tamca
08.02.11,14:28
Ahojte,
Prosim Vas, ma niekto skusenost s tym, ak je treba davat do vyplaty 1%VC auta, ale auto je kupene v CZK? mzdu mam tiez v CZK, tu kazdy mesiac prepocitavam podla kurzu NBS, ale co s tym zdanovanim auta?
je spravny postup vypocitat si 1% v ceskych korunach a potom kazdy mesiac pouzit iny kurz, alebo sa stanovi nejaky kurz na zaciatku roku a tu sumu potom pouzivam pocas celeho roku.??????????????
dakujem za radu.
KEJKA
08.02.11,14:33
ak máš mzdu v CZK, aj auto je v CZK...účtuješ org.zložku, či čo?
Potom už len účtuješ mzdu ako takú. 1% v CZK je konštanta.
tamca
08.02.11,14:41
no je 1% konstanta, ale v CZK, a ja prepocitam hrubu mzdu na eur, a potom uz ratam v eurach podla slovenskej legislativy takze aj to 1% musim dostat nejakam sposobom na eura, ale neviem ako.
KEJKA
08.02.11,14:44
a kam preboha dávaš to 1%?
ved je to len kvôli zdaneniu, či nie?
JA to totiž nikde neúčtujem, je to len v mzde.
aktuálnym kurzom prepočítam len HM, ČM, odvody, daň.....
Teda ak sa bavíme o účtovníctve.
Pokiaľ máš mzdu v CZK, tak som predpokladala, že ju v CZK aj vypočítavaš.
tamca
08.02.11,14:52
no ja potrebujem prave spracovat mzdu.
Firma je ceska azamestnanci v nej slovaci, takze zmluvu maju na CZK, tu prepocitam kurzom na EUR a potom ju v EURach pocitam.
tamca
08.02.11,14:53
a potrebujem tam dat kazdy mesiac aj auto a tu neviem akym kurzom prepocitavat.
tamca
08.02.11,14:55
k
KEJKA
08.02.11,14:58
spracuj ju v CZK, ved sama si zadala, že mzda je v CZK.
a ak to neprichádza do úvahy, tak všetky zložky mzdy prepočítaš na EUR rovnakým kurzom, tým pádom sa ti hodnota 1% v EUR bude meniť.
my máme org.zložku v ČR, mzdy sp v CZK aj počítané aj vyplácané......
tamca
08.02.11,14:59
g
tamca
08.02.11,15:02
ale toto je asi prave naopak pripad, to neni org.zlozka nasa v cechach, ale ceska tu na slovensku, zamestnanci slovaci, zmluvy sice na mzdu v CZK, ale inak dovody dane, spracovanie podla slovenskej legislativy.
tamca
08.02.11,15:03
a to prave neviem ci to ma logiku ze 1% auta bude vlastne kazdy mesiac ina suma, ci je to spravny postup.alebo sa ja neviem da kurz 1.1. a ten bude pri prepocte auta stale.
tamca
08.02.11,15:08
a este dotaz trosku mimo temy, co robim zle ked na stranke porady ked si takto spolu piseme nevidim odpovede? ja musim vzdy pozriet na mail a ked tam vidim odpoved tak odpisem v porade aj ja a az ked to odoslem ukaze sa mi vasa sprava.
:-( asi nestlacam nieco co by som mala....
tamca
08.02.11,15:11
a neviem ci je spravne ked sa 1% bude menit kazdy mesiac, ci sa nema pouzit nejaky kurz zaciatko roka a potom sa drzat len toho.
KEJKA
08.02.11,15:36
a este dotaz trosku mimo temy, co robim zle ked na stranke porady ked si takto spolu piseme nevidim odpovede? ja musim vzdy pozriet na mail a ked tam vidim odpoved tak odpisem v porade aj ja a az ked to odoslem ukaze sa mi vasa sprava.
:-( asi nestlacam nieco co by som mala.... hm asi nie.
ja som si dala nastavenia tak, aby som práve nedostávala notifikácie do mailu. A zobrazujem si najnovšie príspevky, takže ked si takto píšeme, tak aj táto téma ako "živá" je na začiatku zoznamu.
A možno ma máš "vypnutú" čo ani neviem ako sa dá, ale značí, že som pre teba nežiadúca.:) S týmto problémom sa obráť na admina, netuším o čo ide.


a neviem ci je spravne ked sa 1% bude menit kazdy mesiac, ci sa nema pouzit nejaky kurz zaciatko roka a potom sa drzat len toho.
ja si zasa nemyslím, že by to mala byť konštanta, ked aj plat v CZK sa mení každý mesiac po prepočte na EUR, alebo ty si myslíš, že áno?
Ked sa tak nad tým zamýšľam, tak má aj tvoj názor logiku v zmysle ešte jedného tvojho príspevku, že ide o zam-cov v SR.
Ak tu vedieš účtovníctvo v SR podľa slov. legislatívy, tak aj to auto je možno v majetku v EUR a potom má logiku 1% = konštanta.
Ak však je auto len v CZ, tak trvám na svojom pôvodnom stanovisku.
Samozrejme - môžeš mať iný názor a riešiť to podľa svojho.
Hádam sa pridá do diskusie aj niekto ďalší.
tamca
08.02.11,15:41
k
tamca
08.02.11,15:44
teraz neviem ci som ta pochopila dobre, podla teba teda, by som si mala vypocitat 1%VC z auta v CZK a potom tuto sumu kazdy mesiac prepocitavat kurzom tak ako hrubu mzdu?
tamca
08.02.11,15:47
zas ked nad tym rozmyslam je to najspravodlivejsie vzhladom na to, ze predsa aj hruba mzda sa meni podla toho ako skace kurz, tak preco nie 1%.................
tamca
08.02.11,15:59
kejka a mozem este z ineho sudka trosku ked si uz kecame?
Na fa. je text: "dodanie a montaz nabytkovych dielov" a suma okolo 2000 EUR.
dat to podla teba jednorazovo do nakladov, alebo odpisy?