Zdeno13
08.02.11,09:16
Som dochodca a teda neplatim odvody do zdravotnej poistovni ani do socialnej poistovni.
Mozem pracovat na dohodu, na konkretnej problematike. Aka je maximalna suma prijmu, aby som nebol povinny platit odvody do ZP a do SP.ffice:office" />

a) V roku 2011
b) V roku 2010
Dakujem
truch
08.02.11,08:22
Som dochodca a teda neplatim odvody do zdravotnej poistovni ani do socialnej poistovni.
Mozem pracovat na dohodu, na konkretnej problematike. Aka je maximalna suma prijmu, aby som nebol povinny platit odvody do ZP a do SP.ffice:office" />

a) V roku 2011
b) V roku 2010
Dakujem

Pri dohode maximálna suma príjmu nie je stanovená, dohoda je obmedzená len počtom hodín. Odvody z dohody sa neplatia, platí len zamestnávateľ. Pri príjme do 1/2 NČ je výhodné podať DP, aby sa preddavky na daň vrátili.
Zdeno13
08.02.11,09:24
Dakujem za odpoved. Upresnujem otazku: Predpokladam, ze zamestnavatel ma povinnost odvadzat do poistovni len, ak odmena prekroci urcitu sumu. Aka je tato suma?

Otazka sa netyka danovej oblasti, ale len poistovni.

Prijemny den
Zoltán Kovács
08.02.11,09:44
Dohoda o pracovnej činnosti, alebo vykonaní práce nezakladá povinnosť platiť odvody do zdrav.poist.
Zamestnávateľ odvádza do soc.poisť. úrazové a garančné poistenie. Limit nie je, teda ak odmena bude 1,00 euro, tak odvod sa počíta z toho.
veronikasad
08.02.11,10:15
Dakujem za odpoved. Upresnujem otazku: Predpokladam, ze zamestnavatel ma povinnost odvadzat do poistovni len, ak odmena prekroci urcitu sumu. Aka je tato suma?

Otazka sa netyka danovej oblasti, ale len poistovni.

Prijemny den
Príjmy zo závislej činnosti na základe dohod nepodliehajú odvodom do ZP a SP zo strany zamestnanca. Zamestnávatel platí len garančné a úrazové poistenie.

Výška príjmu u študentov a dôchodcov, ani pri súbehu zamesnania alebo výkonu SZČ s dohodou nie je obmedzená, príjem sa nezahrňa do RZZP. (Študenti do 25 rokov a dôchodcovia RZZP nepodávajú)