misomiso
08.02.11,21:01
Mate niekto skusenosti s pripojenim vzdialenej plochy? (Vzdialeny pristup.)

Ja som sa pokusal spustit program, ktory je sucastou Win7. Pozeral som aj oficialne video http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/help/videos/remote-desktop-connection- Lenze chlapik na konci hovori, ze v urcitych pripadoch budu potrebne dalsie nastavenia, napr. ked sme clenom domacej skupiny.

Tym som si to asi skomplikoval. Raz som skusal vytvorit domacu skupinu, uz som sa z nej aj odhlasil, ale stale to asi robi problem. Ked idem do System - nazov pocitaca, tak pod nazvom pocitaca mi stale figuruje: Domaca skupina: WORKGROUP. Neda sa to vymazat.

Zrejme preto tento pocitac nevie vzdialeny pocitac najst. Nemate s tym niekto skusenosti?
KoxXxo
08.02.11,20:11
misomiso
08.02.11,20:19
A je to bezpecne? Nejde to nahodou cez ich server?
robin78
09.02.11,06:14
Potrebujes sa pripojit vzdialene doma na druhy pocitas, alebo niekam von, resp. zvonku domov? Popis trochu blizsie tvoju situaciu...
TomasHC
09.02.11,06:19
Presne, popis ci sa chces pripajat v ramci vutornej siete, alebo cez net. Ak cez net, potrebujes forwardovat port na routri a potom mozes pouzit tunelovanie RDP cez SSH, to mi pride ako najbezpecnejsie. Dost zle sa to vysvetluje cez net...
pistik71
09.02.11,06:46
Je jedno ci si alebo nie si v domacej skupine, aj ked podla toho moze byt nastaveny firewall vo Win. Cez vzdialenu plochu Windows (skratka RDP) sa pripojis jednoducho pomocou klienta, kde zadas IP adresu alebo meno PC na ktory sa chces pripojit. Samozrejme musis mat nastevene pripojenie vzdialenej plochy - povolenie na pripojenie musis mat nastavene vo Win na ktory sa pripajas.
Dalsia vec je, ze "You can connect to computers running Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, or Windows 7 Enterprise.", cize ak mas Win 7 Home verziu (co je mnozstvo domacich PC), tak sa na takyto PC nemozes cez RDP pripojit (oficialne). V tom pripade treba pouzit VNC ako pisal KoxXxo, alebo existuju aj ine sw - ja som niekedy davno s oblubou pouzival RAdmin (www.radmin.cz), nie je sice zdarma, ale je rychly a jednoduchy. A su aj dalsie. Tieto funguju priamo z pc na pc, takze je to bezpecne. Systemy ktore funguju cez ine servery su skor sluzby, ako napriklad TeamViewer, GoToMyPC, LogMeIn a dalsie - maju aj free verzie s obmedzeniami, ale pouzivat sa daju. A je to bezpecne, aspon pre tvoje ucely urcite (teda ak nepracujes v centrale NATO alebo v Bielom Dome :).
zolimiklos
09.02.11,18:17
tiez sme vzdy pouzivali vo firme VNC, alebo LogMeIn. ale plochu mozes zdielat aj so SKYPE :-)