Grincho
08.02.11,14:31
Zdravim,

chcem sa spytat, ked som student denneho studia VS a cely rok 2010 som pracoval na plny uvazok, mozem poziadat o vratenie casti dane? Zarobok bol vyssi ako ako je polovica celoročnej nezdaniteľnej čiastky základu dane.

Dakujem.
JarkaL
08.02.11,13:41
Nemal si podpísané vyhlásenie k zdaneniu? Neuplatňoval si si nezdaniteľnú časť?

Ak nie, požiadaj o ročné zúčtovanie a niečo Ti vrátia späť. Máš nárok na celú NČ.
martinez
08.02.11,13:44
Treba si podat danove priznanie... narok na uplatnenie nezdanitelnej casti ZD na danovnika mas.... takze vsetko zavisi od vysky Tvojho prijmu.. ak Ti vyjde dan nula, mozes poziadat o vratenie dane...
Grincho
08.02.11,14:23
Minuly rok som podpisoval vyhlasenie na zdanenie prijmov fyzickych osob zo zavislej cinnosti (oplati sa mi to ako studentovi aj tento rok podpisat / nepodpisat / nezalezi?).

Vypocet dane a rocne zuctovanie mi vykona zamestnavatel, akurat idem vyplnit ziadost a budem si uplatnovat narok

- na tieto ďalšie nezdaniteľné časti základu dane [§ 11 ods. 4 písm. a), b) a c) zákona]:

6. zaplatené finančné prostriedky na životné poistenie[§ 11 ods. 4 písm. c) zákona]

Cize ked si podam o vypocet a zuctovanie, potom mozem ist na danovy urad a poziadat o vratenie dane, alebo to musim spravit v ramci tohto danoveho priznania?

A Martinez, ako sa mysli ak mi vyde dan nula, mozem poziadat o vratenie dane?

Vopred dakujem za odpoved.