kalkulka
12.12.05,10:36
Zdravím všetkých poraďákov, potrebujem poradiť. V majetku firmy máme zaradené autá, ktoré slúžia na medzinárodnú prepravu. Nakoľko firma zatiaľ nevlastní koncesiu na spomínanú prepravu, prenajímame tieto autá prepravcovi, ktorý pre nás túto prepravu vykonáva. Máme s ním uzatvorenú zmluvu o prenájme hnuteľného majetku. Ide mi o to, či môže byť prepravcovi fakturované aj nižšie nájomné, ako sú trebárs naše náklady na uvedené vozidlá. /odpisy, poistné, cestná daň a pod./. V tomto prenájme nemáme zakalkulovaný žiadny zisk. Cena je stanovená iba na základe výšky našich nákladov. Chcem vedieť, či by to obstálo aj pred daňovou kontrolou.
kalkulka
13.12.05,07:53
Milý kolegovia, neriešili ste takýto alebo podobný prípad? Príjmem akúkoľvek diskusiu na túto tému. Iste máte skúsenosti, možno k niečomu spolu dospejeme. Nie sú to malé sumy. Prosím ozvite sa.
Zita5
13.12.05,08:34
Zdravím všetkých poraďákov, potrebujem poradiť. V majetku firmy máme zaradené autá, ktoré slúžia na medzinárodnú prepravu. Nakoľko firma zatiaľ nevlastní koncesiu na spomínanú prepravu, prenajímame tieto autá prepravcovi, ktorý pre nás túto prepravu vykonáva. Máme s ním uzatvorenú zmluvu o prenájme hnuteľného majetku. Ide mi o to, či môže byť prepravcovi fakturované aj nižšie nájomné, ako sú trebárs naše náklady na uvedené vozidlá. /odpisy, poistné, cestná daň a pod./. V tomto prenájme nemáme zakalkulovaný žiadny zisk. Cena je stanovená iba na základe výšky našich nákladov. Chcem vedieť, či by to obstálo aj pred daňovou kontrolou.


Skúsim podať môj názor .

Prenajímate autá na prepravu len za cenu skoro .....Vašich nákladov .
Neviem aký zisk dosahujete z prepravy, nemyslím tým z prenájmu áut, pretože to si objasnila v zadaní témy .

Pokiaľ by firma mala dostačujúci preukazáteľný zisk za rok 2005 , tak si myslím , že by nemalo z toho byť nič a kontrolou by to prešlo .
Ale ...... pokiaľ to firmu ťahá umelo do mínusu , tak by som bola opatrnejšia .

Neviem prečo nefakturujete prenájom za také náklady ako v skutočnosti máte + marža ? Toto mi je nie dosť jasné .
kalkulka
13.12.05,09:44
Firma má zo svojho výrobného programu dostatočný zisk. Z dôvodu exportu našej produkcie do krajín EÚ potrebujeme mať neustále zabezpečenú medzinárodnú prepravu. Preto, že prepravca nemal na to, aby kúpil ďalšie vozidlá, kúpili sme ich my a preto, že nemáme povolenie na medzinárodnú prepravu, prenajímame ich prepravcovi tak ako som uviedla vo výške nákladov bez zisku.
Zita5
13.12.05,09:50
Firma má zo svojho výrobného programu dostatočný zisk. Z dôvodu exportu našej produkcie do krajín EÚ potrebujeme mať neustále zabezpečenú medzinárodnú prepravu. Preto, že prepravca nemal na to, aby kúpil ďalšie vozidlá, kúpili sme ich my a preto, že nemáme povolenie na medzinárodnú prepravu, prenajímame ich prepravcovi tak ako som uviedla vo výške nákladov bez zisku.

Tak v tom prípade to bude OK . Máte zmluvu , kde máte dohodnuté platobné podmienky prenájmu a jednak i výšku prenájmu . Daniarov nebude zaujímať náklad na autá , pokiaľ budete vykazovať zisk a z toho aj následnú daň .:) ;)

Určite by som sa toho nebála , ak je to tak ako píšeš v dodatočnom príspevku .