tinkas
08.02.11,09:46
Ak si chce sro-čka zriadiť prevádzku (kanceláriu) mimo sídla spoločnosti, čo je potrebné urobit? Ďakujem...
tinkas
09.02.11,05:39
neviete mi nikto poradiť?
KEJKA
09.02.11,06:07
najskôr musí nájsť priestory, potom spísať nájomnú zmluvu.
prevádzka sa do OR nezapisuje, stačí ohlásiť ma MÚ
prípadne zaviesť Inšpekčnú knihu a otváracie hodiny?
adam
09.02.11,06:40
Inšpekčná kniha sa už nevyžaduje. Oznámiť prevádzku aj na živnostenský úrad, MÚ schvaľuje otváracie hodiny a otvorenie prevádzky. Je potrebné i schválenie prevádzky od hygieny.
tinkas
09.02.11,06:52
no idete o to,,,ze szčo si založil sro-čku....ako szčo mal sídlo v meste trvalého bydliska ale prevádzku (čiže kanceláriu) mal v inom meste...to isté chce teraz spraviť aj s sro-čkou...nechce žiadnu prevádzku (otváracie hodiny a pod.) ....ma projekciu a kanceláriu chce mat v meste a nie v sídle spoločnosti....čiže to zrejme nemôže byť také komplikované (čo sa týka hygieny a pod.)....neviem či to treba ohlásiť aj na Du?
adam
09.02.11,13:39
Na ŽÚ treba nahlásiť otvorenie každej prevádzky, otváracia doba je myslím v projekčnej kancelárii tiež, veď ju budú klienti navštevovať, či nie? Či na otvorenie kancelárie treba povolenie od hygieny, neviem. Vyjadrí sa snáď niekto, kto kanceláriu zriaďoval. A na DÚ, by sa to malo hlásiť za akým účelom?