peten1
08.02.11,19:30
Ahojte,
Potrebujem najsť nejake pesnicky, moj strýko ma 50-tku a poprosil ma ci by som mu neurobil nejaku hudbu , samozrejme som mu povedal ze ano , a zhanam nejake pesnicky, ktore by som tam mohol pustat pre ludi v takom veku, popripade ak mate aj nejake linky.
Ďakujem
arizona
08.02.11,18:51
Chobot
09.02.11,12:15
Ahojte,
Potrebujem najsť nejake pesnicky, moj strýko ma 50-tku a poprosil ma ci by som mu neurobil nejaku hudbu , samozrejme som mu povedal ze ano , a zhanam nejake pesnicky, ktore by som tam mohol pustat pre ludi v takom veku, popripade ak mate aj nejake linky.
Ďakujem

Choď do predajne hudobnín, nájdeš tam cédéčiek s oldies hudbou na tony.

A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...
Slayer666
09.02.11,14:20
Si si isty, ze je to nelegalne? Neber to ako rypanie, vazne sa pytam.
Chobot
09.02.11,14:30
Si si isty, ze je to nelegalne? Neber to ako rypanie, vazne sa pytam.

No bezplatné šírenie hudby, na ktorú sa viažu autorské práva asi nie je legálne...

Neviem, kto sa dopúšťa nelegálnej činnosti, či ten, kto ju dá k dispozícii na stiahnutia, alebo ten, čo si ju stiahne. Ale vlastník legálneho nosiča nie je oprávnený verejne šíriť hudbu ani ju poskytovať tretej osobe. Legálne je zakúpiť si CD nosič a používať ho na osobnú potrebu.
peten1
09.02.11,15:08
Choď do predajne hudobnín, nájdeš tam cédéčiek s oldies hudbou na tony.

A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...

Ja som nemyslel linky na stiahnutie ale linky na videa. Uz sa mi totiž stalo ze mi napisal kamarat názov ale podla nazvu som to nenasiel!
Slayer666
09.02.11,17:19
No reagoval som skor na to ''A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...''.

Podla §24, ods. 1 autorskeho zakona si fyzicka osoba moze vyhotovit rozmnozeninu zverejneneho diela (okrem pripadov v odseku 3 - tie sa nas vsak netykaju) pre vlastnu potrebu a na ucely, ktore nie su priamo ani nepriamo obchodne. Takuto rozmnozeninu moze uzivat a nema povinnost uhradit autorovi odmenu.

Teda co sa objektivneho prava tyka, nevidim dovod ani na to, preco by informovanie o tom, kde si mozno stiahnut take dielo (=vyhotovit kopiu), malo byt protizakonne (=nenasiel som zakazujucu pravnu normu). A mimochodom presne to sa deje vo vsetkych temach, kde su linky na youtube. Tym, ze tam niekto klikne na ten link, jeho PC zacne stahovat data z ineho PC (=vytvarat kopiu).

Ine samozrejme je, ze ucely, na ktore to chce pouzit, aj ked nie su obchodne, nespadaju uz asi celkom pod ''svoju osobnu potrebu''.

Nezaoberal som sa tym az tak dokladne, tak aj preto sa pytam na iny nazor.

EDIT: Pardon, az teraz som si vsimol, ze som tam z pre mna uplne zahadneho dovodu napisal ''potrebu'' namiestu ''odmenu''. Opravene.:D