Zuzka2510
08.02.11,12:30
Dobrý deň. Prosim Vas chcela by som sa len opýtať či je možné skratiť na cca 1 mesiac prac. pomer. Zamestnanec ma uzatvorený prac. pomer na 40 hod. týždenne ale na 1 mesiac potrebujeme, aby pracoval napr 20 hod.týždenne, da sa to nejako písomne spraviť? a podľa akého § sa mam ako zamestnavateľ držať, ak by nahodou došlo k niečomu? Samozrejme že aj odvody by sa zaplatili z toho kratšieho prac. času a po uplynuti tejto doby sa prac. pomer upravi na tých 40 hod. týždenne. Potrebuje to hlavne zamestnanec a ja ako zamestnvateľ nechcem porušiť žiaden zakon. Ďakujem pekne
Zuzka2510
08.02.11,12:43
Môžem sa prosim obratiť na § 49 ods. 2 Zákonníka práce? Spravím len dodatky k zmluve a podľa mňa by to takto aj mohlo zostať. Môže mi to niekto prosím potvrdiť? Ďakujem pekne.
Tweety
08.02.11,12:45
Môžem sa prosim obratiť na § 49 ods. 2 Zákonníka práce? Spravím len dodatky k zmluve a podľa mňa by to takto aj mohlo zostať. Môže mi to niekto prosím potvrdiť? Ďakujem pekne.
Áno, stačí na ten jeden mesiac urobiť dodatok, a je to vybavené.
§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok
Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
Zuzka2510
08.02.11,12:48
Ďakujem pekne.