zuzana
08.02.11,22:18
Ak je náš zamestnanec-riaditeľ spoločnosti aj členom dozornej rady v inej firme-priniesol potvr.o príjme, ďalej priniesol aj potvrdenia z dohôd o vyk.práce, kde má príjmy zdanené aj preddavkovo aj zrážkovo, môžem mu vykonať ročné zúčtovanie dane?Do príjmu zahrniem aj odmenu za výkon funkcie-člen dozor.rany(ide o príjem zo závisl.činnosti??), aj príjmy z dohôd, treba mu tam zahrnúť aj príjmy zdanené zrážkovou daňou-ide o dohody, alebo tie sa nemusia?Ďakujem.
zuzana
09.02.11,09:10
Neviete mi prosím v tomto poradiť?
wallie
09.02.11,09:42
- v RZ si povinná uviesť a vysporiadať všetky príjmy zo ZČ zdanené preddavkovo -§35 alebo nezdanené vôbec,
- odmeny za výkon funkcie v orgánoch iných právnických osôb (t.j. aj v dozornej rade) patria takisto medzi príjmy zo závislej činnosti ,viď. §5 ods.1 d)
zuzana
09.02.11,10:30
čiže tie zdanené zrážk.daňou môžem, ale nemusím dávať do ročného?
drobeceva
09.02.11,10:33
čiže tie zdanené zrážk.daňou môžem, ale nemusím dávať do ročného?
v časti VI. Žiadosti o vykonanie výpočtu dane z príjmov....... by si mal daňovník uviesť - či uplatňuje, alebo neuplatňuje - a koľko sa rozhodol uplatniť - celé, časť? - je to na ňom
zuzana
18.02.11,08:46
Ak má osoba príjmy -člen dozornej rady, sú zdanené zrážkovo, a má v potvrdení uvedené odvody do zdravotnej poistovne, môžem mu tieto odvody uviesť do poistného do Ročného zúčtovania dane ale príjem zdanený zráž.daňou mu tam neuvediem, lebo je vysporiadaný?
zuzana
18.02.11,14:19
prosím poraďte
Mária27
18.02.11,14:42
Príjmy so zrážkovou daňou si zahŕňajú len tí, ktorí dostanú daň vrátenú pre nízky príjem. Keď na tom istom tlačive nebola aj preddavková daň, tak som to vôbec nezapočítala, nepriložila k DP, ako by to ani nebolo. Ak sa tam objavila preddavková daň (zvyčajne odmeny), započítavala som si do DP hornú časť - aj príjmy, aj daň, aj to zdravotné odvody ... Dolnú časť tlačiva so zrážkovou daňou som ignorovala.
Opýtaj sa ho, čo chce, ale asi zrážkovú daň nepotrebuje.
zuzana
21.02.11,18:16
Ale mne program započítal to poistné na zdravotné poistenie i keď bola daň zrážková ale daň ani príjem mi tam nedal, lebo on si to považoval za vysporiadané.Teraz neviem či to tak je dobre:(