petoma88
08.02.11,07:14
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má zmysel žalovať nemocnicu, alebo lekárov, lebo viem že zdravotníctvo drží spolu a chyby sa snaží vždy zakryť a ututlať, alebo či sa oplatí písať na úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, takže idem k veci :
30.1.2011, bol termín pôrodu nášho prvorodeného synčeka. Termín vyšiel presne, ženu to "chytilo" doobeda a poobede som ju viezol na kramáre. Všetko prebiehalo pomerne dobre a od pol šiestej som už bol pri žene na porodnej sale, pretože už jej aj pichly "epiduralku" a povedali že ma može zavolať-pretože som mal byť pri porode... Žena sa stále dostatočne "neotvárala" , postupne jej dopichovali ďalšie dávky "epiduralky" lebo kontrakcie boli stále silné... Všetko ale prebiehalo v pohode, znášala to dobre... Okolo, 22:00 nám lekárka oznámila že maličký bude musieť ísť cisárskym rezom, pretože sa žena stále viac neotvárala...Povedali že jej iba dopichnú nejakú inekciu na umrtvenie celého "spodku" - takýto je vraj postup... Poslali ma teda vedla do miestnosti, pretože pri operačnom zákroku otecko byť nemôže... Dovtedy prebiehalo teda všetko v norme... Po porode mi ukázali malého, pofotil som ho a poslali ma von, že ženu budú viesť okolo... Tak som išiel von na chodbu... Po pár minútach ženu viezol doktor na lehátku a tešil som sa že prehodím s ňou pár slov, lenže ona bola pod plnou narkózou, čo mi bolo ihneď divné... Po pôrode mi všetko vysvetlila z jej pohľadu... TAKŽE : dopichli jej injekciu na umŕtvenie spodnej časti tela. Chvílu potom jej dali plachtu tak áby zákrok nevidela. začali jej pripravovať miesto na rez, očistili... Povedali si možeme začať. Lenže ona na to : ja som to cítila.. A oni že čo? - ako ste ma čistili... to popritom ešte aj pohybovala nohou !!! Oni teda že počkáme chvílu, že ešte asi injekcia dobre nezabrala... po chvilke povedali ideme nato... žena stále ale hýbala nohou !!! a oni začali rezať, to cítila len také štípanie, začala cítiť ako jej ho vyberajú, bol to velmi zlý pocit, ked si spomenie, je jej ešte stále z toho zle... Zakričala ja to cítim!!!! a začala sa skrúcať od bolesti!!! a celá ! nielen neumrtvenou častou tela !!! hneď na to jej dali rajský plyn , rýchly sa 2 krát zhlboka nadýchla, aby bola čo najskor uspaná... Ešte aj na "pooperačke" sestričky hovorili, jedna že Danko? - to je ten "nepodarený cisarák"? a druhá zas To bol ten cisarák, čo už mali toho doktori plné zuby? Ešte k tomu povedali sestričky že je celý modrinový ako ho vyberali, pritom jej bolo predtým povedané, že má modriny od kostí ženy, ako bol natlačený vo vnútry... Takže pointa je to, či mám s týmto zážitkom postupovať ďalej, či sa oplatí strácať tým čas, prípadne či by sa dalo nejak "vybojovať" odškodné pre ženu... Ďakujem za rady! Peter
janaGT
08.02.11,06:20
ddaj podnet na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
delonka
08.02.11,06:27
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má zmysel žalovať nemocnicu, alebo lekárov, lebo viem že zdravotníctvo drží spolu a chyby sa snaží vždy zakryť a ututlať, alebo či sa oplatí písať na úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, takže idem k veci :
30.1.2011, bol termín pôrodu nášho prvorodeného synčeka. Termín vyšiel presne, ženu to "chytilo" doobeda a poobede som ju viezol na kramáre. Všetko prebiehalo pomerne dobre a od pol šiestej som už bol pri žene na porodnej sale, pretože už jej aj pichly "epiduralku" a povedali že ma može zavolať-pretože som mal byť pri porode... Žena sa stále dostatočne "neotvárala" , postupne jej dopichovali ďalšie dávky "epiduralky" lebo kontrakcie boli stále silné... Všetko ale prebiehalo v pohode, znášala to dobre... Okolo, 22:00 nám lekárka oznámila že maličký bude musieť ísť cisárskym rezom, pretože sa žena stále viac neotvárala...Povedali že jej iba dopichnú nejakú inekciu na umrtvenie celého "spodku" - takýto je vraj postup... Poslali ma teda vedla do miestnosti, pretože pri operačnom zákroku otecko byť nemôže... Dovtedy prebiehalo teda všetko v norme... Po porode mi ukázali malého, pofotil som ho a poslali ma von, že ženu budú viesť okolo... Tak som išiel von na chodbu... Po pár minútach ženu viezol doktor na lehátku a tešil som sa že prehodím s ňou pár slov, lenže ona bola pod plnou narkózou, čo mi bolo ihneď divné... Po pôrode mi všetko vysvetlila z jej pohľadu... TAKŽE : dopichli jej injekciu na umŕtvenie spodnej časti tela. Chvílu potom jej dali plachtu tak áby zákrok nevidela. začali jej pripravovať miesto na rez, očistili... Povedali si možeme začať. Lenže ona na to : ja som to cítila.. A oni že čo? - ako ste ma čistili... to popritom ešte aj pohybovala nohou !!! Oni teda že počkáme chvílu, že ešte asi injekcia dobre nezabrala... po chvilke povedali ideme nato... žena stále ale hýbala nohou !!! a oni začali rezať, to cítila len také štípanie, začala cítiť ako jej ho vyberajú, bol to velmi zlý pocit, ked si spomenie, je jej ešte stále z toho zle... Zakričala ja to cítim!!!! a začala sa skrúcať od bolesti!!! a celá ! nielen neumrtvenou častou tela !!! hneď na to jej dali rajský plyn , rýchly sa 2 krát zhlboka nadýchla, aby bola čo najskor uspaná... Ešte aj na "pooperačke" sestričky hovorili, jedna že Danko? - to je ten "nepodarený cisarák"? a druhá zas To bol ten cisarák, čo už mali toho doktori plné zuby? Ešte k tomu povedali sestričky že je celý modrinový ako ho vyberali, pritom jej bolo predtým povedané, že má modriny od kostí ženy, ako bol natlačený vo vnútry... Takže pointa je to, či mám s týmto zážitkom postupovať ďalej, či sa oplatí strácať tým čas, prípadne či by sa dalo nejak "vybojovať" odškodné pre ženu... Ďakujem za rady! Peter
Peter, pri čítaní tvojho príspevku mi išiel mráz po tele., rozumiem ti a najmä tvojej manželke, niečo také prežiť nepomôže k tomu, že bude myslieť na ďalšie dieťatko.,pokým tento zážitok, nebude potlačený.,

podľa mňa, by vás malo momentálne zaujímať najmä, či je dieťatko v poriadku!!!! to je najdôležitejšie., odškodné, bolestné je nepodstatné., doporučujem, rozhovor s ošetrujúcim lekárom a tiež s operujúcim.,

aj ja so mala pôrod cisársky rezom, je to už cca 23 rokov dozadu, pre mňa bolo najdôležitejšie, že moja dcérka bola ok, tiež sa tam vyskytli mnohé veci na diskusiu, ale v porovnaní s tým, že je v poriadku, to bolo pre nás nepodstatné.
petoma88
08.02.11,06:38
Ďakujem za rady...Áno, súhlasím, najdôležitejšie je že sú obidvaja zdraví!!! Ale asi si za tým pojdem, lebo neide tak o ostatné veci, ale o to, ako jej mohli robiť operačný zákrok, tak aby všetko cítila a pritom aj videli že hýbe nohami... To ma naozaj dorazilo a keďže moja žena pre mňa znamená celý život, tak s tým chcem niečo urobiť... Budem rád keď mi ešte poradíte viacerí... Dakujem. Peter
Stanislav 1975
08.02.11,06:56
Peťo v prvom rade prajem všetko najlepšie k narodeniu bábatka, ale moj názor bude opačný ako je u mojich predpisateľov a myslím, že ani názov nezodpovedá skutočnosti- určite ju "nerezali za živa"- to by bola iná bolesť, to by nebolo len tak...a to že niečo cítila- ja neviem, ale však vyzerá to,že ju nič nebolelo,len niečo cítila- tak ja neviem,ale myslím,že so sťažnosťou neuspeješ...
Erika686
08.02.11,06:59
Ja som mala cisara pred skoro 4 rokmi. Mala som nie epidural, ale spinal (pokial viem, je to rozdiel). A skor ako zacali rezat, tak ma niekolkokrat stipali do nohy, ci nieco citim. Az tak zacali. Aj ked pravdu poviem, ze ja som tiez citila na pravej (mozno lavej ) strane take akokeby ma niekto tahal....
Mozno mala nizke davky, ale myslim, ze by sa to nemalo stat, to sa jej nepytali, ci nic neciti?

Je to cerstve, tak tvoju reakciu chapem a este k tomu dopomohol necitlivy komentar personalu (nech slak trafi profesionalnu deformaciu :rolleyes:). Ale aj pri normalnom porode sa vyskytuju rozne situacie a si predstav, ze teraz kazdy by podaval podnet na urad.....

Je to na tebe, ale teraz najhlavnejsie by malo byt ,ze mate zdrave dietatko a manzelka je tiez v poriadku (odhliadnuc od cerstveho zleho zazitku).
Zita5
08.02.11,07:03
Moja dcéra rodila v októbri 2010 cisárskym rezom, bola som prítomná pri pôrode, pri samotný cisársky rez ma nepustili.Plachtu mala nastavenú tak, aby nevidela vlastne ako robia rez a čo vôbec robia .Bol to cisársky rez bez toho že by ju uspali(ona nechcela)epidurál, malý sa narodil bol namodralý, mal obmotanú pupočnú šnúru 2x okolo krku .Ona mala na bruchu tiež modriny, ktoré časom zmizli a pocit ako jej vyberajú bábätko má až dodnes.Takže niektoré pocity sú spoločné pri cisárskych rezoch, ak máte pocit , že nekonali správne lekári , tak to dajte prešetriť .
Ale bábätka ak sa narodia či už takým spôsobom alebo onakým nemajú peknú farbu .
katarina.j
08.02.11,07:07
Ja som tiež yažila 2x cisársky pôrod a na vychode našej republiky, no neviem či by som mala vôbec porovnávať zdrav.služby. Niekto si chváli, iný nadáva....Určite by žene nerobili rez len tak-že nech si potrpí....ved mala epidurálku....Neviem či nohu aj cítila ked nou kyvala , ale pri epidurálke určite nie...mohlo to byť mikanie - nervy a nie jej vlastný pohyb...a to tvoje žalovanie zdravotníctva-ak aj dáš podnet na prešetrenie, tak su krytý lebo v karte má podanie epidurál, tak určite ti nik neuverí-že ju rezali za živa....a už vôbec nie, že personál je na vine ako vyzera po porode tvoj syn-že má modriny..a pod...vieš kolko deti je rôznych farieb a tvarov pokožky???tak ani to neprejde-na všetko je vysvetlenie....si momentálne v citovom rozpoložení a šokovaný z úst manželky, ale aj ju to časom prejde a budete na to spomínať s úsmevom po čase-uvidíš....tak veľa šťastia pri výchove synčeka...
Erika686
08.02.11,07:08
Moja dcéra rodila v októbri 2010 cisárskym rezom, bola som prítomná pri pôrode, pri samotný cisársky rez ma nepustili.Plachtu mala nastavenú tak, aby nevidela vlastne ako robia rez a čo vôbec robia .Bol to cisársky rez bez toho že by ju uspali(ona nechcela)epidurál, malý sa narodil bol namodralý, mal obmotanú pupočnú šnúru 2x okolo krku .Ona mala na bruchu tiež modriny, ktoré časom zmizli a pocit ako jej vyberajú bábätko má až dodnes.Takže niektoré pocity sú spoločné pri cisárskych rezoch, ak máte pocit , že nekonali správne lekári , tak to dajte prešetriť .
Ale bábätka ak sa narodia či už takým spôsobom alebo onakým nemajú peknú farbu .
Tak snad jej dali ten spinal, nie?
BXLmiami
08.02.11,07:12
To,ze na standardnu davku anestetik Tvoja zena zareagovala nestandardne;nie je chyba lekarov.Ludia sme rozni;niekomu staci jeden Diazepam a spi den a noc a iny zje tri naraz,a kludne funguje dalej.99 precent ludi reaguje standardne a 1 percento inak;co ale lekari dopredu nemaju ako vediet;kto je to 1 percento.Keby ju rezali zaziva,tak by si to urcite pocul aj keby si bol na druhom konci spitala.Blahozelam k dietatu.
petoma88
08.02.11,07:12
Jasne že cítila bolesť... Inak by som to ani neriešil... pri rezaní štípanie a potom cítil bolesť, všetko cítila ako ho vyberajú a od bolesti sa začala celá skrúcať na ložku a doktor rýchlo zhúkol nech jej dajú rajský plyn... Viem že keby mala umrtveny spodok, mohla by možno cítiť nejaké šteklenie, alebo niečo... ale ona hýbala ešte aj nohou- tým sa presvedčovala že ešte umrtvená nieje! Nie je ani žiadna " padavka " , znášala statočne aj niekolko hodín silných kontrakcií, ona to ani nechcela riešiť... Nie je ten tip, žeby hned každého za niečo žalovala... Ani ja nie, ale myslím si že toto by sa riešiť malo... Si predstavte že keď budeme chcieť druhé dieťa-ktoré podla predošlých plánov chcieť budeme, pojde tiež cisarákom.Vraj keď ide prvé cisarákom, tak druhé automaticky... Myslíte že po takomto zážitku bude všetko ok? myslím že to na jej psichyku bude vplývať dosť značnou mierou... Peter
Ice dive
08.02.11,07:24
no v prvom rade prezistiť, či je dieťa v poriadku, a následne podať podnet na úrad nad zdravotnou starostlivosťou...
možno sa Vám nepodarí z toho získať nejaké odškodné/ospravedlnenie, ale aspoň na nejaký čas bude pán "mäsiar" odstavený... t.j. pomôžete ostatným aby sa naše zdravotníctvo aspoň trochu skvalitnilo...

ešte taká súkromná otázka všade naokolo som počul, že za pôrod sa platí lekárovi do všimné... pýtali niečo aj od Vás alebo nie?
Ice dive
08.02.11,07:31
no v prvom rade prezistiť, či je dieťa v poriadku, a následne podať podnet na úrad nad zdravotnou starostlivosťou...
možno sa Vám nepodarí z toho získať nejaké odškodné/ospravedlnenie, ale aspoň na nejaký čas bude pán "mäsiar" odstavený... t.j. pomôžete ostatným aby sa naše zdravotníctvo aspoň trochu skvalitnilo...

ešte taká súkromná otázka všade naokolo som počul, že za pôrod sa platí lekárovi do všimné... pýtali niečo aj od Vás alebo nie?
GabiZ
08.02.11,07:44
Upozornenie úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou:
Prípadnú náhradu škody za nesprávne poskytnutú zdravotnú starostlivosť si môže poškodený uplatňovať v občiansko-právnom konaní. Úrad náhradu škody nerieši.

K tomu by som len dodala, že dnešné zdravotníctvo je v tak úbohom stave, že k pacientom sa mnohé zariadenia chovajú horšie ako ku zvieratám a dopátrať sa nejakého zadosťučinenia je veľmi veľký problém. Ja mám v okolí tiež veľa známych, ktorí absolvujú nekončiaci kolotoč s určitými zariadeniami a nie a nie sa dopátrať spravodlivosti. Píšem to preto, že hoci je to veľmi zlý zážitok pre teba a pre tvoju milovanú manželku, zbytočne si budeš ničiť zdravie, míňať čas a peniaze na niečo, v čom asi šancu nemáš. Vieš, lekári môžu a ver mi že aj dajú do záznamov, že jej dali dávky také, aké mohli a ťažko sa bude dokazovať, že to tak nie je. Venuj sa svojej žene, maličkému, ak sú naozaj v poriadku a vychutnajte si krásne chvíle, aby ste na tento zážitok čo najskôr zabudli. Dieťatko rastie veľmi rýchlo a nestojí ti nikto za to, aby si sa pripravoval o tieto krásne chvíle. Aj keď ja som z tých, ktorí si tiež idú za svojim, aj keď to stojí čokoľvek, len aby som sa dožiadala spravodlivosti. Lebo ak sa každý k tomu bude stavať tak, že mávne rukou a povie si, nestojí mi to za to, bude to len horšie a horšie. Lenže treba vedieť, kedy sa to naozaj oplatí a kedy nie. Preto ak ti môžem poradiť, zabudni na odškodnenie, aj keď sťažnosť môžeš dať, ale nečakaj zázraky.
Stanislav 1975
08.02.11,07:44
To,ze na standardnu davku anestetik Tvoja zena zareagovala nestandardne;nie je chyba lekarov.Ludia sme rozni;niekomu staci jeden Diazepam a spi den a noc a iny zje tri naraz,a kludne funguje dalej.99 precent ludi reaguje standardne a 1 percento inak;co ale lekari dopredu nemaju ako vediet;kto je to 1 percento.Keby ju rezali zaziva,tak by si to urcite pocul aj keby si bol na druhom konci spitala.Blahozelam k dietatu.

To je pravda, mňa ked bolel raz zub,tak som si dal 5 ibuprofenov a nepomohlo...:D:D:D
Zita5
08.02.11,07:50
Ja som počula názor , že ľudia majú teraz možnosť sa sťažovať , tak sa len sťažujú .Ale povedzme si úprimne....... fakt sa niekedy správajú k ľuďom ako k zverstvu .To človek zistí kto je lekárom srdcom a komu ide len o to , aby mal titul Mudr. a mal dobre platené miesto .
BXLmiami
08.02.11,07:52
Upozornenie úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou:
Prípadnú náhradu škody za nesprávne poskytnutú zdravotnú starostlivosť si môže poškodený uplatňovať v občiansko-právnom konaní. Úrad náhradu škody nerieši.

K tomu by som len dodala, že dnešné zdravotníctvo je v tak úbohom stave, že k pacientom sa mnohé zariadenia chovajú horšie ako ku zvieratám a dopátrať sa nejakého zadosťučinenia je veľmi veľký problém. Ja mám v okolí tiež veľa známych, ktorí absolvujú nekončiaci kolotoč s určitými zariadeniami a nie a nie sa dopátrať spravodlivosti. Píšem to preto, že hoci je to veľmi zlý zážitok pre teba a pre tvoju milovanú manželku, zbytočne si budeš ničiť zdravie, míňať čas a peniaze na niečo, v čom asi šancu nemáš. Vieš, lekári môžu a ver mi že aj dajú do záznamov, že jej dali dávky také, aké mohli a ťažko sa bude dokazovať, že to tak nie je. Venuj sa svojej žene, maličkému, ak sú naozaj v poriadku a vychutnajte si krásne chvíle, aby ste na tento zážitok čo najskôr zabudli. Dieťatko rastie veľmi rýchlo a nestojí ti nikto za to, aby si sa pripravoval o tieto krásne chvíle. Aj keď ja som z tých, ktorí si tiež idú za svojim, aj keď to stojí čokoľvek, len aby som sa dožiadala spravodlivosti. Lebo ak sa každý k tomu bude stavať tak, že mávne rukou a povie si, nestojí mi to za to, bude to len horšie a horšie. Lenže treba vedieť, kedy sa to naozaj oplatí a kedy nie. Preto ak ti môžem poradiť, zabudni na odškodnenie, aj keď sťažnosť môžeš dať, ale nečakaj zázraky.
Ala oni jej dali davky;ktore mala dostat.Neviem ktory lekarsky sebevrah by to nespravil.
Erika686
08.02.11,07:57
Jasne že cítila bolesť... Inak by som to ani neriešil... pri rezaní štípanie a potom cítil bolesť, všetko cítila ako ho vyberajú a od bolesti sa začala celá skrúcať na ložku a doktor rýchlo zhúkol nech jej dajú rajský plyn... Viem že keby mala umrtveny spodok, mohla by možno cítiť nejaké šteklenie, alebo niečo... ale ona hýbala ešte aj nohou- tým sa presvedčovala že ešte umrtvená nieje! Nie je ani žiadna " padavka " , znášala statočne aj niekolko hodín silných kontrakcií, ona to ani nechcela riešiť... Nie je ten tip, žeby hned každého za niečo žalovala... Ani ja nie, ale myslím si že toto by sa riešiť malo... Si predstavte že keď budeme chcieť druhé dieťa-ktoré podla predošlých plánov chcieť budeme, pojde tiež cisarákom.Vraj keď ide prvé cisarákom, tak druhé automaticky... Myslíte že po takomto zážitku bude všetko ok? myslím že to na jej psichyku bude vplývať dosť značnou mierou... Peter
Si nevies predstavit, aky zazitok som mala ja po prvom klasickom porode :eek:....a aha, mame aj druhe dieta.
Pravda ale je, ze kazdy sme iny a kazdy ma iny prah citlivosti. Tak nech sa dari a babetko nech bude zdrave :)
Neboj, hovorim, je to cerstve, city su teraz citlivejsie....
GabiZ
08.02.11,07:57
Pre BXLmiami: Veď ja viem, že jej dali čo jej mali dať a tým budú oponovať v prípade sťažnosti. To som tým myslela, že neviem, či by v tejto veci uspel a či sa mu oplatí ísť do toho. Sám si písal, že na každého to pôsobí inak a mohli povedať, že to považovali za dostačujúce a viac nemohli urobiť, nakoľko by mohli vzniknúť komplikácie atď......... Snažím sa poradiť z toho právneho hľadiska, kedy ísť a kedy nie do sporu, lebo zažijú zbytočne ďalšie traumy. Ale to už je na každom z nás, ako sa rozhodneme.
Erika686
08.02.11,07:58
A este by som dodala, ze snad si nemyslis, ze by na tvojej zene setrili anestetikom, za urcitu hranicu uz ani oni nemozu ist, preto to riesili plynom.
BXLmiami
08.02.11,08:03
Okrem toho lekar ma casovu hranicu do ktorej to dietatko musi von ak ma byt v poriadku.Tam nie je uz v tom momente cas hrat sa a meditovat.Preto su tam ti doktori hromotlci neutlocitni na svojom mieste.
GabiZ
08.02.11,08:06
Okrem toho lekar ma casovu hranicu do ktorej to dietatko musi von ak ma byt v poriadku.Tam nie je uz v tom momente cas hrat sa a meditovat.Preto su tam ti doktori hromotlci neutlocitni na svojom mieste.

Vidíš, ďalší argument, ktorý som mala na mysli. Zdôvodnení budú mať toľko, že sa nestačí pacient ani diviť. Ale je to smutné, že je takýchto lekárov stále ešte veľa a ľudia majú obmedzené možnosti proti nim bojovať.
Lenka1979
08.02.11,08:09
Tiež mám zážitok s cisárskym, našťastie dopadol dobre.... tiež sa mi zdalo,že dlho si cítim nohy, no ked začali rezať už som vôbec nič necítila, za to keď mi vyberali bábätko-ako keby dušu so mňa ťahali, fakt zvláštny a nie veľmi príjemný pocit, ale aj pri klasických pôrodoch je niečo dobré a niečo nie veľmi príjemné, hlavne,že máme zdravé detičky. Ja som mala veľmi zlú skúsenosť, lebo mi začala rana hnisať, dostala sa mi tam infekcia a po 2 týždňoch som bola späť na čistenie rany a vytláčenie hnisu - bez akéhokoľvek umŕtvenia! No zabudla som, je tomu 6 rokov a ja sa teším z krásnej a šikovnej dcérky.
Apropo ... Peťo, prečo si myslíš, že aj druhé bábo musí ísť cisárskym rezom? Vieš koľko mamičiek poznám, ktoré rodili svoje druhé dieťa klasickým pôrodom? To by musela zase nedaj bože nastať nejaká vážna komplikácia.... prajem veľa šťastia a hlavne zdravia bábätku aj maminke.:);)
BXLmiami
08.02.11,08:11
Vidíš, ďalší argument, ktorý som mala na mysli. Zdôvodnení budú mať toľko, že sa nestačí pacient ani diviť. Ale je to smutné, že je takýchto lekárov stále ešte veľa a ľudia majú obmedzené možnosti proti nim bojovať.
Akych lekarov Gabi???Takych co urobia co treba a co maju?Ja sa Vam ludia divim;predsa s anestezou u zubara ma skusenosti kazdy;kolki z Vas poculi,ved som tam dal maximum anestezy,nerozumiem preco ten zub napriek tomu boli.
Anik
08.02.11,08:16
bohužiaľ osobná skúsenosť 9.11.10 som podávala podnet na prešetrenie správneho poskytnutia zdravotnej starostlivosti
- oznámenie že je začaté konanie prišlo 15.11- o výsledku konania budeme
informovaný do 60 dní
- upovedomenie podané UDnZS prišlo 8.1.11 -predlženie lehoty na základe
vnútorného predpisu o ďalších 30 dní --90 dní
- upovedomenie 3.2.11 - predľženie o ďalších 30 dní v súlade s vnútornými
predpismi -- 120 dní
nechápem dosť dobre - samozrejme niesom lekár ako keď sa niečo prešetruje sa nedá dostať k výsledku počas 90 dní.
Ten vnútorný predpis môže znamenať že ďalších 30 dní bude až kým sa doba nepremlčí?
Keď som sa opýtala dokedy je premlčacia doba tf. na MZ bolo mi povedané
podstatne dlhšia.
Ešte jedna poznámka - podanie podnetu nie je sťažnosť neviažu sa naňu
termíny napr. do 30 dní a pod. ako ku sťažnosti
Ak by sa chyba nestala myslím, že už dávno by tu bol papier, že nedošlo k pochybeniu pri poskytnutí zdr. starostlivosti.
witch
08.02.11,08:17
To je pravda, mňa ked bolel raz zub,tak som si dal 5 ibuprofenov a nepomohlo...:D:D:D

mimotemyČesť pamiatke tvojej pečeni!
GabiZ
08.02.11,08:36
Akych lekarov Gabi???Takych co urobia co treba a co maju?Ja sa Vam ludia divim;predsa s anestezou u zubara ma skusenosti kazdy;kolki z Vas poculi,ved som tam dal maximum anestezy,nerozumiem preco ten zub napriek tomu boli.


Asi sa nerozumieme, čo som chcela povedať. Pochopila som ale, čo chceš povedať ty. Lekári urobili to čo mali, ako to zareaguje na konkrétnu osobu-pacienta, to nemôžu vopred lekári vedieť a preto ich opisuješ ako hromotĺkov neútlocitných, pretože keby tam takí neboli, možno by to dopadlo horšie (dieťa alebo matka by mohli byť poškodené). Preto aj keď dali dávky, aké mali, nakoniec plyn, oni urobili čo považovali za potrebné a nebrali ohľad na iné. Tak? Alebo som stále mimo? Pre nás je to ale strašná predstava, nie ešte pre toho, kto to zažije. Ja som ale hovorila o tom, že nemôžeme vedieť, akí lekári tam v skutočnosti boli, pretože je mnoho takých, ktorí skutočne k pacientovi pristupujú ako k ďalšiemu kusu na páse a preto je otázne, či bol ich postup taký aký mal byť. A o to zadavateľovi ide, to chce riešiť a dopátrať sa sťažnosťou na úrad k pravde, čo som sa mu snažila vyhovoriť. Alebo sa mýlim?
BXLmiami
08.02.11,08:43
Asi sa nerozumieme, čo som chcela povedať. Pochopila som ale, čo chceš povedať ty. Lekári urobili to čo mali, ako to zareaguje na konkrétnu osobu-pacienta, to nemôžu vopred lekári vedieť a preto ich opisuješ ako hromotĺkov neútlocitných, pretože keby tam takí neboli, možno by to dopadlo horšie (dieťa alebo matka by mohli byť poškodené). Preto aj keď dali dávky, aké mali, nakoniec plyn, oni urobili čo považovali za potrebné a nebrali ohľad na iné. Tak? Alebo som stále mimo? Pre nás je to ale strašná predstava, nie ešte pre toho, kto to zažije. Ja som ale hovorila o tom, že nemôžeme vedieť, akí lekári tam v skutočnosti boli, pretože je mnoho takých, ktorí skutočne k pacientovi pristupujú ako k ďalšiemu kusu na páse a preto je otázne, či bol ich postup taký aký mal byť. A o to zadavateľovi ide, to chce riešiť a dopátrať sa sťažnosťou na úrad k pravde. Alebo sa mýlim?
:)ano;tak.Nikdy tam nie je lekar jeden,vzdy najmenej traja, takze blbi by ,museli byt traja.Je to ich denny chlebik,jedna za druhou.Ale preco by nedodrzali davky prosim ta,predsa si nechcu komplikovat robotu,ked uz im pripiseme vsetky zle vlastnosti sveta.
GabiZ
08.02.11,08:47
Súhlasím a naozaj sa nemôžu všetci hádzať do jedného vreca. Ale my ženy, ktoré máme za sebou pobyt v pôrodnici a prípadne na gynekológii, keď lekár zbabre aj nekomplikovaný pôrod, máme svoje skúsenosti s takými, ktorí tam nemajú čo robiť a predsa sú, aj keď pochybili. Dokazateľne pochybili a žena neuspela, lebo.......????
lenkak
08.02.11,09:14
napíšem ešte o mojej mamine.
Mala prvú operáciu pred 30 rokmi. Dali jej klasickú narkózu, ale prebrala sa neskôr ako mala. Mala ďalšiu operáciu, dali jej narkózu teda slabšiu. Prebrala sa skôr. Ale viac videla ako cítila, dali je trošku plynu, alebo niečo také, už dokončovali, len slabú bolesť cítila. Mala ísť na tretiu operáciu, a hneď jej spravili testy, prečo takto reaguje na narkózu, zistili, že ona klasickú nemôže, iba miešanú. Aj nám deťom potom robili testy, a všetko sme mali ok. Robili jej potom ďalšie operácie, tie už boli bezproblémové, čo sa týka narkózy.
katarina.j
08.02.11,09:30
No nejako ste zamotali posledné príspevky-od pôrodov k operáciám....aj ked to z časti súvisí....
Inak Petoma88- teraz si v stave, kedy by si riešil aj neriešiteľné(môj postreh z prispevkov)...bud je tvoja žena citlivka alebo neviem....čo myslí že len ona rodila a nikto viac???vieš kolko žien si pri normalnom pôrode vytrpí???aj po pôrode??? vlastne neviem čo riešiš....je veľa žien, ktoré po pôrode majú zmiešané pocity a o druhom tehotenstve a pôrode nechcú ani počuť...ale ver mi, to je len chvílkové rozpoloženie-momentálne vaše cítenie....uvidís tak o rok si na to spomenies s usmevom....ak su žena a dieta v poriadku,nemas čo riešit...každá žena to v období šestonedelia znáša inak, jedna je citlivá, plačlivá, nervozna....takže to je len popôrodna trauma-nič viac nič menej-a to si tým prešla každá žena....
buchač
08.02.11,15:58
Ala oni jej dali davky;ktore mala dostat.Neviem ktory lekarsky sebevrah by to nespravil.
Žiaden ...

"rezali zaživa"
Nerodil som ešte dieťa ...ale bolesti som už mal festovné ...;):---:D

...a proskám pekne ....rezali ma AJ zaživa ...bez tých úvodzoviek , podotýkam ...
To je už iné kafé ...ale nešpecifikujem operáciu , nemá význam ...
JarkaL
08.02.11,16:23
Musím potvrdiť, že aj ja som pri cisárskom reze cítila, keď dieťatko vyberali von, dokonca ma na to anesteziologička vopred upozornila, povedala, že teraz to budem cítiť a mám predýchavať, držala ma pritom za ruku, ja som dýchala o106 a nenazvala by som to bolesťou, je to ale nepríjemný pocit, naozaj som všetko cítila ako mi tam šmátra v bruchu (podobne ako keď mi vyberali krčné mandle v 26 rokoch - nebola to bolesť, ale cítila som každý rez). Určite keby Ti manželku rezali "za živa", veľmi rýchlo by to zistili a nepokračovali by v rezaní, ale by to riešili (čo v podstate aj urobili).
betulla urbancová
02.03.11,15:59
nic tym nedosiahnes.... moj porod bol podobny akorat ze raz sa nevedeli dohodnut ci mi daju vyvolavacku alebo urobia sekciu- mala som eklampsiu stav ohrozujuci zivot- nikdy sa nerodi ,, klasicky,,... takze sestricky mi dali napapat, kardiolog mi vynadal ze preco som to zozrala ze som zdravotna sestra ze mi ma byt jasne ze ma idu ,, rezat,,- doslova.... dalsie nezhody na sale ci rajsky alebo spinal anesteziologicka sa za mojej pritomnosti vehementne rozculovala,, ze ty debil ta mozem osrat,, sak mi tu exne...:) musi byt pri vedomi.,,,, tak som sa ich radsej opytala ako sme na tom s hokejom: 9. 5. 2008:) takze asi tak popravde ked sa sestricky na oddeleni na treti den dozvedeli ze mam zdravotnu skolu ostali cele po... ved vies co .. ze ako sa ku mne spravali vytvorili mi tri hematomy- pri mojom tlaku riziko aj najmensia modrinka nieto este na zile :( no comment slovenske zdravotnictvo speje do zahuby a preto som ani ja nenastupila po skole do zdravotnictva .,,, asi som ti nepomohla ale aspon vies ze nie si sam a ani nic nedosiahnes..:( na americke filmy zabudni..... nase kliniky maju takych pravnikov akych ty nezaplatis... to bys musel byt boris kollar:)... nebudem rozoberat ze do takeho stavu som sa dostala zanedbanim mojej gynekologicky a do druheho zlyhanim vnutromaternicoveho telieska:)) ktore bolo vraj nespravne nastrelene:) urob si nazor sam .... nejak vela zlyhani na jedneho cloveka, ktory, ako sa hovori trosku do ,, toho vidi..:)