Anka Ha
08.02.11,16:04
Zdravím, nestretli ste sa niekto so situáciou, že ste boli živnostník a chceli ste úver , v banke vám povedali,že musíme mať minimálny mesačný príjem aspon 300 €....takže moja otázka znie: aby ste dostali úver nezávisí to vobec od výšky daňovej povinnosti, ak spravím daňové priznanie ale závisí to od príjmu za každý mesiac? čo potom prikladam...ak vie niekto prosím poraďte
KEJKA
08.02.11,21:35
SZČO veľmi ťažko dostáva úver, radšej ho dajú fyzickej osobe-občanovi /moja skúsenosť/. Obvykle chcú DPFO aspon dva roky po sebe - takže posúdia príjem ale môžu aj základ dane, samotná daň ich až tak zaujímať nemusí, ten príjem bude na 1.mieste.
cloe
08.02.11,21:49
Zdravím, nestretli ste sa niekto so situáciou, že ste boli živnostník a chceli ste úver , v banke vám povedali,že musíme mať minimálny mesačný príjem aspon 300 €....takže moja otázka znie: aby ste dostali úver nezávisí to vobec od výšky daňovej povinnosti, ak spravím daňové priznanie ale závisí to od príjmu za každý mesiac? čo potom prikladam...ak vie niekto prosím poraďte

Keď zoberieš rozdiel príjmov a výdavkov živnostníka z daňového priznania, výjde Ti nejaký základ dane. Tento vydelíš 12 mesiacmi a máš mesačný príjem, ktorý zostáva živnostníkovi. Z toho potom berú do úvahy aké máš vyživovacie povinnosti, pravidelné mesačné platby, prípadne iné splátky... Tak zistia asi Tvoju možnosť splácania úveru.
Marína
08.02.11,22:16
Myslím, že od základu dane sa ešte odpočíta aj daňová povinnosť a zostatok je čistým príjmom daňovníka.
Anka Ha
09.02.11,07:15
Ďakujem pekne všetkym :)