inspirovana
08.02.11,19:18
dobrý deň prosím Vás potrebovala by som ešte poradiť, ako zistím, čo je ešte potrebné k vystaveniu živnostenského listu pre predmety podnikania :

28. Montáž, rekonštrukcia
a údržba vyhradených
technických zariadení

26. Inštalácia a opravy
chladiarenských
zariadení

a

7. Diagnostika a
opravy cestných
motorových vozidiel

Su to remeselne zivnosti, nasla som ich na minv.sk ale neviem najst, cim sa pri nich preukazuje odborná spôsobilosť?
a prosím Vás, ešte jedna otázka, súhlas zodpovedného zástupcu sa udeľuje len k remeselným, alebo aj voľným živnostiam?
veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc.
canbo
08.02.11,18:34
živnostenský zákon §21, §22
inspirovana
08.02.11,18:54
dakujem pekne
ak som to spravne pochopila, tak ak niekto vystuduje elektrotechnicku, tak staci vysvedcenie o maturitnej skuske pri predmete podnikania c.28
a pri iných predmetoch podnikania ako napr cislo 7 a 26 by sme museli mať desat rocnu prax?
doteraz sme mali zivnost a teraz ju prerabame na s.r.o. - mozme si tu prax potvrdiť sami?
ešte raz ďakujem
zalobaba
08.02.11,18:56
dobrý deň prosím Vás potrebovala by som ešte poradiť, ako zistím, čo je ešte potrebné k vystaveniu živnostenského listu pre predmety podnikania :

28. Montáž, rekonštrukcia
a údržba vyhradených
technických zariadení

26. Inštalácia a opravy
chladiarenských
zariadení

a

7. Diagnostika a
opravy cestných
motorových vozidiel

Su to remeselne zivnosti, nasla som ich na minv.sk ale neviem najst, cim sa pri nich preukazuje odborná spôsobilosť?
a prosím Vás, ešte jedna otázka, súhlas zodpovedného zástupcu sa udeľuje len k remeselným, alebo aj voľným živnostiam?
veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Všetko nájdeš v prílohe č. 2 k zákonu 455/1991 (živnostenský zákon) a na prípadné otázky ti určite ochotne zodpovedajú na JKM (jednotné kontaktné miesto) príslušného živnostenského úradu. Zodpovedných zástupcov ustanovuješ iba pri viazaných alebo remeselných živnostiach a v prípade, ak nie sú štatutármi spoločnosti, musia byť v nej zamestnaní.
zalobaba
08.02.11,18:58
dakujem pekne
ak som to spravne pochopila, tak ak niekto vystuduje elektrotechnicku, tak staci vysvedcenie o maturitnej skuske pri predmete podnikania c.28
a pri iných predmetoch podnikania ako napr cislo 7 a 26 by sme museli mať desat rocnu prax?
doteraz sme mali zivnost a teraz ju prerabame na s.r.o. - mozme si tu prax potvrdiť sami?
ešte raz ďakujem

odkiaľ si nabrala to číslovanie? nezodpovedá totiž číslovaniu uvedenému v prílohe živnostenského zákona
canbo
09.02.11,17:33
dakujem pekne
ak som to spravne pochopila, tak ak niekto vystuduje elektrotechnicku, tak staci vysvedcenie o maturitnej skuske pri predmete podnikania c.28
a pri iných predmetoch podnikania ako napr cislo 7 a 26 by sme museli mať desat rocnu prax?
doteraz sme mali zivnost a teraz ju prerabame na s.r.o. - mozme si tu prax potvrdiť sami?
ešte raz ďakujem

Skoro dobre, ale je možne využiť smernice EU a možnosť dostať ŽL na príbuzný odbor ( npr.: elektrotechnik je príbuzný odbor z chladiarenským mechanikom ), potom je možné na maturitné vysvedčenie elektrotechnika aj 28 aj 26,
(aj keď pre prax sú potrebné skúšky "pre prácu s freónom" , nie na vydanie živnosti)