ada1602
08.02.11,15:54
Zdravím po dlhej dobe všetkých poraďákov a prosím ak mi vie niekto odpovedať píšte prosím.
Môj problém : moja mama má preukaz ZŤP / zdravotne ťažko postihnutá / viem že pri cestovaní napr. s SAD alebo ŽSR má nárok na doprovod s polovičným cestovným pre človeka ktorý ju doprevádza , ale chodí do BA do nemocnice so sanitkou a tu ju nemôžem doprevádzať , nakoľko pani riaditeľka nemocnice v LV to zakázala v rámci šetrenia. Cestovanie zo ŽSR nepripadá do úvahy pretože do vlaku sa nedostane, tiež ani cestovanie SAD pretože cestovanie v BA v MHD s človekom s dvoma franc. barlami si neviem predstaviť. To by pri jej zdravotnom stave nezvládla.
Neviem na koho sa obrátiť , doteraz som s ňou chodila so sanitkou bez problémov / potrebuje pomoc pri nastupovaní, vystupovaní a vodiči sanitiek nie sú bohužiaľ vždy ochotní pomôcť / potrebuje pomoc aj pri obliekaní, vyzliekaní, treba ju vyzuť aj obuť , podržať dvere a veľa drobností ktoré sú pre zdravého človeka samozrejmé , ale pre moju mamu keď je sama sú problémom. Rozčúlilo ma to, preto že do BA chodíme tak max. 3x ročne a nie je to žiadny výlet. Hľada som už na inernete na čo má nárok držiteľ preukazu ZŤP , ale odpoveď na takýto problém som nenašla. Prosím ak viete poradiť , sem s tým. Ďakujem