ema_ema
08.02.11,07:15
Milé poraďáčky a zároveň maminy, krstné na tejto stránke je množstvo rád navzájom a množstvo inšpirácii ale aj pochopenia.
Prosím Vás o skúsenosti, názory alebo Váš náhlad nad niečo čo ma trápi a možno aj iné ženy a možno tiež by radi poznali objektívny názor alebo prečítali skúsenosť. Samozrejme viem, že konečné rozhodnutie je len na mne pretože nikto nežije môj život len ja sama.
Ide o to, že mám dieťa už končí školu a som druhý krát vydatá, manžel už má dospelé deti ja mám čerstvo 38 a muž o 6 viac. Ja som mala aj mimom. tehotenstvo aj potrat a stále túžim po dieťati ešte, muž ani tak veľmi nie ale predsa len sme sa po vzájomných rozhovoroch dohodli že ak nám pán Boh dá tak budeme mať dieťa, tak sa snažíme už niekolko mesiacov a zatial bez úspechu.
často sa však pristihnem pri tom, že sa bojím ako to zvládneme od nočného vstávania, výchovy, možnosti nájsť si prácu ako 40 ročná s malým dieťaťom a finančne a celkovo výchovu až kým dieťa nedospeje, samozrejme že máme úver ako každá rodina a tak by som ak máte alebo poznáte takéto prípady hoci dnes už to nie je taká rarita skôr dosť bežné aby ste sem dali svoje postrehy alebo vlastné skúsenosti. ďakujem za všetky odpovede a čas,ktorý ste mi venovali
Stanislav 1975
08.02.11,06:51
Milé poraďáčky a zároveň maminy, krstné na tejto stránke je množstvo rád navzájom a množstvo inšpirácii ale aj pochopenia.
Prosím Vás o skúsenosti, názory alebo Váš náhlad nad niečo čo ma trápi a možno aj iné ženy a možno tiež by radi poznali objektívny názor alebo prečítali skúsenosť. Samozrejme viem, že konečné rozhodnutie je len na mne pretože nikto nežije môj život len ja sama.
Ide o to, že mám dieťa už končí školu a som druhý krát vydatá, manžel už má dospelé deti ja mám čerstvo 38 a muž o 6 viac. Ja som mala aj mimom. tehotenstvo aj potrat a stále túžim po dieťati ešte, muž ani tak veľmi nie ale predsa len sme sa po vzájomných rozhovoroch dohodli že ak nám pán Boh dá tak budeme mať dieťa, tak sa snažíme už niekolko mesiacov a zatial bez úspechu.
často sa však pristihnem pri tom, že sa bojím ako to zvládneme od nočného vstávania, výchovy, možnosti nájsť si prácu ako 40 ročná s malým dieťaťom a finančne a celkovo výchovu až kým dieťa nedospeje, samozrejme že máme úver ako každá rodina a tak by som ak máte alebo poznáte takéto prípady hoci dnes už to nie je taká rarita skôr dosť bežné aby ste sem dali svoje postrehy alebo vlastné skúsenosti. ďakujem za všetky odpovede a čas,ktorý ste mi venovali
Sorry za vkročenie do "ženskej témy", ale vyslovím svoj názor- už sa to tu niekde rozoberalo, ale ja si myslím, že ak chceš,tak prečo nie? 38 zas nieje bohvieako vysoký vek ,poznám aj staršie " novomaminy "a nemyslím si, že by si to nezvládla- ak velmi chceš-tak choď do toho...:)
arizona
08.02.11,06:53
Erika686
08.02.11,07:06
Chapem ta, ja mam dvoch chalanov, taha mi na 36, chcem sa konecne po dvoch rodic. zamestnat a akosi podvedome som zacala uvazovat tak, ze taky rok budem pracovat a potom by som mohla ist na tretiu matersku :---:D...sak do noveho domu by sa patrilo priviest noveho clena :---
Tiez mame hypoteku, dom naplanovany len tak akurat pre styroch...a po zdravotnej stranke su tiez obavy

Takze tvoje obavy plne chapem...len tolko som chcela napisat.
ema_ema
08.02.11,07:54
[QUOTE=arizona;1647895]uz sa tu na podobnu temu debatovalo, pozri sem ]

ako môžem reagovať ked mi nechce pustiť dať odpoved
arizona
08.02.11,07:57
[QUOTE=arizona;1647895]uz sa tu na podobnu temu debatovalo, pozri sem ]

ako môžem reagovať ked mi nechce pustiť dať odpoved
kde sa ti neda odpovedat?:confused:
ema_ema
08.02.11,07:57
už mi to ide,
ďakujem za odpovede, určite večer prečítam, a a ja som v podstate na materskej nebola len 6 mesiacov a aj to som propritom pracovala, a potom aj ked som otehotnela dva krát neskončilo to dobre, viem,že to bude ťažké ale aj krásne zároveň, je to len taký vnútorný boj medzi možno už aj určitým pohodlím a túžbou aj ked viem čo ma čaká ale najviac sa bojím že nebudem mať prácu potom a z čoho budeme žiť, muž sám neutiahne úver aj účty aj nás, ked dnes je taká doba na prácu.
Erika686
08.02.11,08:10
Ano, presne tak...
Preto u mna napriek vsetkemu , aj ked o tom snivam,a viem, ze ani manzel by nebol proti, lebo on s tym zacal, vyhrava realita s dvoma ,teda troma chlapmi v dome :)
Potrebujeme jeden pravidelny mesacny prijem, kedze muz je zivnostnik :rolleyes:....a deti, cim budu starsie, tak budu mat aj vacsie naroky a neviem ako by sme to utiahli z materskej a jedneho nepravidelneho platu :mee:. Takze asi tak....
lulu74
08.02.11,10:47
Ema ema..ja si myslím, že toto obdobie života sa dá vychutnať aj inak ako behaním okolo bábätka. Všetko má svoj čas. Ved dieťa už máš, buď rada že máš chvíľu čas na seba a na manžela. Tu nejde ani o to že by si to fyzicky nezvládla teraz..ale čo o 10 rokov? Život je podľa mňa plný výziev a aktivít ktorými sa možno zaoberať a tešiť a na veľa z nich popri malých deťoch nie je priestor..tak načo to siliť? A čo sa týka postoja manžela.. v našom veku by som dieťa mala už len za úplne ideálnych okolností, materiálnych aj citových a len keby ma o to muž na kolenách prosil. Ved láska nie je o kvantite ale o kvalite a každý máme určite čo vylepšovať vo vzťahoch s už žijúcimi deťmi či blízkym okolím.
ada1602
08.02.11,15:13
Ahoj ema_ema, ja budem mať tento mesiac 42. rokov a mám 3,5 mesačného krásneho syna Andreja. Pre mňa nočné vstávanie ani starostlivosť o malého nie je absolútne žiadny problém , starám sa o neho sama a mám pocit že som pri tom drobcovi omladla. Problém má môj muž , dieťatko chcel / je to naše prvé dieťa / ale nevie sa dostať do otcovskej role.
Nemali sme problémy s otehotnením , proste sme to odkladali a rozhodnutie prišlo až v tomto veku. Nič neľutujem a som šťastná že ho mám. Keď som bola tehotná , mala som obavy či sa o také malé stvorenie dokážem postarať , ale ide to ako po masle :) a teraz vlastne neviem , čoho som sa obávala.
ema_ema
08.02.11,16:02
Ste veľmi zlaté, že ste si našli čas a odpovedali a viem, že každá odpoveď má v sebe kus pravdy a tiež si občas poviem, máme úver, budeme mať jeden príjem aj ked mám DNP aby som mala vyššiu materskú a ešte aj dieťa čo mi bude chodiť na strednú aj to beriem, že muž by mal najradšej svätý kľud,
ale zároveň je to aj taký dosť ťažký boj vo vnútri keď rozum aj srdce si tvrdí svoje a je ťažké sa rozhodnúť kto má prevahu. keby som išla rozumom do všetkého a kalkulačkou nebolo by nič z toho čo je dnes, nemala by som dcéru takú akú mám, ani by som nemala svoj byt, ani terajšieho manžela, dala som sčasti na rozum a sčasti na srdce vždy v pomere v akom som v danej chvíli cítila že takto to má byť, čas ako vždy ukáže s odstupom či sú naše rozhodovania správne.
Som v situácii ked som bola vydatá veľmi krátko a sama som bola s dieťaťom dlho veľmi dlho a nemám inú rodinu a tak tá túžba po rodine a začiť všetko to čo zažívajú bežne rodiny je pre mňa vzácne a veľmi po tom túžim, a dieťa podvodom som nechcela bol by to podraz pre manžela preto sme sa dlho o tom či sa snažiť o dieťa bavili lebo som chcela vedieť aj jeho názor a postoj, a konečné rozhodnutie som nechala na nom. samozrejme že sa bojím ako to dopadne po každej stránke ale takisto sa mohlo stať že by prišlo neplánovane alebo čokolvek iné.
Erika686
09.02.11,07:45
Ked po tom tak velmi tuzis, tak do toho chod:). Vsetko ostatne sa "zvezie" popri dalsom dietati ani nebudes vediet ako.
Niekedy az prilis spekulujeme a moze to byt na skodu ;)
Ale ten vnutorny boj dokonale poznam:);).