lesiak307
08.02.11,20:00
Pozdravuje,
chcem sa spítať, či je možný prenos HD signáu cez koaxiálny kábel. Chcem kúpiť Opticum 402p OP 80 FE, Skylink kartu a pripojiť na LCD. Problém je v tom, že pri rekonštrukcii bytu som nainštaloval do stien len koax. kábel. K prenosu od paraboly satelitu k tuneru, resp. k TV postačí koax. kábel s nejakými redukciami, alebo musí byť nejaký iný? Ďakujem za rady
misoft
08.03.11,19:51
Koaxial by mal stačiť. Pre zlepšenie prechodu signálu poriadne zaistiť prechod medzi žilou koaxialu a konektorom (najlepšie letovať), prípadne, ak sa používajú konektory - tak pozlátené.
Fero11
09.03.11,06:11
Takto:
Od paraboly (resp od konvertora (LNB)) k tuneru, nic ine ako koaxialny kabel nemoze ist (VF signal). Toto by si vyriesene mal :)
LNB konvertuje odrazeny signal od paraboly z 10.7 - 12.75 GHz na 950 - 2150 MHz, ktory uz spracuje tuner a dalej procesor v boxe.
Ak nemas LED,LCD alebo aspon plazmu a box s TV neprepojis HDMI kablom, tak nebudes vediet ci pozeras HD, alebo SD a btw, to HD v skylinku, nie je nic moc BR sa pohybuje v priemer od 4-6 Mbps. Skutocne Full HD ma napr canal digital na thore, kde na HD kanaloch sa pohybuje BR v priemere od 13-16 a na niektorych kanaloch nepoklasne pod 16 Mbps ani pri takmer statickych scenach (zvuk je vacsinou komprimovany v AC3 5.1)
lesiak307
10.03.11,19:38
OK. Spadol mi kameň zo strdca :) To následné prepojenie cez HDMI mi je jasné, ďakujem.

Ešte stále sa neviem rozhodnúť, či kúpiť plazmu, alebo LCD. Chcel by som radšej plazmu, no budem na to pozerať asi z 2 metrov a FULL HD plazmy pod 127 cm som nenašiel. Stačilo by mi tak 90 až 100 cm. (FULL HD chcem pre prehrávač a taktiež je to kúpa na viac rokov..).

Takže ak SKYLINK je slaby, čo by ste mi odporučili (satelitný príjem by bol pre mňa najpraktickejší, stačia základné programy) ?
Fero11
11.03.11,15:05
Ja som napisal, ze skylink ma HD ponuku nic moc. Slaby BR. Ale ak mas porovnat SD kvalitu a BR s upc a digi, tak samozrejme skylink je najlepsi, ma zakladne programy zadarmo (u digi a upc stale musis platit). Ale zase ak chces vela programov, tak upc je dobra volba, maju tam aj cca 10 HD kanalov za ( HD je priplatok 5€)
LCD ci plazmu ..... ak budes pozerat s 2 m, tak nerozmyslaj nad vacsou uhloprieckou ako je 82
Taserda
11.03.11,17:39
Dnes je to tak zajtra sa to môže zmeniť.SKYLI. dnes oznámil že bude mat Discovery Showcase v CZ zvuku samozrejme nie v základe.Ťažko je radiť čo je lepšie do budúcna, dá sa povedať iba čo je lepšie dnes.
Fero11
11.03.11,17:47
Z financneho hladiska je najlepsi skylink pre zakladny neplateny balik (je tam cca 14-15 kanalov) niektore vysielaju s velmi dobrym BR.
Ak chce clovek viac programov, tak potom bud upc, alebo digi, ale ako uz bolo spomenute, je potrebne platit mesacne. Este je moznost magio sat, je tam aj free ponuka, treba mrknut na t-com.sk
Taserda
11.03.11,18:06
Z financneho hladiska je najlepsi skylink pre zakladny neplateny balik (je tam cca 14-15 kanalov) niektore vysielaju s velmi dobrym BR.
Ak chce clovek viac programov, tak potom bud upc, alebo digi, ale ako uz bolo spomenute, je potrebne platit mesacne. Este je moznost magio sat, je tam aj free ponuka, treba mrknut na t-com.sk
Mení sa to z minúty na minútu ,Skyl. možno priodá i-conterts HD od bulharov http://www.parabola.cz/zpravicky/13836/i-concerts-hd-novinka-v-satellite-bg/ ,ide to na voľno (zatiaľ).Ťažko radiť do budúcna -opakujem sa.
Fero11
11.03.11,18:13
A nakoniec sa rozhodne pre DVB-T :)
Taserda
11.03.11,18:31
A nakoniec sa rozhodne pre DVB-T :)
Môj momentálny názor :Spojazdniť anténu na DVB-T a Skylink registrovať v ČR ale tak by som to spravil ja sebe dnes.
tvr25
09.05.11,21:46
Ja by som si kúpil CSlink, kde sú už teraz v základnom balíku 3 HD programy zadarmo, do konca roka pribudnú ďalšie dva. Cena karty je 47,50 euro. A vid. oficialne vyhlasenia prevadzkovatela http://www.solideurope.sk/news.php?readmore=277 tak sa garantuje na neurcito pouzitie kodovacieho systemu Cryptoworks. Koaxial ak nie je stary, tak samozrejme prenesie satelitny signal aj v HD kvalite.
Fero11
10.05.11,03:00
koaxialu je to uplne jedno co prenasa a nezavisi od toho ci je stary, alebo novy
Letko
10.05.11,04:23
OK. Spadol mi kameň zo strdca :) To následné prepojenie cez HDMI mi je jasné, ďakujem.

Ešte stále sa neviem rozhodnúť, či kúpiť plazmu, alebo LCD. Chcel by som radšej plazmu, no budem na to pozerať asi z 2 metrov a FULL HD plazmy pod 127 cm som nenašiel. Stačilo by mi tak 90 až 100 cm. (FULL HD chcem pre prehrávač a taktiež je to kúpa na viac rokov..).

Takže ak SKYLINK je slaby, čo by ste mi odporučili (satelitný príjem by bol pre mňa najpraktickejší, stačia základné programy) ?

Prečo potrebuješ full hd plazmu? Nestačí ti HD Ready? Najmenšia pri HD Ready je 42 palcová Panasonic Viera.