Tita
08.02.11,11:46
Prosím vás potrebujem si ujasniť veci. Sme sro, neplatcovia DPH, zaoberáme sa vyrábaním webov.
Konateľ mi "spríjemnuje" prácu nákupmi obrázkov a roznych hotových šablón pre weby. Tieto nákupy realizuje firemnou kartou cez internet, ide však o nákupy dolároch z tretích krajín.

Máte niekto skúsenosť s danými firmami??
IStockphoto - Canada, má aj uvedené UStID: EU826013185
4Templates.com - USA
a Envato - Austrália

DPH som nesledovala, daňové priznania som robila len z faktúr od firmy Google, za nákup služieb z členských štátov.

Tieto faktúry a objednávky z tretích krajín sú ok?

konktretne IStockphoto mal doteraz fakturu na nej aj uvednú daň 19%, z ktorou sme mu uhradili celu sumu.
ale posledne nam poslali fakturu už bez DPH a aj ked je to firma z Canady, dole uvadzajú ze dan máme poriesiť v našej krajine....
Mám ich brať ako členský štát na základe toho ID? danový úrad ho nepozná...
Prosím poradte mi, som zúfala:(((
Tita
08.02.11,14:13
Nikto????
doplním čo ma zneisťuje:
Par. 69 - osoby povinné platiť daň správcovi dane:
2, Zdan.osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania, ...v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službách uvedených v p.16 ods.1až4,10a11 a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku.

Potom už je preškrnuté: "zdan.osoba nieje povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom."
Takže doteraz sa sledovalo či je dodávateľ platiteľ a teraz už je to jedno, daň treba vyrátať a odviesť aj z dodaných služieb a tovarov z tretích krajín?????
KEJKA
08.02.11,14:25
IStockphoto - Canada, má aj uvedené UStID: EU826013185..........
nemá pobočku v EU, resp. nie je v rámci EU registrovaná?
ja by som to vzhľadom na odvolávku dodanila, ale môžeš si to overiť na drsr.sk....EU826013185
Tita
08.02.11,14:26
IStockphoto - Canada, má aj uvedené UStID: EU826013185..........
nemá pobočku v EU, resp. nie je v rámci EU registrovaná?
ja by som to vzhľadom na odvolávku dodanila, ale môžeš si to overiť na drsr.sk....EU826013185

neviem tam zadat EU :(
Tita
08.02.11,14:33
A čo USA a Austrália...??

Z týchto krajín je veľmi ťažké zohnať doklady...mám len mailové objednávky,
kde vidím že im mam uhradiť xy USD:((((
ale o dani tam nevidím nič doležité.


Miestom dodania je u virt. služieb takéhoto typu ich krajina (USA, Austrália) pokiaľ tomu správne rozumiem. Čiže daň platia oni a nie ja, či?
KEJKA
08.02.11,14:38
neviem tam zadat EU :(
čo kam?
neberie ti celé číslo?
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=SK
............vyskúšala som, na tomto linklu je to podľaCŠ EU, takže tam to nejde.
Zadaj si dopyt, alebo dodaň.
Tita
08.02.11,15:01
A čo USA a Austrália...??

Z týchto krajín je veľmi ťažké zohnať doklady...mám len mailové objednávky,
kde vidím že im mam uhradiť xy USD:((((
ale o dani tam nevidím nič doležité.


Miestom dodania je u virt. služieb takéhoto typu ich krajina (USA, Austrália) pokiaľ tomu správne rozumiem. Čiže daň platia oni a nie ja, či?

Kejka, vidim tvoj suhlas. čiže s tym miestom dodania mam pravdu?
Aj ta firma Istockphoto je v podstate ten isty princip - kupujeme si službu - kredity na sťahovanie obrazkov, tiež to mám brať že miestom dodania je Canada?
Tita
08.02.11,15:03
čo kam?
neberie ti celé číslo?
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=SK
............vyskúšala som, na tomto linklu je to podľaCŠ EU, takže tam to nejde.
Zadaj si dopyt, alebo dodaň.

Ano tou otazkou som myslela,ze na overovani icdph neviem zadať skratku EU...
KEJKA
08.02.11,15:39
A čo USA a Austrália...??

Z týchto krajín je veľmi ťažké zohnať doklady...mám len mailové objednávky,
kde vidím že im mam uhradiť xy USD:((((
ale o dani tam nevidím nič doležité.
Miestom dodania je u virt. služieb takéhoto typu ich krajina (USA, Austrália) pokiaľ tomu správne rozumiem. Čiže daň platia oni a nie ja, či?no súhlasom som myslela, že ty ako neplatiteľ DPH neriešiš tretie krajiny.
§7a sa týka iba EÚ.
A zrejme aj tretie krajiny to takto majú vyriešené.
Tita
08.02.11,16:09
Niesom teda osoba povinná platiť daň podľa par.69?? a zdovodnim si to tým, že miesto dodania je tretia krajina? Viac ma netrápi?
Jedine ta faktura Istock, nakolko tam je to ID EU... ma zaujíma z dovodu, že ju možno mám posudzovať ako z členskej krajiny?? a dodaniť!!? ano?

aleeeeeeee, rozmýšľam , že v tom asi rozdiel nebude, pretože, tiež by to bolo s miestom dodania služby nie v tuzemsku:(((
Takže neviem o čo sa oprieť a ako si odovodniť, že z tretích krajín nemusím dodaňovať.
Tita
08.02.11,18:51
...tak napísala som dnes dopyt na drsr, som zvedavá, dám vedieť..
Kája.
08.02.11,20:34
Skúsim napísať svoj názor. Podľa môjho názoru služby o ktorých hovoríte spadajú pod § 15, ods. 1. Vy nemáte povinnosť registrácie podľa § 7a - ten rieši len služby v rámci členských štátov. Ale ste osobou povinnou platiť daň podľa §69, ods. 3, nakoľko ste zdaniteľnou osobou podľa § 3.
KEJKA
08.02.11,21:16
Skúsim napísať svoj názor. Podľa môjho názoru služby o ktorých hovoríte spadajú pod § 15, ods. 1. Vy nemáte povinnosť registrácie podľa § 7a - ten rieši len služby v rámci členských štátov. Ale ste osobou povinnou platiť daň podľa §69, ods. 3, nakoľko ste zdaniteľnou osobou podľa § 3.
áno, tak nejako. Tretie štáty nerieši §7a. Zadávateľka je sro-neplatiteľ. takže som to zjednodušila, až som napísala hlúposť.
Je registrovaná podľa §7a - to platí na EU. Spomína Google, takže registrovaná byť musí.
Tým pádom sa na ňu vzťahuje spomínaný §69/3
(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
Otázka - ide o služby spadajúce pod §15/1?
Ako si vysvetliť §16, ods14, resp.16-17?
Kája.
08.02.11,22:14
Aj keby nebola registrovaná podľa § 7a je povinná podľa §69, ods. 3. platiť daň z prijatých služieb z tretích krajín. §69, ods.3 hovorí zdaniteľná osoba (§3, ods. 1 - zdaniteľná osoba je každá osoba, ktorá vykonáva ekonomická činnosť) a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je registrovaná podľa §7a (§3, ods. 4 hovorí o tom kto je nezdaniteľná osoba).
Kája.
08.02.11,22:30
áno, tak nejako. Tretie štáty nerieši §7a. Zadávateľka je sro-neplatiteľ. takže som to zjednodušila, až som napísala hlúposť.
Je registrovaná podľa §7a - to platí na EU. Spomína Google, takže registrovaná byť musí.
Tým pádom sa na ňu vzťahuje spomínaný §69/3
(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
Otázka - ide o služby spadajúce pod §15/1?
Ako si vysvetliť §16, ods14, resp.16-17?


§16, ods.14, resp. 16-17 hovoria o poskytnutí služby zdaniteľnou osobou mimo územia EU, dodaných inej ako zdaniteľnej osobe.
Tita
23.02.11,19:09
Došla mi odpoveď z drsr.
..niečo podobné som čakala, že to bude kopa paragrafov, nič konkrétne a nebudem sa z toho vedieť vysomáriť :) Ja asi niesom stvorená na lúštenie zákonov. Prosím vysvetlite mi to prakticky, ak viete.


Váš dopyt:
Dobrý deň, ako má postupovať s.r.o., ktorá nakupuje službu z tretej krajiny?
- Ide o obrázky, dizajny, ktoré následne využíva pre tvorbu internetových stránok.
Tieto služby sú fakturované firmou IStockphoto - sídlo Canada
Doteraz boli faktúry od tejto firmy uvedené s vyčíslenou DPH.
Ale posledne došla faktúra bez DPH.
Firma IStockphoto má na fa uvedené UStID: EU826013185
Neviem toto číslo preveriť.
Sro nieje platca DPH.
Má povinosť vyrátať a odviesť daň z tejto služby, akoby to bola služba prijatá z členských štátov?
Alebo ide o službu z tretích krajín? Ako má postupovať v tom prípade?


ODPOVED Z DRSR:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Dodanie služby je predmetom dane v tom štáte, kde je miesto dodania služby. Miesto dodania služby je upravené v § 15 a v § 16 zákona o DPH č. 222/2004 Z.z. v z.n.p. Miesto dodania sa určí podľa odseku 1 alebo 2 § 15, ak § 16 neustanovuje inak. Podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH je zdaniteľná osoba povinná platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku. Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica v zmysle zákona 150/2001 Z.z. o daňových orgánoch poskytuje informácie daňovým subjektom o ich právach a povinnostiach vo veciach daní , ktoré sú všeobecného charakteru a ktoré sú využiteľné pre široký okruh daňových subjektov. V jeho kompetencii nie je posudzovanie správnosti postupu platiteľa pri uplatňovaní DPH v jednotlivých konkrétnych obchodných prípadoch.
KEJKA
23.02.11,19:15
takže sa vyhli odpovedi.
Tita
23.02.11,19:33
Asi tak:( blbý systém. Kto mi poradí, ak nie oni:(((((((((((((((((((... a teraz stojím pred papiermi, a neviem ako urobiť danove, mám na to 1 den :mee:
Mám pred sebou dve faktury Google, tie postarom zratam a vyratam daň v r.11,12 daňového priznania.
Ale v januári sme zase cez IB kupili obrázok z Austrálie...čo s tým, ani srnka netuší. Budem to asi ignorovať, ako ste mi radili na začiatku, neviem fakt, neviem.
KEJKA
23.02.11,21:43
ja som ignorovala.....TEXAS, AUSTRALIU aj iné.
Kája.
24.02.11,00:01
Môj názor zdaňovať.
Tita
24.02.11,06:36
...zle som pozrela, v januári máme pre zmenu obrázok - internetovú službu z USA, ale ani poriadne faktury k tomu niesu, ich zaujíma len mailova adresa - na nej je konateľ, heslo, a už len suma v dolároch:( to je celé....
Neviem ani ako to do toho danoveho dopísať kebyže. Zatial som tam dala len Google.
Vy by ste fakt zdanovali tie sluzby s USA?
Leila
24.04.11,19:49
suhlasim, ze zdanovat vsetko podla par. 69 ods.3. Ja mam tiez fa z USA za domeny a rozne sluzby, len stiahnute a platene len kreditkou. Uz som to riesila v nejakej teme.
Tita
25.04.11,07:06
Ach jaj:( nedala som to do daňových priznaní, ktoré som doteraz posielala ako platca DPH podľa par. 7a,.
1, Ale od 1.4.2011 sme sa stali platcami DPH, takže tieto služby z členských štátov, ale aj z tretích krajín budem dávať do DP -ako samozdanenie?...čím výsledne budem z nich platiť 0€ ?..
2, a čo staré obdobia? ked som posielala daňové priznania len z dodania služieb členských štátov. vyrátala a zaplatila daň. Tretie krajiny som nechávala tak...:(
mám robiť opravné:(???? či už nechať tak ....neviem čo mám robiť, myslela som, že to robíme dobre. Našla som aj také aj také názory a som z toho riadne dopletená :(
Leila
25.04.11,19:14
Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods.8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu /§ 69 ods.3 citovaného zákona/. V prípade, ak platiteľ dane prijal službu / § 15 ods.8 citovaného zákona/ od zahraničného podnikateľa z tretieho štátu má povinnosť samozdaniť túto službu. Platiteľ dane má nárok na odpočítanie dane po splnení podmienok vymedzených v ustanovení § 49 - 51 citovaného zákona.

Ja to robim takto (dufam ze dobre):
Clenske staty EU, platcovia DPH - riadok 7,8 DP
Tretie krajiny - r. 11,12
ucetni_fantozzi
25.04.11,20:26
tieto sluzby sa samozrejme zdanuju podla §69 - priznanie. kedze malo ist o sluzbu prijatu v 01/2011 je aj tak uz oneskorene - vid §78 ods. 3 - malo byt podane mesacne...
Tita
26.04.11,05:29
Ak sme ako platcovia podla 7a podávali DP mesačne a od 1.4. sme sa zaregistrovali ako dobrovolní platcovia normálne podla par 4 a zaškrtli v žiadosti podávanie DP štvrťročne, tak nevadí, že už nebudeme služby z členských štátov zdaňovať mesačne ale spolu všetko štvrťročne, že?
Leila
26.04.11,06:49
jasne ze stvrtrocne :-)
Tita
26.04.11,06:57
dík:) idem si ešte raz prebehnúť tie paragrafy...lebo už som to stokrát čítala a neviem či to nebude tak, že služby ktoré nakupujeme my, nepatria do tých paragrafov, a nemusela by som ich zdaňovať:) Kiež by to tak bolo
Ak niekto máte skúsenosť, len pripomeniem, už som to asi dávnejšie spomínala, že ide o internetové služby - keď naša firma nakupuje určité kredity na sťahovanie obrázkov a dizajnov z netu od zahraničných firiem. (z USA,Austrálie...)
JankaO
26.04.11,07:27
Plne súhlasím s príspevkom 24 od Leily - čo sa týka postupnosti krokov a vysvetleniu zákona o DPH, aj s vyplnením v riadkoch DP.
KEJKA
26.04.11,11:27
prečo služby 7,8? tie sa týkajú tovaru, nie služieb.
Leila
26.04.11,19:12
ano Kejka ma pravdu, ospravedlnujem sa ... v rychlosti som asi napisala blbost

riadok 7,8 - napr. ak nakupujem krabicovy software ... v tejto suvislosti ma to napadlo
Tita
10.05.11,11:51
suhlasim, ze zdanovat vsetko podla par. 69 ods.3. Ja mam tiez fa z USA za domeny a rozne sluzby, len stiahnute a platene len kreditkou. Uz som to riesila v nejakej teme.

Ahoj nevieš si prosím spomenuť kedy kde a prilepiť aj sem tuto temu?
Nepotešilo ma to zdanovanie...neviem si predstaviť či všetky danové za celý rok aj dačo prerabať:((( a dodanovať usa....
a stale nemam istotu, pretože aj niekde tu na porade som čítala odsúhlasený názor, že su to služby ktoré sa považuju za sluzby s miestom dodania v usa a podobne, nie v tuzemsku.
Tita
10.05.11,11:52
ano Kejka ma pravdu, ospravedlnujem sa ... v rychlosti som asi napisala blbost

riadok 7,8 - napr. ak nakupujem krabicovy software ... v tejto suvislosti ma to napadlo

Takže potom to má byť v jednom riadku spolu ? členské aj tretie krajiny? ak sme platcovia?
tibor1000
24.08.11,07:32
Dobry den,prosim Vas,stretli ste sa s takymto problemom?
faktura zo štatu mimo EU,vystavena v švajč.frankoch
po prepočte na Eur-vypočitam DPH 20%
no colny dlh je rozdiel vyše 100 Eur

ked sa na to podrobnejsie pozeram-vychadza mi to z dovodu
JCD vystavili 8 dni po fakture,takze aj iny vymenny kurz..
malo by to byt v poriadku?
učtujem v JU, fakturu normalne zauctujem,prepočitam kurzom,JCD zauctujem taky aky mam,aj ked mi po prepočte nesedi?

dakujem vopred moc za radu
KEJKA
24.08.11,07:36
faktúru účtuješ podľa svojho kurzu a DPH+clo účtuješ podľa JCD, nie podľa tvojho prepočtu.
Colnica používa inak kurzy ako ty - jeden rovnaký kurz za mesiac/tuším to takto zostalo/. Tiež základ pre DPH zvyšuje napr. o clo, ale môžu tam byť aj iné položky - pozri JCD.
tibor1000
24.08.11,07:58
faktúru účtuješ podľa svojho kurzu a DPH+clo účtuješ podľa JCD, nie podľa tvojho prepočtu.
Colnica používa inak kurzy ako ty - jeden rovnaký kurz za mesiac/tuším to takto zostalo/. Tiež základ pre DPH zvyšuje napr. o clo, ale môžu tam byť aj iné položky - pozri JCD.

dakujem Kejka
ja som fakturu zauctoval ako normalnu zahraničnu fakturu,teda kurz berie z predchadzajuceho pracovneho dna..
nie ako jeden kurz na cely mesiac,to počujem prvy raz,hm :confused:
KEJKA
24.08.11,08:03
zaúčtoval si správne, o jednotnom kurze som písala len v súvislosti s colnicou.
tibor1000
25.08.11,17:25
prosím Vás,ešte uvažujem
colný dlh je v JÚ - prevádzková réžia
takže tu nepostupujem ako pri samozdanení-že DPH na vstupe a na výstupe
takže colný dlh mi vlastne zvyšuje cenu tovaru?
rozumiem tomu správne-alebo ešte v daňovom priznaní DPH mám uplatniť odpočet colného dlhu?
KEJKA
25.08.11,17:33
pri 3.krajinách nerobíš samozdanenie.
faktúra - účtuješ bez DPH, tak ako si dostal.
JCD - účtuješ clo - zvýšiš cenu tovaru, majetku
a účtuješ DPH na vstupe. Po zaplatení colného dlhu si túto DPH môžeš odpočítať.
tibor1000
26.08.11,06:08
pri 3.krajinách nerobíš samozdanenie.
faktúra - účtuješ bez DPH, tak ako si dostal.
JCD - účtuješ clo - zvýšiš cenu tovaru, majetku
a účtuješ DPH na vstupe. Po zaplatení colného dlhu si túto DPH môžeš odpočítať.

Kejka,prosím,a ako to uvádzam do daňového priznania DPH?
colný dlh tam neuvádzam?
a kam uvediem odpočet CD,teda akoby DPH?
Dakujem moc
KEJKA
26.08.11,06:21
CD = clo+DPH
ak je clo=0
tak CD=DPH, ale v takom prípade hovorme naozaj o DPH a nie o CD.
Zaplatenú DPH uvedieš klasicky v tlačive DPH na riadku pre odpočítanie DPH - r.25
nárok vzniká dľa§49
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.
podľa §51d)
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
=========================
pri dovoze, t.j. 3.krajiny nerobíš samozdanenie, nemáš DPH na výstupe.
tibor1000
28.08.11,08:05
CD = clo+DPH
ak je clo=0
tak CD=DPH, ale v takom prípade hovorme naozaj o DPH a nie o CD.
Zaplatenú DPH uvedieš klasicky v tlačive DPH na riadku pre odpočítanie DPH - r.25
nárok vzniká dľa§49
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.
podľa §51d)
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
=========================
pri dovoze, t.j. 3.krajiny nerobíš samozdanenie, nemáš DPH na výstupe.
Ďakujem moc,uz mi je to uplne jasne:)
SPECTRUM
28.11.11,09:26
Mám samozdaniť faktúru z USA za nákup licencie cez eshop, kde už je vyčíslená 20% DPH ? Samozdaňuje sa suma bez DPH ? Do ktorých riadkov DPH sa uvádza suma ? Aj suma bola uhradená vrátane DPH. Ja som z tohto nešťastná :( . Poradí mi niekto ?
KEJKA
28.11.11,10:41
máš registráciu podľa §7a Z_DPH?
alebo podľa §4?
objednával si ako podnikateľský subjekt? alebo ako súkromná osoba?
Totiž ten nákup mal byť bez DPH, preto sa pýtam.
SPECTRUM
28.11.11,11:12
máš registráciu podľa §7a Z_DPH?
alebo podľa §4?
objednával si ako podnikateľský subjekt? alebo ako súkromná osoba?
Totiž ten nákup mal byť bez DPH, preto sa pýtam.
Sme platci DPH podľa §4, sme s.r.o.-čka a budeme to fakturovať dalšej s.r.o.-čke - platcovi DPH.
Ak už je to takto aj s tou vyčíslenou DPH, tak tá bude nákladová položka a základ dane samozdaním ?
KEJKA
28.11.11,11:27
podľa mňa mala byť faktúra bez DPH, museli ste to nesprávne objednať. Samozdanenie základu služby vás neminie, DPH si odpočítate. Ale DPH 3.krajiny nebude daňový náklad.
SPECTRUM
28.11.11,11:42
podľa mňa mala byť faktúra bez DPH, museli ste to nesprávne objednať. Samozdanenie základu služby vás neminie, DPH si odpočítate. Ale DPH 3.krajiny nebude daňový náklad.

Šéf rád surfuje a objednáva kadetade. Účtovníčka nech si poradí :( Okej, dakujem za radu, tak samozdaním základ dane a vyčíslená DPH na faktúre je daňovo neuznaná. Ďakujem moc, si zlatá :)
Leila
28.11.11,11:55
aj ja to samozdanujem z celej sumy vratane DPH a bez naroku na odpocet. Z USA nikdy nemam fa bez DPH, aj tie ich VAT cisla su take zvlastne, ze sa nedaju overit. Doteraz nam nikto nic nevytkol.
KEJKA
28.11.11,12:12
aj ja to samozdanujem z celej sumy vratane DPH a bez naroku na odpocet. Z USA nikdy nemam fa bez DPH, aj tie ich VAT cisla su take zvlastne, ze sa nedaju overit. Doteraz nam nikto nic nevytkol.
určite je zbytočné dodaňovať DPH, stačí cenu služby, tovaru = základ dane.
topper1
14.12.12,08:12
Ahojte,

poskytujeme služby do EU aj mimo EU, ide o technické služby, v oboch prípadoch faktúrujeme bez DPH. Vo faktúrach uvádzame odkaz na §15 zákona o DPH a teda miesto dodania služby je sídlo odberateľa. Máme ale kontrolu na DPH, faktúry v rámci EU sú v poriadku, ale faktúry do tretích krajín sa im nepáčia, vraj ten odkaz na §15 sa im nepáči a chcú vedieť na základe akého ustanovenia faktúrujeme bez DPH. No ja si myslím, že práve na základe toho paragrafu 15 a ten sa týka aj tretích krajín, je to tak? Ak dodávame zdanitelnej osobe platí §15 a teda bez DPH a ak nezdaniteľnej osobe mimo EU tak plati §16, ods. 16 a 17, keďže ide o technické služby. Prosím vás o potvrdenie alebo vyvrátenie môjho názoru. dakujem
topper1
17.12.12,10:07
prosím nevie niekto poradiť?
Majkas
08.01.13,16:28
Slovensky neplatca DPH -je zareg.len podla §7a, chce vystavit fa za sluzbu (uverejnenie inzercie) firme v USA ,
jednoducho vystaví fa bez DPH a hotovo ?, ked nie su platci podla §4 tak asi len tak ???
Majkas
09.01.13,06:56
Poraďte prosím
Majkas
09.01.13,09:36
Posuvam - vid.prisp.52
Majkas
09.01.13,13:33
nikto nemá čas ?
topper1
10.01.13,07:44
Slovensky neplatca DPH -je zareg.len podla §7a, chce vystavit fa za sluzbu (uverejnenie inzercie) firme v USA ,
jednoducho vystaví fa bez DPH a hotovo ?, ked nie su platci podla §4 tak asi len tak ???

Regaujem na vašu otazku aj na váš odkaz v mojom profile. Výsledok kontroly na DPH nám bol oznámený práve dnes a fakturácia služieb do tretích krajín bez DPH bola nakoniec v poriadku aj ked zo začiatku protestovali. Takže faktura bez DPH.
Majkas
10.01.13,10:39
Dakujem velmi pekne za odpoved, tiež si myslím že je to v poriadku.