emilia18
09.02.11,08:13
Pracujem v Nemecku na živnostenský list vystavený na Slovensku,avšak môj nemecký zamestnávateľ chce,aby som u neho pracovala na nemeckú pracovnú zmluvu a u jeho kolegov aby som robila na slovenský živnostenský list. Z toho dôvodu by som sa chcela opýtať, či je možné súčasne pracovať aj na pracovnú zmluvu a aj na živnostenský list. Ďakujem za odpoveď. Emilly
blavaciko
09.02.11,07:54
praca na zivnostensky list sa vola podnikanie a je mozne podnikat a sucasne byt zamestnancom
terezamaria
09.02.11,08:43
Pracujem v Nemecku na živnostenský list vystavený na Slovensku,avšak môj nemecký zamestnávateľ chce,aby som u neho pracovala na nemeckú pracovnú zmluvu a u jeho kolegov aby som robila na slovenský živnostenský list. Z toho dôvodu by som sa chcela opýtať, či je možné súčasne pracovať aj na pracovnú zmluvu a aj na živnostenský list. Ďakujem za odpoveď. Emilly

Samozrejme, že môžeš. Nie je v rozpore byť SZČO a zamestnancom.V pohode môžeš pracovať aj na pracovnú zmluvu.:)
sroservis
09.02.11,12:34
Dobrý deň,

ja len doplním, že vzhľadom na skutočnosť, že svoju činnosť vykonávate v Nemecku, pri posudzovaní prípadných obmedzení súvisiacich s výkonom podnikateľskej činnosti a závislej práce, by som sa na Vašom mieste orientovala podľa nemeckého práva.

Všetko dobré.