zamestnancovi priamo z výplaty zrážať "zaplatenie stravných lístkov"
Ďakujem
vladan
12.12.05,09:38
Ahojte, prosím vás o radu, ako mám v Olympe zadať, ak sa bude zamestnancovi priamo z výplaty zrážať "zaplatenie stravných lístkov"
Ďakujem

v personalistike si zadáš zrážku stravné (personalistika, u daného zamestnanca dáš oprav, zrážky - pridať zrážku, názov zrážky je náhrada za stravu), dáš si tam hodnotu 1,- a v závislosti od mesačného výpočtu spotreby stravných lístkov budeš zamestnancovi už v tvorbe miezd upravovať túto výšku na správnu ... ak nie je niečo jasné, pýtaj sa
adrika
12.12.05,09:50
Zadala som to presne podľa Tvojej rady, ale na výpl. páske vidím kolonku "náhrada za stravu", ale je tam nula /čiastku v tvorbe výplat som opravila/ Výplata je posielaná na účet, neviem čo tam treba zadať a či sa to vôbec dá tak, aby to bolo vidieť aj na výpl. páske
a ďakujem za rýchlu reakciu
vladan
12.12.05,09:53
Zadala som to presne podľa Tvojej rady, ale na výpl. páske vidím kolonku "náhrada za stravu", ale je tam nula /čiastku v tvorbe výplat som opravila/ Výplata je posielaná na účet, neviem čo tam treba zadať a či sa to vôbec dá tak, aby to bolo vidieť aj na výpl. páske
a ďakujem za rýchlu reakciu

jednou zásadou pri pridávaní zrážok je to, že bankový účet má byť ako posledná zrážka ... skús si to ešte takto opraviť, že stravné budeš mať zrážku č. 1 a bankový účet ako zrážku č. 2 ... ak si to tak zadáš, tak daj nanovo generovať mzdu a uvidíš to tam
adrika
12.12.05,10:04
Bolo to presne v tom, keď som vymenila poradie zrážok /ako prvé išlo stravné/, tak už je to O.K. ĎAKUJEM VELMI PEKNE.
A ešte keď už som sa tak povzbudila , niečo ohľadom dovolenky. Ak som začala účtovať v priebehu roka firmu, je správne keď pre nastavenie dovolenky používam políčko "ručne zadané" keďže už čerpali predtým dovolenku ? Ď.
vladan
12.12.05,10:07
Bolo to presne v tom, keď som vymenila poradie zrážok /ako prvé išlo stravné/, tak už je to O.K. ĎAKUJEM VELMI PEKNE.
A ešte keď už som sa tak povzbudila , niečo ohľadom dovolenky. Ak som začala účtovať v priebehu roka firmu, je správne keď pre nastavenie dovolenky používam políčko "ručne zadané" keďže už čerpali predtým dovolenku ? Ď.

myslíš tým, že si začala spracovávať mzdy v Olympe v priebehu roka a do mzdových údajov si zadala ručne zostatok dovoleniek?
adrika
12.12.05,10:11
Áno, presne tak, v personalistike pri mzd. údajoch , v políčku dni dovolenky som si v "rozbaľovači" vybrala "ručne zadané" a ručne-stručne zadala zostatok dovoleniek. Je to správne, som pomerne nováčik aj pri mzdách a aj pri programe, takže sa vopred ospravedlňujem, ak sa mi podarí vypotiť nejaký nezmysel pri vyjadrovaní - díky
vladan
12.12.05,10:13
Áno, presne tak, v personalistike pri mzd. údajoch , v políčku dni dovolenky som si v "rozbaľovači" vybrala "ručne zadané" a ručne-stručne zadala zostatok dovoleniek. Je to správne, som pomerne nováčik aj pri mzdách a aj pri programe, takže sa vopred ospravedlňujem, ak sa mi podarí vypotiť nejaký nezmysel pri vyjadrovaní - díky

takže v tvojom prípade s ručným zadaním súhlasím, s vypotením si nerob problémy, ja sa pre istotu vždy opýtam, či správne chápem otázku ;)
adrika
12.12.05,10:16
ĎAKUJEM ZA VZACNE RADY, PRAJEM KRASNY DEN A DO SKOREHO PISANIA,kym mi zas nezhasne môj hlavný vypínač....idem sa učiť na skúšku-na staré kolená....