Lukáš 142
08.02.11,11:16
Potreboval by som poradit ako mozem vytvorit bootovatelnu SD kartu, potreboval by som aby sa jeden soft hned spustil po restarte PC z SD karty. Vopred dik za odpovede.
TomasHC
08.02.11,10:43
1) musi to podporovat BIOS
2) musis na tu SD kartu dat nejaky OS (DOS?)
Lukáš 142
08.02.11,10:50
1) musi to podporovat BIOS
2) musis na tu SD kartu dat nejaky OS (DOS?)

Ok. Inak nevies ci je mozne vytvorit bootovatelne CD aj z pouziteho CD, myslim tym to, ze to CD ma urcitu cst zaplnenu inymi datami.

Pri tom BIOSE sa mi zda, ze nepodporuje bootovanie z USB, pretoze v nastaveniach BIOSU som to nenasiel. A preco musi SD karta obsahovat OS? Ved napr. CD ho tiez neobsahuje a ide z neho bootovat.
Stefan2005
08.02.11,11:12
...A preco musi SD karta obsahovat OS? Ved napr. CD ho tiez neobsahuje a ide z neho bootovat.

Bootovanie počítača je proces zavádzania operačného systému pri zapnutí alebo reštartovaní počítača. Takže aj bootovateľné CD musí obsahovať (určitú časť) OS.
TomasHC
08.02.11,12:43
Ok. Inak nevies ci je mozne vytvorit bootovatelne CD aj z pouziteho CD, myslim tym to, ze to CD ma urcitu cst zaplnenu inymi datami.

Pri tom BIOSE sa mi zda, ze nepodporuje bootovanie z USB, pretoze v nastaveniach BIOSU som to nenasiel. A preco musi SD karta obsahovat OS? Ved napr. CD ho tiez neobsahuje a ide z neho bootovat.

1) pouzite CD, ak myslis CD-R, tak urcite nie, CD-RW samozrejme ano :)
2) OS spusta programy, resp. program potrebuje OS - preto. A bootovacie CD samozrejme OS obsahuje.

Je to cele trochu zlozitejsie, ale pre pochopenie staci.
KoxXxo
08.02.11,13:18
Určite bootovatelnú kartu? Nechceš iba nejaký autorun?
jeronimo1102
20.02.11,21:51
popis konkretne co si predstavujes pod tym "bootovatelna SD karta!co od toho cakas apod.ak chces len spustit neaky program hned po starte PC, tak treba vytvorit najprv subor "autorun.inf" a a aj ten dotycny soft dostat do ponuky "po spusteni". skus pogooglit, urcite najdes co potrebujes
alabut
21.02.11,08:31