plavčík
12.12.05,13:56
Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
Tweety
12.12.05,13:00
Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
O nároku a podmienkách na poskytovanie stravného sa už popísalo strašne veľa. Skús prelúskať poradu, odpoveď na túto otázku tam určite nájdeš. ;)
Tweety
12.12.05,13:08
Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
Otázka nie je správne položená, nie je jasné, či Ti ide o stravné, alebo stravenky. Sú to dva rozličné pojmy,Stravné( SC), stravenky (stravovanie).:) :o
sway
12.12.05,13:51
:p do HĽADAŤ si zadaj stravné lístky a hodí ťa to na koooopec tém a príspevkov....a čítaj,čítaj.....

My Dohodárovi dávame stravné lístky:
ak to má v zmluve a má za odpracovaných viac ako 4 hodiny - na ten deň mu ich dávame. :)
Dadena
12.12.05,15:32
Nárok dohodár na poskytovanie stravy zo strany zamestnávateľa nemá. Záleží len na zamestnávateľovi, či sa rozhodne mu ju poskytovať, tak ako riadnym zamestnancom. Ak sa s ním dohodnete musí to byť zakotvené buď vo Vašej dohode alebo v interných predpisoch zamestnávateľa.
Majka
12.12.05,15:38
my sme si upravili v smernici ze jeden dohodar u nas ma narok na stravny listok...... mameasi 8dohodarov a z nich ma narok len jeden nakolko sa predstavenstvo firmy dohodlo....
myslite si ze je to ok? dan.kontrolu som zatial od vtedy ako to praktizujeme nemala....
ajobs
12.12.05,16:57
my sme si upravili v smernici ze jeden dohodar u nas ma narok na stravny listok...... mameasi 8dohodarov a z nich ma narok len jeden nakolko sa predstavenstvo firmy dohodlo....
myslite si ze je to ok? dan.kontrolu som zatial od vtedy ako to praktizujeme nemala....

Myslím, že nie, jeden má a iný nie. To odporuje zásade rovnakého zaobchádzania so zamestnancami, ako keby si napísala, že beloch dostane a černoch nie.:eek: :confused:
Tweety
13.12.05,07:32
Myslím, že nie, jeden má a iný nie. To odporuje zásade rovnakého zaobchádzania so zamestnancami, ako keby si napísala, že beloch dostane a černoch nie.:eek: :confused:
Podľa Základných zásad ZP 311/2001 čl. 1, každému patria rovnaké práva bez akýchkoľvek obmedzení a priamej alebo nepriamej diskriminácie...:eek: :cool:
KON-EKON
13.12.05,08:49
Pri kontrole inšpektorátom práce odznelo, ak dohodár odpracuje smenu ako ostatní a dohoda je obodobou prac. pomeru, prináleží mu str.lístok, alias strava.Ide len o tie smeny. O nič viac. Ak pracuje na 300 hod. do roka s tým, že je to na pár hodín v mesiaci .atď... nepatrí stravné, ale tam, kde sa berú dohodári na viac ako 4 hod. denne, spľňa to obdobu prac. smeny, patrí mu stravný lístok. Nuž a ak im to zrážate zo mzdy, musíte mať podpísaný súhlas so zrážkami. To len na okraj.